اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت مقاومت وات بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت مقاومت وات بالا

سلام
    من 43 تا ال ای دی رو باهم موازی کردم که به صورت یک ریسه در بیاد و نورش کم نشه نسبت به سری کردنش
    اونو به 12 ولت وصل کردم با یک مقاومت 12 اهم یه وات گذاشتم دیدم بعد از 10 ثانیه دود کرد و سوخت
    LED RED VOLTAGE 2 VOLT
    جریان رو با مولتی متر اندازه گرفتم نیم امپر میخاست تا نور قابل قبولی رو بده ( اینجا جریانو محدود کرده بودم)
    الان چون همین مقاومت ورژن وات بالاش پیدا نمیشه میخام یه کمکی کنیدبهم که چن تا مقاومت رو باهم موازی کنم ( یا هر روشی دیگه که توانی برابر 6 وات یا بیشتر بهم بده )
    و مقدارش برابر با 15 اهم تا حداکثر18 اهم در بیاد

مرسی از کمکتون پیشاپیش
    جاده ی موفقیت سر راست نیست
    پیچی وجود دارد به نام شکست
    دور برگردانی به نام سردر گمی
    سرعت گیر هایی بنام دوستان
    چراغ قرمز هایی بنام دشمنان
    چراغ احتیاط هایی بنام خانواده
    تایر های پنچری خواهید داشت به نام شغل
    اما اگر یدکی بنام عزم داشته باشید
    موتوری به نام استقامت
    و راننده ای بنام خدا
    به جایی خواهید رسید که موفقیت نام دارد . . .

پاسخ : ساخت مقاومت وات بالا

سلام
    میتونی 4 قسمت 11 تایی ش کنی وبا 4 تا مقاومت بدی تغذیه که توان کمتری بخواد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdi.dehghani نمایش پست ها
      سلام
      من 43 تا ال ای دی رو باهم موازی کردم که به صورت یک ریسه در بیاد و نورش کم نشه نسبت به سری کردنش
      اونو به 12 ولت وصل کردم با یک مقاومت 12 اهم یه وات گذاشتم دیدم بعد از 10 ثانیه دود کرد و سوخت
      LED RED VOLTAGE 2 VOLT
      جریان رو با مولتی متر اندازه گرفتم نیم امپر میخاست تا نور قابل قبولی رو بده ( اینجا جریانو محدود کرده بودم)
      الان چون همین مقاومت ورژن وات بالاش پیدا نمیشه میخام یه کمکی کنیدبهم که چن تا مقاومت رو باهم موازی کنم ( یا هر روشی دیگه که توانی برابر 6 وات یا بیشتر بهم بده )
      و مقدارش برابر با 15 اهم تا حداکثر18 اهم در بیاد

مرسی از کمکتون پیشاپیش
      با سلام:
      دوست عزیز، جریان ال ای دی ها را باید با درایور کنترل کنید نه با مقاومت. ال ای دی ها پس از روشن شدن کمی گرم می شوند و مقاومت دینامیکی آن ها کم میشود، در نتیجه جریان عبوری آن ها ازدیاد و سبب سوختن ال ای دی می شود.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javadebrahimi نمایش پست ها
        سلام
        میتونی 4 قسمت 11 تایی ش کنی وبا 4 تا مقاومت بدی تغذیه که توان کمتری بخواد
        سلام بله فکر خوبیه انجامش میدم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
        با سلام:
        دوست عزیز، جریان ال ای دی ها را باید با درایور کنترل کنید نه با مقاومت. ال ای دی ها پس از روشن شدن کمی گرم می شوند و مقاومت دینامیکی آن ها کم میشود، در نتیجه جریان عبوری آن ها ازدیاد و سبب سوختن ال ای دی می شود.
        درود جناب تحریری وقتت بخیر
        متاسفانه درایور الان نداشتم و گرنه با اون راه اندازی میکردم
        ولی مقاومت جای کمتری میگیره و به صرفه تره
        سپاس
        موتوری به نام استقامت
        و راننده ای بنام خدا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdi.dehghani نمایش پست ها
          سلام بله فکر خوبیه انجامش میدم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

