ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2018/07/05
    46
    1

موازی کردن چندین دینام برای جبران افت ولتاژ

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت تمامی برادران بزرگوارم عزیزان لطفا بنده رو کمک بفرمایید بنده یه دینام دارم که ولتاژ DC ثابت 15.34V و جریان 400 میلی آمپر تولید میکند هنگامی که به یک مصرف کننده 12 ولتی که با جریان موردنیاز 700 میلی آمپر کار میکند وصل میکنم بر اثر جریان کشی زیاد مصرف کنندم ولتاژ دینام به 9.47 ولت افت میکند و سرعت دینام مقدار کم شده و دینام شروع به گرم شدن میکند حال اگر بنده یک دینام دیگر با همان ولتاژ و جریان مورد نظر موازی کنم یعنی جریان ها باهم جمع بشن 700 میلی آمپر آیا افت ولتاژ جبران میشود و سرعت مجددا ثابت میشه؟
    با تشکر از تمامی عزیزان راهنمایی لطفا
    2017/11/02
    152
    74

پاسخ : موازی کردن چندین دینام برای جبران افت ولتاژ

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadkurd

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت تمامی برادران بزرگوارم عزیزان لطفا بنده رو کمک بفرمایید بنده یه دینام دارم که ولتاژ DC ثابت 15.34V و جریان 400 میلی آمپر تولید میکند هنگامی که به یک مصرف کننده 12 ولتی که با جریان موردنیاز 700 میلی آمپر کار میکند وصل میکنم بر اثر جریان کشی زیاد مصرف کنندم ولتاژ دینام به 9.47 ولت افت میکند و سرعت دینام مقدار کم شده و دینام شروع به گرم شدن میکند حال اگر بنده یک دینام دیگر با همان ولتاژ و جریان مورد نظر موازی کنم یعنی جریان ها باهم جمع بشن 700 میلی آمپر آیا افت ولتاژ جبران میشود و سرعت مجددا ثابت میشه؟
    با تشکر از تمامی عزیزان راهنمایی لطفا
    سلام دینام تولید کننده جریان ac می باشه مگر اینکه خروجی دینام توسط یکسوساز تبدیل به dc گردد اگه شما ولتاژ dc در خروجی مشاهده می کنید احتمالاً باید با دیود خروجی یکسو شده باشه در مورد موازی کردن دو دینام معقول تره از یک دینام با توان بالاتر استفاده کنید تا دو دینام موازی!!!
    2018/07/05
    46
    1

با تشکر از شما برادر بزرگوار در واقع بنده این دینام از یه مغازه الکترونیک خریدم و خروجیش کاملا dc گذشته از این ایا دو دینام موازی کنم توان بالا بره افت ولتاژم جبران میشه؟
    2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,740
    2,420

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadkurd

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

با تشکر از شما برادر بزرگوار در واقع بنده این دینام از یه مغازه الکترونیک خریدم و خروجیش کاملا dc گذشته از این ایا دو دینام موازی کنم توان بالا بره افت ولتاژم جبران میشه؟
    با سلام:
    زمانی شما می توانیددو دینام D.C را موازی کنیدکه دقیقا ولتاژ هر دو دینام یکسان باشدف یعنی هر دو دارای ولتاژ 14.35 ولت باشداشکالی ندارد و نیازی بهمدار خاص نخواهید داشت. اما اگر یکی 14.35 و دیگر 14یاکم تر باشد درست ماننده دوباتری میباشد که بصورت موازی بسته شده اند و سبب تخلیه برق دردیگری می گردد و گرم می شود. پس در هنگام گردش آزاد دینام ( بدون مصرف برق) ولتاژ تک تک را اندازه گیری و اگر یکی بود بصورت موازی وصل کنید. آزمایش کنید و سپس نتیجه را گزارش کنید.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4