اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترانس با ورودی 6 سر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترانس با ورودی 6 سر

باسلام خدمت کاربران گرامی انجمن،

بنده یک ترانس از ظبط صورت جدا کردم که 6 تا سر داره الان موندم کدومش باید به برق زده بشه تا خروجی رو اندازه گیری کنم.
    عکس از ترانس گذاشتم ممنون میشم راهنمایی کنید.

http://uupload.ir/files/lwfp_photo_2...3_22-44-21.jpg

پاسخ : ترانس با ورودی 6 سر

نوشته اصلی توسط focus8m نمایش پست ها

بنده یک ترانس از ظبط صورت جدا کردم که 6 تا سر داره الان موندم کدومش باید به برق زده بشه تا خروجی رو اندازه گیری کنم.

http://uupload.ir/files/aa0l_photo_2...3_22-44-25.jpg
    با سلام:
    احتمالا ترانس شما باید از نوع 0 به 110 و 220 ولت ورودی باشد بشرطی که کلید 110 ولت به 220 ولت در بدنه ضبط تعبیه شده باشد، یا کلمه 110 و220 ولت در برچسب مشخصات ضبط آمده باشد. و خروجی ازنوع 3سر . شما باید یکی از سیم ها را بوسیله اهمتر با دیگر سیم ها اندازه گیری اهم کنید هر کجا که بالاترین اهم را خواند، سیم های ورودی و هر کجا که کم ترین اهم را خواند ولتاژ های خروجی می باشد. آزمایش کنید و سپس گزارش کنید، تا برای راهنمایی بیش تر کمک کنم.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

http://uupload.ir/files/aa0l_photo_2...3_22-44-25.jpg
      سلام
      این نوع ترانس ها 220 ولت هست و من نمونه ی این ترانس رو در ضبط های سه دیسک سامسونگ دیدم
      با اهم متر آزماش کنید و هرکدوم اهم بیشتری داشت ورودی هست و هرکدون اهمش کمتر هستت کم ترین ولتاژ ترانس هستش که 12 ولت هست
      موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
        با سلام:
        احتمالا ترانس شما باید از نوع 0 به 110 و 220 ولت ورودی باشد بشرطی که کلید 110 ولت به 220 ولت در بدنه ضبط تعبیه شده باشد، یا کلمه 110 و220 ولت در برچسب مشخصات ضبط آمده باشد. و خروجی ازنوع 3سر . شما باید یکی از سیم ها را بوسیله اهمتر با دیگر سیم ها اندازه گیری اهم کنید هر کجا که بالاترین اهم را خواند، سیم های ورودی و هر کجا که کم ترین اهم را خواند ولتاژ های خروجی می باشد. آزمایش کنید و سپس گزارش کنید، تا برای راهنمایی بیش تر کمک کنم.

باسلام خدمت عزیزان ممنون از پاسخ شما،
        سیم های ورودی 6 سیمه هست که در تصویر گویا هست موندم کدوم فاز و کدوم نول هست یعنی به زبان ساده کدام سیم ها به برق باید زده بشه؟
        سیاه
        آبی
        نارنجی
        قرمز
        زرد
        طوسی

نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
        سلام
        نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
        این نوع ترانس ها 220 ولت هست و من نمونه ی این ترانس رو در ضبط های سه دیسک سامسونگ دیدم
        با اهم متر آزماش کنید و هرکدوم اهم بیشتری داشت ورودی هست و هرکدون اهمش کمتر هستت کم ترین ولتاژ ترانس هستش که 12 ولت هست
        موفق باشید

بله بله دقیقا خودشه از ضبط سه دیسکه سامسونگ خارج کردم از اون بزرگا

دیدگاه

باسلام خدمت عزیزان ممنون از پاسخ شما،
          سیم های ورودی 6 سیمه هست که در تصویر گویا هست موندم کدوم فاز و کدوم نول هست یعنی به زبان ساده کدام سیم ها به برق باید زده بشه؟
          سیاه
          آبی
          نارنجی
          قرمز
          زرد
          طوسی

بله بله دقیقا خودشه از ضبط سه دیسکه سامسونگ خارج کردم از اون بزرگا

باسلام:
          فقط با روش تست اهمی بین سیم ها می توانید ورودی و خروجی را پیدا کنید. عوض شدن جای فاز و نول فرقی نمی کند. مجددا خدمت شما عرض میکنم، هر کجا بالاترین اهم را داشت ورودی و اهم کم تر ولتاژ های خروجی میباشند.

دیدگاه

باسلام:
            فقط با روش تست اهمی بین سیم ها می توانید ورودی و خروجی را پیدا کنید. عوض شدن جای فاز و نول فرقی نمی کند. مجددا خدمت شما عرض میکنم، هر کجا بالاترین اهم را داشت ورودی و اهم کم تر ولتاژ های خروجی میباشند.
            سپاس از توجه شما،

ما همیشه دوشاخه به برق میزنیم دوتا سیم میره به برق الان من سیم قاز پیدا کردم سیم نول کدوم باید باشه که به برق وصل بشه سیم فاز حذف کنیم بازم 5 تا سیم بلاتکلیف هست کدوم نول هست؟

دیدگاه

سپاس از توجه شما،

ما همیشه دوشاخه به برق میزنیم دوتا سیم میره به برق الان من سیم قاز پیدا کردم سیم نول کدوم باید باشه که به برق وصل بشه سیم فاز حذف کنیم بازم 5 تا سیم بلاتکلیف هست کدوم نول هست؟
              باسلام:
              اگر صد درصد مطمئن هستید که سیم فاز را پیدا کردید، یک سر اهم متر را به این سیم و سر دیگر اهمتر را بین بین 5 سر دیگر بصورت تک تک امتحان کنید، هر کجا که بالاترین اهم را دستگاه نشان داد، ان سیم ، سیم دیگر برق 220 ولت است. ازمایشکنید و سپس گزارش کنید.

دیدگاه

سلام
                خواستی آزمایش کنی یک لامپ 100 وات هم سری کن تا اگر مشکلی پیش اومد ترانس نسوزه
                موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X