درود جناب تحریری وقتت بخیر
          متاسفانه درایور الان نداشتم و گرنه با اون راه اندازی میکردم
          ولی مقاومت جای کمتری میگیره و به صرفه تره
          سپاس
          دوست عزیز، روش کار کاملا اشتباه می باشد. اگر شما حتی ده ال ای دی را بصورت موازی ببندید، ازنظر شما هر ال ای دی 2و لت طبق دیتا شیت است، اما از نظر عملی احتمال دارد این ال ای دی ها ولتاژی بین 1.8 الی 2.2 ولت با کمی اختلاف داشته باشند،در نتیجه موازی بستن، چون ولتاژدو سر همه ال ای دی ها یکسان اما ولتاژ بعضی ال ای دی ها کم تر باشد، معمولا ال ای دی با ولتاژ کارکم تر زود تر می سوزد و آن هایی که ولتاژ کار بیش تر دارند، دیر تر می سوزند. شما اگر به چراغ های سری و موازی بسته شده من درآوردی خودرو های داخلی نگاه کنید، میبینید از ده ال ای دی موازیبسته شده 6 عدد روشن و 4 عدد خاموش می باشند، این مورد همان مسئله یکسان نبودن ولتاژ کار ال ای دی هاست که تولید کننده به این معضل کلیدی توجه نمی کند.
          علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
          نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

والا اگر گفته بودید برای چه کاری نیاز دارید بهتر راهنمایی می شدید.
            اولا بهتر هست برای رسیدن به درخشندگی بالاتر LED ها شما از LED درایورهای موجود در بازار استفاده کنید. لازم به ذکر است که LED درایور با اصلاح بازاری ترانس LED شناخته نمی شوند و ترانس LED توی بازار یک منبع تغذیه سویچینگ بیشتر نیست. اگر براتون مقدور نبود از LED درایورها استفاده کنید و هنوز هم نیاز به درخشندگی بالایی دارید باید از LED های وات بالا مانند 1 وات 2 وات یا بالاتر (تا 20 وات من تو بازار دیدیم) استفاده کنید که با همون منبع تغذیه های سویچینگ یا غیر سویچینگ هم روشن میشند نور قابل قوبلی هم دارند (البته با LED درایور نور خیلی بیشتر دارند)
            و اما در مورد مقاومت سری شده با LED ها ببینید در واقع LED یک دیود هست و تمایل داره تا میتونه جریان زیاد تری از خودش عبور بده تا بسوزه شما مقاومت 12 اهم خیلی کم هست که براش گذاشتید زیر 220 اهم قرار ندید. در ضمن اگرچهار عدد LED رو به صورت سری به هم بستید میتونید برای ولتاژ تغذیه دو سر کل اون ها از 12 ولت استفاده کنید که در واقع دو سر هر کدام 3 ولت قرار بگیره (در این زمینه تاپیک درست کردن تابلو LED توی انجمن هست مطالعه بفرمایید) در ضمن اگر برای تابلو LED می خواهید لازم به ذکر هست که نور زیاد باعث اذیت شدن چشم مخاطب میشه و طرف تابلو شما رو نمیخونه. باید نور متعادل باشه نه خیلی پر رنگ و نه خیلی کم رنگ
            گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
            همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107 نمایش پست ها
              والا اگر گفته بودید برای چه کاری نیاز دارید بهتر راهنمایی می شدید. اولا بهتر هست برای رسیدن به درخشندگی بالاتر LED ها شما از LED درایورهای موجود در بازار استفاده کنید. لازم به ذکر است که LED درایور با اصلاح بازاری ترانس LED شناخته نمی شوند و ترانس LED توی بازار یک منبع تغذیه سویچینگ بیشتر نیست. اگر براتون مقدور نبود از LED درایورها استفاده کنید و هنوز هم نیاز به درخشندگی بالایی دارید باید از LED های وات بالا مانند 1 وات 2 وات یا بالاتر (تا 20 وات من تو بازار دیدیم) استفاده کنید که با همون منبع تغذیه های سویچینگ یا غیر سویچینگ هم روشن میشند نور قابل قوبلی هم دارند (البته با LED درایور نور خیلی بیشتر دارند) و اما در مورد مقاومت سری شده با LED ها ببینید در واقع LED یک دیود هست و تمایل داره تا میتونه جریان زیاد تری از خودش عبور بده تا بسوزه شما مقاومت 12 اهم خیلی کم هست که براش گذاشتید زیر 220 اهم قرار ندید. در ضمن اگرچهار عدد LED رو به صورت سری به هم بستید میتونید برای ولتاژ تغذیه دو سر کل اون ها از 12 ولت استفاده کنید که در واقع دو سر هر کدام 3 ولت قرار بگیره (در این زمینه تاپیک درست کردن تابلو LED توی انجمن هست مطالعه بفرمایید) در ضمن اگر برای تابلو LED می خواهید لازم به ذکر هست که نور زیاد باعث اذیت شدن چشم مخاطب میشه و طرف تابلو شما رو نمیخونه. باید نور متعادل باشه نه خیلی پر رنگ و نه خیلی کم رنگ
              سلام روز بخیر اینم عکسی که میتونه راهنمایی کنه [IMG][/IMG]
              من با نرم افزار محاسبات الکتریکی محاسبه کردم گفت مقاوت 15 اهم 7 وات لازمه حالا میخام یه کمکی کنی تا اونو با موازی کردن چند تا مقاومت بسازم
              جدیدترین ویرایش توسط mehdi.dehghani; ۱۳:۵۲ ۱۳۹۷/۰۶/۲۶.
              موتوری به نام استقامت
              و راننده ای بنام خدا

