اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

باتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

باتری

دوستان من یه باتری موبایل 1000 میلی آمپری 3.7 ولت دارم ازقبل
    خود گوشیش خراب شده چطوری میتونم شارژش کنم وجای دیگه استفاده کنم؟ آیا میشه به ترمینالش سیم لحیم کرد خراب نمیشه؟

پاسخ : باتری

درود . به دلیل حساسیت بالای باتری های لیتیومی و احتمال انفجار باتری و بروز حادثه . حتما از مدار شارژ مخصوص استفاده کنید . در فروشگاه این نمونه موجود هست . قیمت مناسب .
    مناسب برای شارژ باتری های لیتیومی با خروجی 1 آمپر دارای دو نشانگر LED جهت نمایش وضعیت باتری و محافظ شارژ و دشارژ

برای لحیم دقت کنید پین های باتری بهم اتصال نکنه و اینکه زمان زیادی هویه رو نگه ندارید . ترجیحا خود باتری رو داخل پارچه بپیچید و فقط ترمینال بیرون بمونه اتفاقی نیوفته .

دیدگاه

سلام وقتت بخیر من از این باتری ها دارم طبق معمول یکی از پلاریته هاش منفیه ویکی مثبت ولی چرا این باتری ها سه تا پین روشون هست ؟ اون وسطی کارش چیه و یه سوال دیگه
      میشه دوتا باتری رو که با هم موازی کردیم با هم شارژ کنیم؟
      جاده ی موفقیت سر راست نیست
      پیچی وجود دارد به نام شکست
      دور برگردانی به نام سردر گمی
      سرعت گیر هایی بنام دوستان
      چراغ قرمز هایی بنام دشمنان
      چراغ احتیاط هایی بنام خانواده
      تایر های پنچری خواهید داشت به نام شغل
      اما اگر یدکی بنام عزم داشته باشید
      موتوری به نام استقامت
      و راننده ای بنام خدا
      به جایی خواهید رسید که موفقیت نام دارد . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdi.dehghani نمایش پست ها
        سلام وقتت بخیر من از این باتری ها دارم طبق معمول یکی از پلاریته هاش منفیه ویکی مثبت ولی چرا این باتری ها سه تا پین روشون هست ؟ اون وسطی کارش چیه و یه سوال دیگه
        با سلام:
        اگر دو باتری را باهم بصورت موازی شارژ کنید مدت زمان فول شارژ شدن دو باتری بعلت بالا رفتن ظرفیت باتری تقریبا دو برابر می شود. ( البته اگر هر دو باتری به یک اندازه خالی شده باشند.) باتری های قابل شارژ تلفن همراه دارای 3 پین میباشد. معمولا اولی و آخری مثبت و منفی و پین وسط، پین کنترل شارژ باتری که توسط مدارداخلی شارژ مدیریت می شود. و در صد شارژ را روی صفحه نمایش نشان می دهد.
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdi.dehghani نمایش پست ها
          سلام
          پایه های سمت راست و چپ - و + هست و پایه وسط هم BSI که اطلاعات مربوط به باتری رو به مدار شارژ ارسال می کنه که شامل (دمای باتری وضعیت و درصد شارژ باتری)
          باهم باتری رو موازی کنید آمپر بالاتر میرود و زمان شارژ هم بیشتر میشود و اگر سری ولتاژ افزایش پیدا میکند و آمپر ثابت هست .
          موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javadebrahimi نمایش پست ها
            دوستان من یه باتری موبایل 1000 میلی آمپری 3.7 ولت دارم ازقبل
            خود گوشیش خراب شده چطوری میتونم شارژش کنم وجای دیگه استفاده کنم؟ آیا میشه به ترمینالش سیم لحیم کرد خراب نمیشه؟
            برای شارژ این نوع باتری ها یک نوع مخصوص از شارژر نیاز هست و این شارژری که دوستمون معرفی کردند خوب هست اما به دلیل مدار داخلی باتری که اون هم یک نوع کنترلگر و قطع کننده هست ممکنه شارژ دچار ایراد بشه و یا باتری کامل شارژ نشه یا بصورت مداوم در حالت شارژ بمونه
            موقع لحیم کردن پین های این نوع باتری ها باید مواظب دمای هویه کاری و مدت زمان هویه کاری بود چون یکبار همین باتری ها در دست من آتش گرفت و خدا رو شکر صدمه جدی ندیدم
            برای سری کردن و موازی کردن میشه از دیود استفاده کرد تا اگه یک باتری نیمه پر و دیگری پر بود بین این دو باتری جریانی نباشد و این عمر باتری ها رو بالا تر میبرد و اگه از یک مدار قطع اتوماتیک استفاده کنید که چه بهتر و از دیود کاری بهتر جواب میدهد
            این مشکل رو تجربه کردم
            یا اینکه از نزدیک دیدم و دارم نظر میدم
            بعضی ها به اشتباه فکر میکنن من تعمیر کارم و دارم راه حل میگم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziar ashouri نمایش پست ها
              برای شارژ این نوع باتری ها یک نوع مخصوص از شارژر نیاز هست و این شارژری که دوستمون معرفی کردند خوب هست اما به دلیل مدار داخلی باتری که اون هم یک نوع کنترلگر و قطع کننده هست ممکنه شارژ دچار ایراد بشه و یا باتری کامل شارژ نشه یا بصورت مداوم در حالت شارژ بمونه
              موقع لحیم کردن پین های این نوع باتری ها باید مواظب دمای هویه کاری و مدت زمان هویه کاری بود چون یکبار همین باتری ها در دست من آتش گرفت و خدا رو شکر صدمه جدی ندیدم
              برای سری کردن و موازی کردن میشه از دیود استفاده کرد تا اگه یک باتری نیمه پر و دیگری پر بود بین این دو باتری جریانی نباشد و این عمر باتری ها رو بالا تر میبرد و اگه از یک مدار قطع اتوماتیک استفاده کنید که چه بهتر و از دیود کاری بهتر جواب میدهد
              سلام
              خوب این شارژر مخصوص که میگید چیه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X