اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک دانشجوی ارشد الکترونیک در تهران از چه راهی میتواند در آمد داشته باشد ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک دانشجوی ارشد الکترونیک در تهران از چه راهی میتواند در آمد داشته باشد ؟

سلام
    من الان دانشجوی ترم یک ارشد رشته ی دیجیتال هستم ،میخواستم راهنمایی کنید که با چه کار هایی من میتونم هزینه های دانشگاهم را پوشش بدم ؟
    میخواستم لطف کنید و راهنمایی کنید که با این توانایی ها کجا میتونم کار دانشجویی(نیمه وقت) پیدا کنم ؟
    با تشکر
    توانایی ها :
    طراحی pcb
    avr -bascom
    zynq platform
    vhdl
    fpga-spartan series
    مسلط به دروس الکترونیک1و2 - دیجیتال- مدار1و2 -سیگنال و سیستم (در حد توانایی تدریس برای کنکور)

پاسخ : یک دانشجوی ارشد الکترونیک در تهران از چه راهی میتواند در آمد داشته باشد ؟

یک مهندس ارشد الکترونیک با مسافرکشی و تدریس ولی دانشجو رو دقیقا نمیدونم
    جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۲۳:۴۰ ۱۳۹۷/۰۶/۲۵.

دیدگاه

پاسخ : یک دانشجوی ارشد الکترونیک در تهران از چه راهی میتواند در آمد داشته باشد ؟

نوشته اصلی توسط ABISH نمایش پست ها
      سلام
      من الان دانشجوی ترم یک ارشد رشته ی دیجیتال هستم ،میخواستم راهنمایی کنید که با چه کار هایی من میتونم هزینه های دانشگاهم را پوشش بدم ؟
      میخواستم لطف کنید و راهنمایی کنید که با این توانایی ها کجا میتونم کار دانشجویی(نیمه وقت) پیدا کنم ؟
      با تشکر
      توانایی ها :
      طراحی pcb
      avr -bascom
      zynq platform
      vhdl
      fpga-spartan series
      مسلط به دروس الکترونیک1و2 - دیجیتال- مدار1و2 -سیگنال و سیستم (در حد توانایی تدریس برای کنکور)
      سلام خدمت دوست گرامی به عقیده بنده الان و تو این وضعیت باید فکر نون بود که خربزه آبه یعنی در واقع تو موقعیتی که اکثر کالا های الکتریکی و الکترونیکی از کشور دوست و همسایه چین تامین می شه و از اون طرف هم صادرات بکلی منتفی است شما میتونی تو کارایی مثل پروژه دانشجویی فعالیت کنی با آموزشگاهها برا تدریس کنکور خصوصی البته باید بهت این نکته رو هم بگم که اگه بخوای این رویه رو ادامه بدی درامد کمتری داری تا یه ماشین دسته دوم تمیز بگیری و باهاش تو استارتاپ مسافرکشی اینترنی کار کنی
      ولی اگه می خوای درامد بدی نداشته باشی و بتونی یه زندگی حداقلی رو بچرخونی (البته این حداقل هم برای هر کسی فرق می کنه ) به نظر من تو یادگیری برنامه نویسی جلو برو مخصوصا برنامه نویسی وب و اپلیکیشن موبایلی که همیشه مشتریشو هست یه چندتا زبان برنامه نویسی اینترنتی یادبگیر خیلی کمکت می کنه فکر کنم درس برنامه نویسی اینترنت هم جز سرفصلهای شاخه دیجیتال باشه ولی درس اختیاری اونم حتماً پاس کن اگه تو این شاخه سرمایه گذاری علمی کنی پشیمون نمی شی خدا بهمراهت

دیدگاه

خیلی شرکت ها نیازمند نیروی طراح و بخش R&D به صورت پاره وقت هستند.
        معمولا این شرکت ها میتونند استارت مناسبی برای دانشجوهای با دانش بالا باشند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
          شما تخصص و مدرکتون و البته شغل فعلیتون چیه که همچین پیشنهادات تخریبی میدید ؟

