اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل عجیب در lm7805

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل عجیب در lm7805

بنده تقریبا چن ماهیه یه شارژر ساختم تو ماشین سنگین و گاهی تو موتور استفاده میکنم(به دلیل سانحه ای که رخ داد با شارژر فندکی مرغوب)
    بطوری که یدونه 7812 و یه 7805 باهم سری کردم و در ورودی دوتا خازن 2200میکرو 25ولتی گذاشتم بعد خروجی تا 1.5 تا 2امپر میتونم بگیرم البته هیت سنیک مناسب و یه فن برا خندگی
    البته 7805جنس خیلی مرغوب پیدا کردم
    تقریبا جواب گوی شارژ گوشی و تبلت هست البته یکم سرعتش پایینه ولی راضیم
    مشکل اینجاس وقتی هر گوشی تبلتی که خاموش باشه چه باتری داشته باشع چه باتری خالی باشه گوشی و تبلت شارژ نمیشن؟
    اما وقتی گوشی یا تبلت روشن بخوبی شارژ میکنه
    حتی ولتاژ هم افت نمیکنه موقع شارژ کردن داغ کردنی هم تو کار نیستن
    بخاطر اتفاقی که برا گوشی قبلیم با شارژر فندکی افتاد نمیتونم یه ترانزیستور قدرت بندازم با 7805 برا افزایش جریان چون ترانزیستور بسوزه اتصال میشه ورودی میره خروجی و گوشیو فنا میکنه
    الان پیشنهادتون چیه؟ینی چه دلیلی داره موقع خاموش بودن شارژ نمیکنه؟

واینکه من تا نهایت 80درصد شارژ میکنم با این شارژر الانم یکم نگرانم که باتری رو تو طولانی مدت خراب کنه یا تغذیه گوشی خراب شع!ایا ممکنه خراب بکنه باطریو؟درضمن بالای 80 درصد نمیزارم بمونه

پاسخ : مشکل عجیب در lm7805

نوشته اصلی توسط Ghaderi007 نمایش پست ها
    بنده تقریبا چن ماهیه یه شارژر ساختم تو ماشین سنگین و گاهی تو موتور استفاده میکنم(به دلیل سانحه ای که رخ داد با شارژر فندکی مرغوب)بطوری که یدونه 7812 و یه 7805 باهم سری کردم و در ورودی دوتا خازن 2200میکرو 25ولتی گذاشتم بعد خروجی تا 1.5 تا 2امپر میتونم بگیرم البته هیت سنیک مناسب و یه فن برا خندگیالبته 7805جنس خیلی مرغوب پیدا کردمتقریبا جواب گوی شارژ گوشی و تبلت هست البته یکم سرعتش پایینه ولی راضیممشکل اینجاس وقتی هر گوشی تبلتی که خاموش باشه چه باتری داشته باشع چه باتری خالی باشه گوشی و تبلت شارژ نمیشن؟اما وقتی گوشی یا تبلت روشن بخوبی شارژ میکنهحتی ولتاژ هم افت نمیکنه موقع شارژ کردن داغ کردنی هم تو کار نیستنبخاطر اتفاقی که برا گوشی قبلیم با شارژر فندکی افتاد نمیتونم یه ترانزیستور قدرت بندازم با 7805 برا افزایش جریان چون ترانزیستور بسوزه اتصال میشه ورودی میره خروجی و گوشیو فنا میکنهالان پیشنهادتون چیه؟ینی چه دلیلی داره موقع خاموش بودن شارژ نمیکنه؟واینکه من تا نهایت 80درصد شارژ میکنم با این شارژر الانم یکم نگرانم که باتری رو تو طولانی مدت خراب کنه یا تغذیه گوشی خراب شع!ایا ممکنه خراب بکنه باطریو؟درضمن بالای 80 درصد نمیزارم بمونه
    مدار شارژر های دیواری یا فندکی بصورتی طراحی شده که جریان 2 آمپر در جریانه دائما بنابراین گوشی خاموش رو که وصل کنید نیز جریان برقراره ولی اگر بدون بار باشه باید یا گوشی مصرف کنه که در صورت خاموش بودن این اتفاق نمیفته.بجای LM7805 با کمک ترانس فورمر کاهنده مدار رو بسازید که هم ایزوله باشه هم تلفات کمتره.

