اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مداری برای نشان دادن جریان کشی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مداری برای نشان دادن جریان کشی

بنده دنبال یه مداری هستم که که بین یه منبع تغذیه و خروجی قراره بگیره
    وقتی جریان صفر باشه یه ال ای دی روشن شع
    وقتی مثلا جریان 500میلی کشید یه ال ای روشن شع
    مثلا بیشتر از 500تا 900میلی بکشه یه ال ای دی دیگه روشن شع
    وبیشتر از 1امپر کشید یه ال دی دیگه روشن بشه
    ایا چنین مداری پیچیدس؟
    البته
    یه مدار ساده هم باشع مثلا جریان صفر بودنی ال دی قرمز روشن شع موقع جریان کشی به هرمقدار یه ال ای دی سبز روشن شع؟

پاسخ : مداری برای نشان دادن جریان کشی

ای سی lm339 را میشناسید اگر نه همون دو لامپی رو رو بریم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
      ای سی lm339 را میشناسید اگر نه همون دو لامپی رو رو بریم
      نمیشناسم ولی اگه ای سی کمیاب نباشع میتونم از رو مداری که معرفی میکنید بسازمش!
      و ساده تر و راحت هم باشه!
      درضمن میشه هم ای سی رو راهنمایی کنید هم دولامپی رو؟

دیدگاه

درود
        من کامل نمیتونم بهت توضیح بدم .. زیاد سر در نمیارم از اپ آمپ ها
        من با LM324 کار کردم ک ۴ تا مقایسه کننده داره
        پایه های ۱،۲،۳ یه مقایسه گره
        طرز کارش اینطوریه که اکه ولتاژ پایه ۳ از ۲ بیشتر باشه پایه ۱ ولتاژ میده اکه نه صفر میمونه
        شما میتونی برای مداراین کارو بکنی اول با تقسیم مقاومتی یه ۰.۵ ولت بسازی بدی ب پایه ۲ (برای اینکه این ۰.۵ ولت با جریان کشی و افت و خیز ولتاژ بالا پایین نره میتوتی یه رگولاتور ۵ ولت بذاری و از ۵ ولت نیم ولت بسازی)
        بعد یه مقاومت ۱ اهم با وات مناسب بذاری سر راه تغذیه ت .. من مقاومت رو سر راه منفی میذارم ک راحت تر بشه کارم
        حالا یه سر مقاومت ک ب زمین مدار وصله و صفر ولته اونیکی ولی بسته به امپر مصرفی یه یه ولتاژی داره (برای ۰.۵ امپر، ۰.۵ ولت) حالا میتونی این سر مقاومت رو بدی به پایه ۳ آیسی
        هر موقع ک جریان مدارت بیشتر از نیم امپر شد پایه ۱ خروجی میده و میتوتی باهاش ال ای دی یا هر چیزی رو راه بندازی
        برای بقیه هم فقط باید ولناژی مرجعت رو عوض کنی (بجای اینکه ۰.۵ ولت بسازی ۰.۹ میسازی)
        زندگی پر ز وجود است ولی ..
        ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ghaderi007 نمایش پست ها
          نمیشناسم ولی اگه ای سی کمیاب نباشع میتونم از رو مداری که معرفی میکنید بسازمش!
          و ساده تر و راحت هم باشه!
          درضمن میشه هم ای سی رو راهنمایی کنید هم دولامپی رو؟
          چیزی که زیاده lm339
          عکس شماتیک و فایل پرتئوس ورژن 8.5

فایل پرتئوس آپبود نمیشه یا مدیریت سایت ECA تماس بگیرید

دیدگاه

چیزی که زیاده lm339
            عکس شماتیک و فایل پرتئوس ورژن 8.5

فایل پرتئوس آپبود نمیشه یا مدیریت سایت ECA تماس بگیرید
            دمتون گرم مدار خیلی اسونی هست پرتعوس خودم میکشم مشکلی نیس
            اما ببخشید ای مدار تغذیش 5ولته؟درضمن اون جریانی که قرار بزارم تو لود کجاس؟میشه یکم توضیح بدین درمورد اون فیکس لود و واریبل لود؟
            و یه چیزی بخام رنج رو تغییر بدم باید مقاومت ها220اهم رو عوض کنم؟مثلا این 110 110میره بالا من 200 200بکنم مثلا 200تا400 و 400تا600 و....
            جدیدترین ویرایش توسط Ghaderi007; ۱۸:۵۱ ۱۳۹۷/۰۶/۲۵.

دیدگاه

مقدار مقاومت 47 کیلو رو تغییر بدی رنج عوض میشه. اگر بخواهی فاصله بین پله های جریان را تغییر بدی برو سراغ 220 اهمی ها .
              اون پتانسیومتر و مقاومت هم که گفتین من بعنوان یک مصرف کننده کاذب تو مدار قرار دادم جهت تست مدار .
              پرتئوس رو بکش مقادیر رو تغییر بده کار کردش دستت میاد
              اگر بخواهی ولتاژ 5 رو تغببر بدی باید مقادیر ها کلا عوض بشه حتی مقاومت که به led ها رفته . ولب بابد هر ولتاژی جای 5 میدی دقیق باشه بهتره
              انجام بده بعد سوال داستی بیا بپرس
              جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۱۹:۰۳ ۱۳۹۷/۰۶/۲۵.

دیدگاه

مقدار مقاومت 47 کیلو رو تغییر بدی رنج عوض میشه. اگر بخواهی فاصله بین پله های جریان را تغییر بدی برو سراغ 220 اهمی ها .
                اون پتانسیومتر و مقاومت هم که گفتین من بعنوان یک مصرف کننده کاذب تو مدار قرار دادم جهت تست مدار .
                پرتئوس رو بکش مقادیر رو تغییر بده کار کردش دستت میاد
                اگر بخواهی ولتاژ 5 رو تغببر بدی باید مقادیر ها کلا عوض بشه حتی مقاومت که به led ها رفته . ولب بابد هر ولتاژی جای 5 میدی دقیق باشه بهتره
                انجام بده بعد سوال داستی بیا بپرس
                ببخشید یه سوال اون مقاومت 0.22اهمی اگه پیدا نکنم چی میتونم بزارم بجاش؟مثلا1اهم 5وات میتونم؟اون کارش دقیقا چیه؟
                درضمن خروجی که میگرم ولتاژی بین 4.5تا 8هست با 1امپر نهایتا مصرفه میگم اون مقاومته باعث کم شدن جریان نشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ghaderi007 نمایش پست ها
                  ببخشید یه سوال اون مقاومت 0.22اهمی اگه پیدا نکنم چی میتونم بزارم بجاش؟مثلا1اهم 5وات میتونم؟اون کارش دقیقا چیه؟
                  درضمن خروجی که میگرم ولتاژی بین 4.5تا 8هست با 1امپر نهایتا مصرفه میگم اون مقاومته باعث کم شدن جریان نشه؟
                  مدارتو اشتباه کشیدی
                  همین مدار رو بردار بزار تو پست جدید مدار پرئوس هم که براش کشیدی آپ لود کن اونجا سوال بپرس دیگران هم شرکت کنند من هم هستم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X