دیدگاه

مهندس چرا شما تو اکثر تاپیکها ملت رو از آینده ناامید میکنید؟؟

خداوند متعال می فرماید قسم به عزت و جلال و مجد و ارتفاع من بر عرشم بلاشک امید هر کسی را که به غیر من امیدوار شود حتما امیدش را قطع می کنم و بدون تردید و حتما لباس خواری نزد مردم به او می پوشانم و یقینا و به طور قطع او را از قرب خود کنار می زنم و بی تردید و بلاشک او را از پیوستن به خود دور می کنم. در حالی که سختی ها در دست من است، او در سختی ها به دیگران و به دیگران امیدوار است . در دیگران را می کوبد، در حالی که کلید درها در دست من بوده و درها هم بسته است و درِ من برای کسی که ما را بخواند باز است. کیست که در حوادث ناگوار به من امید بسته و من امید او را برای برطرف شدن ناگواری هایش قطع کرده باشم. کیست که برای کار مورد علاقه اش به من امیدوار شده و من امید او را از خود قطع نموده باشم. تمام آرزوهای بندگان نزد من محفوظ است ولی آنان به حفظ من راضی نشدند. آسمان های خود را پر از کسانی نمودم که از تسبیح من خسته نمی شوند و به آنان دستور دادم درها را بین من و بندگانم نبندید ولی بندگان به سخن من اعتماد نکردند.

دیدگاه

,واقعیت تلخیه .ولی واقعیته .الان فقط با اسنپ میشه درآمد داشت.یا باید 8 سال - بی*مزد بود و منت هر خدمتی که کردم - کار کنی شاید بعد 8 سال موفق بشی
              تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
              داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamad hg نمایش پست ها
                سلام خدمت دوست گرامی به عقیده بنده الان و تو این وضعیت باید فکر نون بود که خربزه آبه یعنی در واقع تو موقعیتی که اکثر کالا های الکتریکی و الکترونیکی از کشور دوست و همسایه چین تامین می شه و از اون طرف هم صادرات بکلی منتفی است شما میتونی تو کارایی مثل پروژه دانشجویی فعالیت کنی با آموزشگاهها برا تدریس کنکور خصوصی البته باید بهت این نکته رو هم بگم که اگه بخوای این رویه رو ادامه بدی درامد کمتری داری تا یه ماشین دسته دوم تمیز بگیری و باهاش تو استارتاپ مسافرکشی اینترنی کار کنی
                ولی اگه می خوای درامد بدی نداشته باشی و بتونی یه زندگی حداقلی رو بچرخونی (البته این حداقل هم برای هر کسی فرق می کنه ) به نظر من تو یادگیری برنامه نویسی جلو برو مخصوصا برنامه نویسی وب و اپلیکیشن موبایلی که همیشه مشتریشو هست یه چندتا زبان برنامه نویسی اینترنتی یادبگیر خیلی کمکت می کنه فکر کنم درس برنامه نویسی اینترنت هم جز سرفصلهای شاخه دیجیتال باشه ولی درس اختیاری اونم حتماً پاس کن اگه تو این شاخه سرمایه گذاری علمی کنی پشیمون نمی شی خدا بهمراهت
                بر فرض درآمد مسافر کشی اسنپ از پروژه دانشجویی و تدریس اینها بیشتر باشه (که بیشترم نیست چون همون اسنپ هم کلی از قیمت ماشین میندازه) بعد آخرش چی میشه؟؟؟نهایت یک مدیر عامل شرکتی سوار اسنپ میشه میگه شما خیلی راننده خوبی بودی بیا راننده شخصی من بشو (دیگه آخر خوش شانسی راننده اسنپ همینه)
                اما شما وقتی در حرفه خودت کار کنی حتی اگر درامدت در خد بخور نمیر باشه حداقل شانس اینکه یک روزی در حرفه خودت پیشرفت کنی را از دست ندادی و توکلت به خداست در مسیر علاقه ات حرکت می کنی تا برکتش هم برسه .
                کار کردن تو اسنپ و....و کلا کار حلال اصلا بد نیست اما این کارها مال وقتیه که بقیه راه ها را امتحان کردی بن بست بوده دیگه از رو اجبار بری دنبال این کارها نه اینکه متخصص fpgaکه خون دل خورده تا به اینجا رسیده را بفرستیم دنبال اسنپ
                کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                ولتر

