اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال acs712 به برق شهر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال acs712 به برق شهر

سلام دوستان. من یک ماژول acs712 30A دارم میخواستم ببینم چطور باید به برق شهر متصلش کرد. یک بار به روشی انجام دادم ماژول منفجر شد! ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ : اتصال acs712 به برق شهر

نمیدونم چه جوری وصل کردی ولی حدسیات من در ECA قوی شده
    شما میدونی به کجا باید 200 رو بدی همونجا که دوتا ترمبنال قوی داره ولی حدس میزنم به یه ترمیتال فاز دادی به اون یکی نول و بمب
    فرض کن میخوای امپر عبوری از یک لامپ 220 رو انداره بگیری . سیم فاز رو مستقیم ببر به لامپ سیم نول رو بده به پین ترمینال ماژول از اون یکی پینش بگیر ببر بده به لامپ
    اگر عکس ماژول رو میزاشتی و پینهاس هم شماره گذاری میکردی راحت تر میشد در موردش حرف زد

دیدگاه

متوجه شدم. ممنون از شما

دیدگاه

سلام. چون نتونستم موضوع جدید ایجاد کنم، ناگزیر سوالم رو اینجا مطرح می کنم.

یه ماژول acs712 پنج آمپر دارم که به یه موتور AC (برق شهر) متصل شده.
        بعد از اتصال به اردوینو، وقتی موتور روشن میشه، بعد از چند ثانیه که متغیره (گاهی همون ابتدا و گاهی حدود 10 ثانیه)
        اردوینو ریست میشه.
        من حتی خروجی ماژول رو قطع کردم، یعنی هیچ خروجی به اردوینو نداره و فقط VCC و GND وصله، بازم همین مشکل رو دارم.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

دیدگاه

ولتاژ تغذیه به احتمال زیاد نویز میوفته روش و یا ریپل داره که باعث ریست شدن میکرو میشه
          البته پایه ریست میکرو رو هم با یه مقاومت پول آپ کن تا نویز نیوفته روش
          موتور ac خاصیت القایی داره و نویز شدیدی ایجاد می کنه حتما باید از فیلتر خوب استفاده کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط engineering-3 نمایش پست ها
            ولتاژ تغذیه به احتمال زیاد نویز میوفته روش و یا ریپل داره که باعث ریست شدن میکرو میشه
            البته پایه ریست میکرو رو هم با یه مقاومت پول آپ کن تا نویز نیوفته روش
            موتور ac خاصیت القایی داره و نویز شدیدی ایجاد می کنه حتما باید از فیلتر خوب استفاده کنی
            متشکرم.
            منبع تغذیه رو عوض کردم. الان usb هست.
            از برد آردینو استفاده می کنم. باید باز هم پورت ریست رو پول*آپ کنم؟ (فکر می کنم داره خود برد )

از یک رله و ماژول acs715 به صورت سری استفاده می کنم.
            می*تونه ارتباطی با مشکل داشته باشه؟

دیدگاه

اول اینکه بوبین رله در زمان تحریک امکان داره نویز بندازه روی میکرو و ریستش کنه
              دوم رله رو اگر با میکرو داری کنترل میکنی مطمئن شو که مقاومت خروجی پایه میکرو مناسب باشه و از میکرو جریان زیادی نکشی و مستقیما رله رو به میکرو نده حتما با یه مدار ترانزیستوری رله رو کنترل کن
              سوم رله رو بای پس کن یعنی کلا از مدار خارجش کن ببین بازم مشکل داری
              در اخر میگم بازم تغذیه چک کن پول اپ ریست میکرو چک کن

دیدگاه

خیلی از راه*ها، از جمله مواردی که دوستان گفتن بررسی کردم.
                در نهایت مدار اسنابر مشکل من رو حل کرد.
                توضیحات در لینک زیر:
                yun.ir/1u6zed

نکته: اسنابر باید در نزدیک ترین نقطه به موتور به شکل موازی متصل بشه.
                من قبلا با پایه*های رله موازی کرده بودم که تأثیری نداشت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X