اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با ترایاک . در اثر ایجاد جرقه رو ی خط لامپ یک لحظه چمک میزند ؟؟!!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با ترایاک . در اثر ایجاد جرقه رو ی خط لامپ یک لحظه چمک میزند ؟؟!!!!

سلام به اسیاتید گرامی
    من با یه opto moc3063 ,و ترایاک bta16-800cw مدار داخل دیتاشیت رو بستم و همه چیز درست کار می کنه .
    ولی وقتی نزدیک این مدار یک فن 220 ولت با کلید معمولی روشن می کنم در لحظه اول که جرقه ایجاد میشه لامپ متصل به ترایاک یک لحظه روشن و خاموش میشه .
    اول فکر کردم رو میکرو نویز میوفته ولی حتی وقتی که من تغذیه dc رو هم از مدار میکرو کنترلر قطع می کنم و میکرو خاموش هست باز هم این اتفاق میوفته یعنی ایجاد جرقه رو لاین برق باعث روشن و خاموش شودن لحظه ای ترایاک میشه .
    چطور می تونم این مشکل رو بر طرف کنم

پاسخ : مشکل با ترایاک . در اثر ایجاد جرقه رو ی خط لامپ یک لحظه چمک میزند ؟؟!!!!

من که نمیدونیم چه جوری بستی ولی میدونم اسنابرشو نبستی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط full-job نمایش پست ها
      سلام به اسیاتید گرامی
      من با یه opto moc3063 ,و ترایاک bta16-800cw مدار داخل دیتاشیت رو بستم و همه چیز درست کار می کنه .
      ولی وقتی نزدیک این مدار یک فن 220 ولت با کلید معمولی روشن می کنم در لحظه اول که جرقه ایجاد میشه لامپ متصل به ترایاک یک لحظه روشن و خاموش میشه .
      اول فکر کردم رو میکرو نویز میوفته ولی حتی وقتی که من تغذیه dc رو هم از مدار میکرو کنترلر قطع می کنم و میکرو خاموش هست باز هم این اتفاق میوفته یعنی ایجاد جرقه رو لاین برق باعث روشن و خاموش شودن لحظه ای ترایاک میشه .
      چطور می تونم این مشکل رو بر طرف کنم
      سلام ، آقا کامی درست میگه ،
      1- فک کنم ترایاکتون اصل نیست
      2- شما یه خازن 100 نانو 630 ولت(اگه نداشتید 400 ولت) با یه مقاومت 100 اهم 2 وات رو باهم سری کنید ، بعدش بزنید دوسر A2 و َA1 ترایاک.
      یه تست کنید و نتیجه رو اعلام کنید
      به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
      الکترونیک قدرت
      الکترونیک آنالوگ
      طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
      ---------------------BMCELEC@-------------------
      ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
      ---------------www.bmc-elec.com--------------
      ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
        من که نمیدونیم چه جوری بستی ولی میدونم اسنابرشو نبستی
        BTA16 -XXXcCWاسنابر لس هست .
        و نیازی به اسنابر نداره

من فکر می کنم جرقه ایجاد شده یه جوری گیت رو برای یه لحظه تحریک می کنه !! ولی نمیدونم چطور جلوشو بگیرم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
        سلام ، آقا کامی درست میگه ،
        1- فک کنم ترایاکتون اصل نیست
        2- شما یه خازن 100 نانو 630 ولت(اگه نداشتید 400 ولت) با یه مقاومت 100 اهم 2 وات رو باهم سری کنید ، بعدش بزنید دوسر A2 و َA1 ترایاک.
        یه تست کنید و نتیجه رو اعلام کنید

این خارن و مقاومت میشه مدار اسنابر
        ۲ تا نکته داره ۱ ترایاکی استفاده می کنم اسنابر لس هست سری CW
        دومین نگته اینکه این مداری که شما میگید باعث میشه یه جریان نشتی خیلی خیلی کم ایجاد بشه که باعث میشه چراغ های LED *توان پایین شارژ بشن و اونم چشمک یزنه و لامپ های خیلی کم مصرف به صورت کم نور دایم روشن باشن .

من فکر می کنم این جرفه باعص میشه یه لحظه گیت تحریک بشه ولی نمیدونم چطور میشه جلوش رو گرفت !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط full-job نمایش پست ها
          BTA16 -XXXcCWاسنابر لس هست .
          و نیازی به اسنابر نداره

من فکر می کنم جرقه ایجاد شده یه جوری گیت رو برای یه لحظه تحریک می کنه !! ولی نمیدونم چطور جلوشو بگیرم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

این خارن و مقاومت میشه مدار اسنابر
          ۲ تا نکته داره ۱ ترایاکی استفاده می کنم اسنابر لس هست سری CW
          دومین نگته اینکه این مداری که شما میگید باعث میشه یه جریان نشتی خیلی خیلی کم ایجاد بشه که باعث میشه چراغ های LED *توان پایین شارژ بشن و اونم چشمک یزنه و لامپ های خیلی کم مصرف به صورت کم نور دایم روشن باشن .

من فکر می کنم این جرفه باعص میشه یه لحظه گیت تحریک بشه ولی نمیدونم چطور میشه جلوش رو گرفت !
          سلامی دوباره
          1- میدونم اسنابر لِس هست ، اما اگه تقلبی باشه نمیشه مطمئن بود که اسنابرلس باشه ،
          2- برای خازن اسنابر اگه از خازن های MKT سری X2 استفاده جریان نشتی اونقدر کمه که نمیتونه لامپ ها رو روشن کنه ، البته میتونید با بار یه مقاومت 1 مگ موازی کنید تا این جریان نشتی رو در خودش تلف کنه.
          به هر حال امتحانش ضرر نداره تا متوجه بشید اشکال کار واقعا از کجاست؟؟؟؟؟
          __________________________________________________ __________
          یه چیزی ، شما MOC3063 رو با چی درایو میکنید؟!
          به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
          الکترونیک قدرت
          الکترونیک آنالوگ
          طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
          ---------------------BMCELEC@-------------------
          ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
          ---------------www.bmc-elec.com--------------
          ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

با سلام
            نویز سوئیچ کلید فن از طریق برق شهر وارد مدار شما میشه. باید در ورودی 220 ولت تغذیه از فیلتر EMI قوی استفاده کنین.
            من برای مورد مشابه در یه محصول صنعتی که تو کارگاهی پر از دریل و سنگ و دستگاه تراش و غیره کار میکرد یه فیلتر EMI سه طبقه گذاشتم و مشکل بطور کلی برطرف شد.
            کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

یه VDR مناسب ورودی مدارتون بزارین البته فیوز مربوطه هم فراموش نشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X