دیدگاه

دوستانی که به این دانشجو دارن پیشهاد عیر از مسافرکشی میدن چند چیز رو نمیدونن یا دانشجو نبودن یا ایران زندگی نمیکنن یا خیلی وقته از محیط دانشگاه دور بودن.
                  جواب :M3R
                  اون کسی که ناامید کرده کسی دیگست من فقط حقیقت رو یاد اوری میکنم تا ادمهای اطرافم در توهم زندگی نکنن . ولی شما به نوشته خودتون مهندسی نگاه کنید از کجا میدونید خدا نخواسته این دوستمون اینجا سوال بپرسه و خداوند کلید پاسخ سوال را به من نداده باشه که بهش بگم بره مسافر کشی؟ شاید تقدیرش مسافر کشیه الان
                  جواب بلورچیان:
                  شما به دوستمون پیشنهاد فضایی دادی اما من پیشنهادی دادم که همین فردا میتونه شروع کنه. شما اگر پیشنهاد شرکت میدین باید اون شرکت رو معرفی کنید مگرنه من هم میتونم بهش پیشنهاد خوشگل بدم ببرمش تو توهم .

و mohamadh14:
                  شما میدونید شرایط یک دانشجو که باید کار هم بکنه و درس هم بخونه میدونید چیه؟ با پستی که دادین معلومه نمیدونین
                  ابشون میخواد مدرکشو بگیره اسنپ کار میکنه تا مدرکشو بگیره که بهش بگن مهندس کار فکری غیر از درس خوندن برای دانشجو خوب نیست عزیزم
                  جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۱۱:۵۵ ۱۳۹۷/۰۶/۲۶.

دیدگاه

دوستانی که به این دانشجو دارن پیشهاد عیر از مسافرکشی میدن چند چیز رو نمیدونن یا دانشجو نبودن یا ایران زندگی نمیکنن یا خیلی وقته از محیط دانشگاه دور بودن.
                    جواب :M3R
                    اون کسی که ناامید کرده کسی دیگست من فقط حقیقت رو یاد اوری میکنم تا ادمهای اطرافم در توهم زندگی نکنن . ولی شما به نوشته خودتون مهندسی نگاه کنید از کجا میدونید خدا نخواسته این دوستمون اینجا سوال بپرسه و خداوند کلید پاسخ سوال را به من نداده باشه که بهش بگم بره مسافر کشی؟ شاید تقدیرش مسافر کشیه الان
                    جواب بلورچیان:
                    شما به دوستمون پیشنهاد فضایی دادی اما من پیشنهادی دادم که همین فردا میتونه شروع کنه. شما اگر پیشنهاد شرکت میدین باید اون شرکت رو معرفی کنید مگرنه من هم میتونم بهش پیشنهاد خوشگل بدم ببرمش تو توهم .

و mohamadh14:
                    شما میدونید شرایط یک دانشجو که باید کار هم بکنه و درس هم بخونه میدونید چیه؟ با پستی که دادین معلومه نمیدونین
                    ابشون میخواد مدرکشو بگیره اسنپ کار میکنه تا مدرکشو بگیره که بهش بگن مهندس کار فکری غیر از درس خوندن برای دانشجو خوب نیست عزیزم
                    شما تا به حال تولیدی در زمینه کاریتون داشتین که شکست بخوره؟
                    فقط جهت اطلاع خودم میپرسم و قصد دیگه ای ندارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان نمایش پست ها
                      خیلی شرکت ها نیازمند نیروی طراح و بخش R&D به صورت پاره وقت هستند.
                      معمولا این شرکت ها میتونند استارت مناسبی برای دانشجوهای با دانش بالا باشند.
                      سلام جناب بلورچیان
                      چند تا شرکت هم ک میشناسید به یشون معفی کنید بد نیست . (میتونید براشون پیام خصوصی کنید)
                      یا دوستان دیگه هم اگه جایی میشناسن به این دوستمون معرفی کنن بد نیست.

فکر کنم بحث های حاشیه ای اینجا اصلا مفید نباشه و مشکل دوستمون با طرح این مشکلات و مباحث که الان تو سایت هم در موردش خیلی بحث شده حل نشه .
                      محمد.م