دیدگاه

فندگی خریدی 12 ولت ماشین اومده تو گوشیت؟
      خوب باز هم برو یه فندکی خوب بخر واسه خروجیش یه مدار محافظ بزار ولتاژ بالا بزار.
      دوست نداری به مدار خودت ترانزیستور قدرت رو که گفتی نصب کن تو خروجیش یه مدار محافظ ولتاژ بالا بزار.
      نخواستی یه ماژول مبدل بخر از فروشگاه تو خروجیش یه مدار محافط ولتاژ بالا بزار
      اصلا هر کاری دوست داری بکن ولی تو خروجیش یه مدار محافط ولتاژ بالا بزار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ghaderi007 نمایش پست ها
        بنده تقریبا چن ماهیه یه شارژر ساختم تو ماشین سنگین و گاهی تو موتور استفاده میکنم(به دلیل سانحه ای که رخ داد با شارژر فندکی مرغوب)
        بطوری که یدونه 7812 و یه 7805 باهم سری کردم و در ورودی دوتا خازن 2200میکرو 25ولتی گذاشتم بعد خروجی تا 1.5 تا 2امپر میتونم بگیرم البته هیت سنیک مناسب و یه فن برا خندگی
        البته 7805جنس خیلی مرغوب پیدا کردم
        تقریبا جواب گوی شارژ گوشی و تبلت هست البته یکم سرعتش پایینه ولی راضیم
        مشکل اینجاس وقتی هر گوشی تبلتی که خاموش باشه چه باتری داشته باشع چه باتری خالی باشه گوشی و تبلت شارژ نمیشن؟
        اما وقتی گوشی یا تبلت روشن بخوبی شارژ میکنه
        حتی ولتاژ هم افت نمیکنه موقع شارژ کردن داغ کردنی هم تو کار نیستن
        بخاطر اتفاقی که برا گوشی قبلیم با شارژر فندکی افتاد نمیتونم یه ترانزیستور قدرت بندازم با 7805 برا افزایش جریان چون ترانزیستور بسوزه اتصال میشه ورودی میره خروجی و گوشیو فنا میکنه
        الان پیشنهادتون چیه؟ینی چه دلیلی داره موقع خاموش بودن شارژ نمیکنه؟

واینکه من تا نهایت 80درصد شارژ میکنم با این شارژر الانم یکم نگرانم که باتری رو تو طولانی مدت خراب کنه یا تغذیه گوشی خراب شع!ایا ممکنه خراب بکنه باطریو؟درضمن بالای 80 درصد نمیزارم بمونه
        با سلام:
        دوست عزیز، نهایت جریان خروجی با رگولاتور های مثبت و منفی سری 78XX و 79XX روی یک هیت سینک مناسب که دما را در حد 25 درجه سانتی گراد نگه دارد، یک آمپر است. !!!
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
          فندگی خریدی 12 ولت ماشین اومده تو گوشیت؟
          خوب باز هم برو یه فندکی خوب بخر واسه خروجیش یه مدار محافظ بزار ولتاژ بالا بزار.
          دوست نداری به مدار خودت ترانزیستور قدرت رو که گفتی نصب کن تو خروجیش یه مدار محافظ ولتاژ بالا بزار.
          نخواستی یه ماژول مبدل بخر از فروشگاه تو خروجیش یه مدار محافط ولتاژ بالا بزار
          اصلا هر کاری دوست داری بکن ولی تو خروجیش یه مدار محافط ولتاژ بالا بزار
          اون مدار محافظ ولتاژ بالا از کجا گیر بیارم هم ساده هم عالی باشع
          درضمن این ترانزیستور بسوزه 12ولته بازم یکسره میشه سرویس میکنه گوشی رو