دیدگاه

برای درست کردن مقاومت پونزده تا بیست اهم میتونید دو تا مقاومت ۷ تا ده اهم ۵ وات رو سری کنید .. اهمش جمع دوتاشون میشه و ده وات .. یا میتونید ۳ تا ۵ اهم سری کنید که در مجموع ۱۵ اهم پونزده وات داشته باشید
                نمیدونم چه اصراری دارید ک میخواین موازی کنید وقتی همونطور ک دوستان اشاره کردن با این روش نمیتونید نور یکنواخت داشته باشید(اونی ک شما میگید باید برای هر ال ای دی مقاومت جدا بذارید مثلا ۵۰۰ تا هزار اهم)
                این روش کلا روش خوبی نیست چون دردر بهتر حالت مجبورید ده ولت رو تلف کنید تا دو ولتش برسه به ال ای دی
                میتونید برای این کارتون از سه ال ای دی یک وات سری شده استفاده کنید ( یا درایور استفاده کنید یا با همین دوازده ولت و مقاومت ۸ یا ده اهم ، بیشتر از دو وات)

نور خیلی بیشتری هم خواهید داشت (هیتسینک مناسب فراموش نشه)

ولی اگه اصرار دارید از این ال ای دی ها استفاده کنید تا ۵ تا رو میتونید با هم سری کنید و هر کدوم رو با مقاومت حدودا ۲۰۰ اهم به دوازده ولت وصل کنید
                جدیدترین ویرایش توسط afceaglee2013; ۱۵:۱۹ ۱۳۹۷/۰۶/۲۶.
                زندگی پر ز وجود است ولی ..
                ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013 نمایش پست ها
                  برای درست کردن مقاومت پونزده تا بیست اهم میتونید دو تا مقاومت ۷ تا ده اهم ۵ وات رو سری کنید .. اهمش جمع دوتاشون میشه و ده وات .. یا میتونید ۳ تا ۵ اهم سری کنید که در مجموع ۱۵ اهم پونزده وات داشته باشید
                  نمیدونم چه اصراری دارید ک میخواین موازی کنید وقتی همونطور ک دوستان اشاره کردن با این روش نمیتونید نور یکنواخت داشته باشید(اونی ک شما میگید باید برای هر ال ای دی مقاومت جدا بذارید مثلا ۵۰۰ تا هزار اهم)
                  این روش کلا روش خوبی نیست چون دردر بهتر حالت مجبورید ده ولت رو تلف کنید تا دو ولتش برسه به ال ای دی
                  میتونید برای این کارتون از سه ال ای دی یک وات سری شده استفاده کنید ( یا درایور استفاده کنید یا با همین دوازده ولت و مقاومت ۸ یا ده اهم ، بیشتر از دو وات)

نور خیلی بیشتری هم خواهید داشت (هیتسینک مناسب فراموش نشه)

ولی اگه اصرار دارید از این ال ای دی ها استفاده کنید تا ۵ تا رو میتونید با هم سری کنید و هر کدوم رو با مقاومت حدودا ۲۰۰ اهم به دوازده ولت وصل کنید
                  دستت درد نکنه ... چون برد رو لحیم کاری کردم و بهش سیم وصل کرده بودم دیگه حوصله خراب کردنشو نداشتم واسه همین اصرار داشتم تا کارو با یه مقاومت تموم کنم
                  موتوری به نام استقامت
                  و راننده ای بنام خدا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X