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ABISH نمایش پست ها
                        سلام
                        با تشکر
                        توانایی ها :
                        طراحی pcb
                        avr -bascom
                        zynq platform
                        vhdl
                        fpga-spartan series
                        سلام ،
                        خب شما طبق نوشته هاتون در حد قابل قبولی الکترونیک بلدید ،
                        واقعیت اینه که خیلی از دانشجو ها چیزی بلد نیستن ، حتی لحیم کاریه درست هم بلد نیستن ، شما اول باید مهارت های خودتون رو تقویت کنید ، به اندازه کافی مهارت کسب کنید ، (یک شبه نمیشه !!!)
                        من جای شما باشم این راه رو میرم :
                        1-آیا به الکترونیک علاقه دارم؟!!! بله==>
                        2- چه کارهایی میشه با این دانش انجام داد؟!! :
                        1- تعمیرات برد های لوازم خانگی و پزشکی و صنعتی
                        2- قبول سفارش طراحی مدارات مختلف
                        3- طراحی پی سی بی به صورت کاملا تخصصی
                        4-تولید یک جنس به صرفه!!!(کمی مجهول گفتم ، ولی اونای که باید بدونن ، میدونن)
                        5- بری اتوماسیون صنعتی
                        6-نصاب دوربین وکرکره بشی
                        7- میتونی چند تا از کارای بالا رو همزمان انجام بدی تا موقعیت بهتری تو رشتت پیدا کنی
                        و.....
                        3- شاگردی کنی ، یه جایی کار کنی حقوقت کم باشه !! اما درعوضش یاد بگیری ،
                        و.......
                        علمت رو همیشه بروز نگه داشته باش ، از غافله عقب نمون.
                        از چند چیز پرهیز کن ،
                        1-از این شاخه به اون شاخه پریدن!( مسیرت رو همین الان مشخص کن)
                        2-نا امیدی(بسییی امید هست)
                        3-غرور بیجا
                        4-عجله
                        و......

خیلی ها از زمین خاکی شروع کردن ، تلاش کردن تا به جایی رسیدن ، انتظار نداشته باشه یه شبه پولدار شی (نابرده رنج..) موانع زیادی هست ، اما هیچکاری نشد نداره .
                        در نهایت هم توصیه میکنم حتما سراغ تاپیک های قدیمی تر راجع به این موضوع بری ، مطالب خوبی داره ،
                        این یکیش :
                        دوستان سلام توی این پست قصد داریم #تجربیات_شغلی خودمون رو به اشتراک بذاریم. این تجربیات می تونه در تمامی موضوعاتی باشه که برای یک نفر تجربه شده. موضوعات مربوط به کسب و کار، موفقیت ها یا شکست های مالی، تجارب فنی موقع کار با یه قطعه خاص و این دست مطالب. به اشتراک گذاری این تجربیات، مطالعه و به کار گرفتن اونها، می تونه باعث یک

این یکی دیگه:
                        با توجه به سوالات مختلفی که در مورد آینده شغلی و روش های کسب درآمد در رشته برق و الکترونیک مطرح است، این تاپیک تشکل شد تا مسائل مرتبط با این مبحث در آن مطرح شود و دوستان به تبادل نظر بپردازند. به عنوان شروع، به بیان برخی دیدگاه ها که مبتنی بر تجربیات ناشی از سال ها فعالیت در این رشته است، می پردازم و سایر دوستان هم می توانند

اینو حتما بخون ، 59 صفحست ، اما جالبه ، من همشو خوندم قبلا .
                        1- تو شیپور ، استخدام الکترونیک زیاد دیدم ، البته حقوقش کمه اما اگر کاربلد باشی خودتو میتونی بالا بکشی ، چون آدم درست و مطمئن و دست پاک کم شده و آدمای خوب رو رو هوا میزنن ، اعتماد کارفرما به شما یه امتیاز مثبته+++! D:
                        2-کانالی هم استاد کی نژاد دایر کردن که شرکت های زیادی تو اون آگهی استخدام و یا انجام پروژه میدن

الکترونیک آنالوگ
                        طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                        ---------------------BMCELEC@-------------------
                        ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                        ---------------www.bmc-elec.com--------------
                        ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

یک پیام خصوصی بهم بدید یک شرکت رو میتونم معرفی کنم
                          سال قبل این موقع در به در دنبال نیرو بودند و پروژه ای کار میکردند.
                          امیدوارم هنوز نیرو بخوان.
                          ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

خیلی خیلی ممنونم بابت پاسختون
                            بنده سعی کردم با گذاشتن این پست اگر دوستان شرکتی دارند یا جایی رو میشناسند که در زمینه تخصص من که fpga هست و طراحی برد به فردی نیاز دارن معرفی کنن، این پست هارو میخونم و مطمئنم مفید خواهد بود، البته شیپور و دیوار هم گشتم ولی متاسفانه فعلا چیزی گیر نیاوردم یه سری دوستانم گفتن اسنپ، باید بگم اول این که ماشین ندارم
                            دوم این که میخوام در زمینه رشتم کار کنم تا زیاد لطمه ای به درسم نخوره، بیشتر خودم دنبال تدریس بودم که متاسفانه فعلا چیزی پیدا نکردم