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
          با سلام:
          دوست عزیز، نهایت جریان خروجی با رگولاتور های مثبت و منفی سری 78XX و 79XX روی یک هیت سینک مناسب که دما را در حد 25 درجه سانتی گراد نگه دارد، یک آمپر است. !!!
          بنده با اهمتری که دارم که نهایت تا 10امپر میتونه اندازه بگیره تست کردم تا 1.2 1.3 با تبلت گرفتم و یه موتور dc تست زدم تا نزدیکای 2امپر میره موقع درگیر کردن.البته وقت داشتم یه عکس فیلمی اپلود میکنم ازمایش رو ببنید.
          مشکل فقط اینجاس وقتی خاموش باشع شارژ نمیکنه اصلا جریان هم نمیکشه.
          جدیدترین ویرایش توسط Ghaderi007; ۲۳:۴۶ ۱۳۹۷/۰۶/۲۱.

دیدگاه

یک ماژول LM2596 بخر مشکلت حل میشه
            با این روشی که تو گوشیت را شارژ می کنی تمام توان باتری را داری توی رگلاتور ها تلف می کنی . مثل این می مونه که یک شیر آب را تا اخر باز کنی و بعد یک لیوان آب برداری .
            واسه این که گوشی در آن واحد شروع به شارژ شدن بشه باید ولتاژ روی 5.3 تنظیم باشد ولی معمولا رگلاتور ولتاژ خروجی اش 4.9 هست . به خاطر همین موقعی که خاموش هست نمی فهمد برق وصل شده !
            اگر می خواهی گوشیت 2 برابر سریع تر شارژ شود ولتاژ 6 ولت بده !

دیدگاه

دادن ولتاژ بیشتر از 5 ولت کار غیر اصولی هست
              این قطعه تا یک آمپر نهایت بیشتر نمیشه روش حساب باز کرد اونم تا 500 تا بیشتر بکشی ازش داغ میکنه
              دوتاپایه وسط یو اس بی رو به هم متصل کنید برای شارژ سریعتر و شبیه سازی شارژر ارجینال
              مدت هاست نیستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abbasalifix نمایش پست ها
                دادن ولتاژ بیشتر از 5 ولت کار غیر اصولی هست
                این قطعه تا یک آمپر نهایت بیشتر نمیشه روش حساب باز کرد اونم تا 500 تا بیشتر بکشی ازش داغ میکنه
                دوتاپایه وسط یو اس بی رو به هم متصل کنید برای شارژ سریعتر و شبیه سازی شارژر ارجینال
                دمت گرم داداش
                با اتصالی کردن اون دوتا پایه دیتا مشکلم حل شد
                الان موقع خاموش بودن هم شارژ میشه و به عنوان شارژر ACمیشناسه که قبلا شارژر رو usbمیشناخت.
                واقعا خیلی ممنونم
                یه سوال این اتصالی کردن تو طولانی مدت برای گوشی ضررنداره که؟مثلا گوشی که قابلیت otgداره بهش صدمه نزنه؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط antipa نمایش پست ها
                یک ماژول LM2596 بخر مشکلت حل میشه
                با این روشی که تو گوشیت را شارژ می کنی تمام توان باتری را داری توی رگلاتور ها تلف می کنی . مثل این می مونه که یک شیر آب را تا اخر باز کنی و بعد یک لیوان آب برداری .
                واسه این که گوشی در آن واحد شروع به شارژ شدن بشه باید ولتاژ روی 5.3 تنظیم باشد ولی معمولا رگلاتور ولتاژ خروجی اش 4.9 هست . به خاطر همین موقعی که خاموش هست نمی فهمد برق وصل شده !
                اگر می خواهی گوشیت 2 برابر سریع تر شارژ شود ولتاژ 6 ولت بده !
                رو موتور یا ماشین زیاد مهم نیس این اتلاف چون وقتی خاموشه انجین باتری خالی میشه حرف شما درسته ولی موقع روشن بودن تخلیه شدن تو کار نیس کارمو راه میندازه
                این ماژول هم تقریبا بخوام تهیه کنم از سایت هزینش به صرفه نیس چون تو حالت فعلی همین کارمو راه میندازه که مشکلم فقط موقع خاموش بودنشارژ نمیکرد
                اونم دوست عزیزمون راهنمایی کردن رفع شد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X