اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد میکروهای avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد میکروهای avr

سلام دوستان من در زمینه میکرو تازه کارم می خواستم بدونم یه میکروکنترلر مثل atmega8 چند بار می شه ازش استفاده کرد برنامه هاشو پاک کرد و برنامه برا پروژه جدید ریخت ؟
    سوال بعدیم از شما اساتید اینه که میکروکنترلر نصب شده رو pcb که کریستال خارجی هم داره رو می شه با پورت RX ,و TX و بوسیله برد آردوینو پروگرام کرد؟

پاسخ : سوال در مورد میکروهای avr

اگر خودت بری از شرکت اتمل بخری 10000بار میتونی پروگرام و پاک کنی اگر جنس چینی خریدی نمیدونم برو از رفیقش روسیه سوال کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen74 نمایش پست ها
      سلام دوستان من در زمینه میکرو تازه کارم می خواستم بدونم یه میکروکنترلر مثل atmega8 چند بار می شه ازش استفاده کرد برنامه هاشو پاک کرد و برنامه برا پروژه جدید ریخت ؟
      سوال بعدیم از شما اساتید اینه که میکروکنترلر نصب شده رو pcb که کریستال خارجی هم داره رو می شه با پورت RX ,و TX و بوسیله برد آردوینو پروگرام کرد؟
      میکرو کنترل های سری ATMega و Xmega معمولا بین 10000-100000 بار قابلیت برنامه ریزی مجدد دارن. ولی Attiny کمتر میتونه ساپورت کنه.

دیدگاه

با تشکر از دوستان در مورد پروگرام کردن atmega8 با پورت سریال usart و به کمک آردو چی امکانش هست؟

دیدگاه

درود ، آردوینو یک پلتفرم هست که به عنوان یک واسط امکان استفاده از یک سری امکانات روی یک سری چیپ مشخص ، برای کاربر آسان تر میکند ، اگر شما این پلتفرم یا به اصطلاح بوتلودر مخصوص چیپ مذکور رو روی اون بریزید بعد میتونید توسط واسط سریال چیپ رو پروگرام کنید . خود بوتلودر از طریق spi پروگرام میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
            درود ، آردوینو یک پلتفرم هست که به عنوان یک واسط امکان استفاده از یک سری امکانات روی یک سری چیپ مشخص ، برای کاربر آسان تر میکند ، اگر شما این پلتفرم یا به اصطلاح بوتلودر مخصوص چیپ مذکور رو روی اون بریزید بعد میتونید توسط واسط سریال چیپ رو پروگرام کنید . خود بوتلودر از طریق spi پروگرام میشه
            سلام استاد آشوری ارادت
            مگه فقط خودت این مسئله رو حل کنی
            تو کتابها سرک کشیدم فقط با spi میکرو avr و پروگرام می کردن خود آردو که با usb پروگرام می شه اگه اشتباه نکردم بعد با rx و tx می خواستم atmega8 روی بردی که داشتم ولی برنامه داره رو دوباره پروگرام کنم دسترسی به پایه های reset و rx و tx دارم می تونم اینکارو انجام بدم کمی مارو راهنمایی کن استاد
            جدیدترین ویرایش توسط mohsen74; ۲۱:۱۷ ۱۳۹۷/۰۶/۲۱.

دیدگاه

اگر از قبل روی چیپ بوتلودر ریخته نشده باشه نمیشه از طریق سریال پروگرام کرد ، آردوینو روی برد مبدل usb به سریال داره و چون قبلاً بوتلودر ریخته شده کار می*کنه ، اگر بوتلودر بپره یا چیپ بسوزه و با چیپ نو جایگزین بشه دیگه با usb و سریال پروگرم نمیشه .
              در این مورد شما فقط باید سیم لحیم کنید و پایه های spi رو وصل کنید تا بتونید پروگرم کنید .

دیدگاه

اقا از این avr هرچی هست بریزین دور دیگه الان قدیمی شده فقط بدرد چراق چشمک زن میخوره
                من حدود 9 یا 10 سالی هست با این ای سی ها کار میکنم و تجربه شخصی من میگه هرچی حجم برنامه و فضاهای استک بیشتر استفاده میشه میکرو بیشتر هم گیج میزنه
                خداییش یه مورد هایی از این avr خوردم که تالان خود اتمل همچین چیزایی ندیده
                اخرین پروژه من با میکرو های ای وی آر " جی پی اس و ردیاب" خودرو بود که به سختی با میکرو ها کنار میومدم
                درضمن این روند خرابی های اخیر در میکرو ها که فوق العاده بدرد نخور شدن در تولید بوده و میکرو های موجود توی بازار چه با نام اصلی و کپی مورد دارند
                مدت هاست نیستم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X