دیدگاه

خدارو شکر که بچه های با تجربه و قدیمی این سایت هستن و هنوز دلسوزانه دارن راه رو توی این شرایط تاریک نشون خیلی ها میدن، چندتا شرکتی که نیرو میخوان رو بهتون معرفی میکنم، البته تعدادشون بیشماره خودتون با جستجو می تونید به لیستی بزرگتر برسید
                              1.
                              استخدام شتاب صنعت رهاورد

شرکت شتاب صنعت رهاورد جهت تکمیل کادر خود در شرق استان تهران، منطقه صنعتی خرم دشت، جاجرود ،پردیس از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید.
                              تکنسین و مونتاژ کارقطعات الکترونیکsmd& dip
                              • [*=center]با سابقه کار مفید
                              از متقاضیان واجد شرایط خواهشمندیم رزومه خود را به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند و یا با شماره تلفن زیر تماس حاصل نمایند.پس از بررسی قرار مصاحبه تنظیم و اطلاع رسانی میشود.
                              آدرس ایمیل: reza.entezari1969@gmail.com
                              تلفن: 02177933696
                              یک شرکت معتبر جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید.

مهندس الکترونیک
                              • متخصص

با تجربه در حوزه

• تولید جرقه
                              • استفاده از دستگاه های ولتاژ بالا
                              • دستگاه یونیزاسیون و حوزه مغناطیس
                              از متقاضیان واجد شرایط خواهشمندیم رزومه خود را با موضوع مهندس الکترونیک به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند.

آدرس ایمیل: partsanatmadan@gmail.com

یک شرکت معتبر جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید.
                              مهندس برق آقا
                              • جهت انجام پروژه های جاری
                              • تعدادی مقطع تحصیلی مهندس یا فوق دیپلم برق
                              • کار به صورت ماموریتی و در استان های مختلف
                              متقاضیان واجد شرایط میتوانند با شماره تلفن زیر تماس حاصل نمایند.

تلفن: 09193427328
                              به مهندس الکترونیک خانم و آقا مسلط به میکروکنترلر و Avr، طراحی و تحلیل مدار، طراحی PCB و آلتیوم، مستندسازی و ICDL در تهران نیازمندیم.
                              از متقاضیان واجد شرایط خواهشمندیم رزومه خود را به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند.
                              آدرس ایمیل: tavankarmarketing@gmail.com

استخدام گسترش ارتباطات مبنا

شرکت گسترش ارتباطات مبنا جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید.
                              کارشناس پشتیبانی شبکه داخلی آقا دارای مدرک کاردانی کامپیوتر، IT یا الکترونیک

حداقل دو سال سابقه کار

دارای مدارک, MCITP A+, Network+, MCSA

پشتیبانی از شبکه داخلی و ماشین های اداری و سیستم ها آماده سازی تجهیزات و سیستم برای کارمندان جدید آشنایی با سخت افزار کامپیوتر/ سرور و مجازی سازی

تسلط کامل بر Active Directory، Mail، DNS، DHCP، FTP، IIS، VPN، SMB، AV
                              کارشناس توسعه و نگهداری شبکه ثابت آقا حداکثر ۳۵ ساله
                              کارشناس برق و الکترونیک
                              مهارت کامل در کار با سیستم های برق اضطراری (دیزل ژنراتور و UPS)
                              آشنائی با اجرا و نگهداری تابلوهای برق فشار ضعیف
                              آشنائی با سیستم های خنک کننده
                              آشنائی با مفاهیم + Network
                              P۲۰ کارشناس تامین و تدارکات آقا فوق دیپلم کامپیوتر
                              حداقل دو سال سابقه کار در صنعت تلکام
                              آشنا به قطعات و تجهیزات شبکه
                              آشنا به فنون مذاکره و چانه زنی در خرید
                              از متقاضیان واجد شرایط خواهشمندیم رزومه خود را با ذکر کد شغل به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند.

وبسایت: www.mabnatelecom.com

آدرس ایمیل: resume@mabnatelecom.com
                              رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X