اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

هنگ کردن میکرو هنگام روشن کردن کمپرسور (موتور یخچال)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

هنگ کردن میکرو هنگام روشن کردن کمپرسور (موتور یخچال)

سلام. خسته نباشید.
    من از هدر برد lpc۱۷۶۸ شرکت eca استفاده میکنم و برنامه این نوشتم برای روشن کردن موتور یخچال و سرد کردن یک محفظه. ولی مشکل اینجاست که گاهی اوقات که کمپرسور روشن میشه میکرو هنگ میکنه. من مدارم رو روی بِرِد برد بستم. ممکنه مشکل از این باشه؟
    چیکار کنم؟
    ممنون.

پاسخ : هنگ کردن میکرو هنگام روشن کردن کمپرسور (موتور یخچال)

نوشته اصلی توسط mj.taherzade نمایش پست ها
    سلام. خسته نباشید.
    من از هدر برد lpc۱۷۶۸ شرکت eca استفاده میکنم و برنامه این نوشتم برای روشن کردن موتور یخچال و سرد کردن یک محفظه. ولی مشکل اینجاست که گاهی اوقات که کمپرسور روشن میشه میکرو هنگ میکنه. من مدارم رو روی بِرِد برد بستم. ممکنه مشکل از این باشه؟
    چیکار کنم؟
    ممنون.
    سلام
    تغذیه برد رو از چه طریق تامین کردی؟
    کمپرسور رو با چه قطعه ای کنترل میکنی؟

دیدگاه

با سلام
      نویز سوئیچ کمپرسور از مسیر 220 ولت و تغذیه وارد مدار شما میشه و این اختلال رو ایجاد میکنه.
      برای رفعش باید یک فیلتر emi قوی سر راهش بذارید.
      کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mj.taherzade نمایش پست ها
        سلام. خسته نباشید.
        چیکار کنم؟
        ممنون.
        علاوه بر راهنمایی دوست خوبمون آقای نورسیده میتونید از دیود های TVS استفاده کنید که به خوبی حتی بهتر از فیلتر emi نویز ها رو حذف میکنه
        و دقیقا برای همین کار ساخته شده .
        در همین فروشگاه eca میتونید به راحتی تهیه کنید
        این دیود رو قبل از رگولاتور قرار بدید( کاتد به مثبت و آند به منفی مثل دیود زنر ) و سر راه جریان هم یه مقاومت قبل دیود بزارید
        همین طور اگه از خازن های تانتالیوم در نزدیک ترین مکان به تغذیه میکرو استفاده کنید سودمند هست

موفق باشید
        آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X