اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب فیلتر مناسب برای adc میکرو LPC1788

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب فیلتر مناسب برای adc میکرو LPC1788

سلام
    من دارم روی پروژه اسیلوسکوپ دیجیتال با LPC1788 کار می کنم ولی مشکلی هست اینکه سیگنال به شدت نویزی.می خوام با فیلتر دیجیتال این نویز از بین ببرم .چه فیلتری پیشنهاد می کنید؟و چطور باید طراحیش کنم؟

پاسخ : انتخاب فیلتر مناسب برای adc میکرو LPC1788

نوشته اصلی توسط MM320 نمایش پست ها

سلام
    من دارم روی پروژه اسیلوسکوپ دیجیتال با LPC1788 کار می کنم ولی مشکلی هست اینکه سیگنال به شدت نویزی.می خوام با فیلتر دیجیتال این نویز از بین ببرم .چه فیلتری پیشنهاد می کنید؟و چطور باید طراحیش کنم؟
    سلام به شما
    فیلتر های مختلف با قدرت فیلترینگ مختلفی وجود داره اعم از فیلتر های آنالوگ و دیجیتال
    اما خیلی خیلی بهتره که منبع تولید نویز رو شناسایی کنید و این منبع رو ازبین ببرید
    اکثرا از طریق تغذیه چنین نویز هایی وارد میکرو میشه و مخصوصا رو اندازه گیری ADC تاثیرات قابل توجهی میزاره . . .
    ضمنا اگه شدت نویز زیاد باشه به سختی میشه با فیلتر ازبینش برد
    یعنی بازم مقداری نویز وجود خواهد داشت

پیشنهاد میکنم این تاپیک رو تا آخر مطالعه کنید که در خصوص همین مشکلات صحبت شده
    سلام به دوستان و اساتید گرامی بنده با هدر برد میکرو lpc1768 که از eca گرفتم کار میکنم یه برنامه نوشتم که با adc مقدار رو میخونه و در dac قرار میده یه سیگنال آنالوگ سینوسی 100 هرتز بهش دادم اما نویز بسیار شدیدی در اندازه گیری adc مشهود هست که اصلا تا به حال حتی با میکروهای avr مشاهده نشده . . . اندازه گیری به درستی انجام

حتما پست شماره 35 از این تاپیک رو مطالعه کنید چون نتیجه گیری شده .

موفق باشید
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

ممنون از پاسختون.این تاپیک خوندم در یک قسمت گفته بود ما مثلا به اندازه ۶x1k سمپل بر می داریم و بعد می آیم شش تا شش تا دیتا از بزرگ تا کوچک مرتب می کنیم مثلا (۲۰۰، ۱۵ ،۶۶، ۵۰۰،۱۰۰ ،۱۰ ،۲۰ )و اعدا از بزرگ به گو چک مرتب کرده و عدد وسط۶۶ هست بعنوان دیتا در نظر می گیریم من این کارو کردم شکل موج تا حدودی صاف شد ولی بازم نویزش بر طرف نشد .به نظر شما چه فیلتر دیگه پیشنهاد می کنید؟من می خوام همچین فیلتری داشته باشم(سیگننال نویزی قرمز و سیگنال بدون نویز آبی)

جدیدترین ویرایش توسط MM320; ۱۶:۱۷ ۱۳۹۷/۰۶/۲۸.

دیدگاه

سلام، توی عکسی که گذاشتی نوشته چه فیلتری استفاده کرده.فیلتر پایین گذر از نوع chebyshev

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MM320 نمایش پست ها
          ممنون از پاسختون.این تاپیک خوندم در یک قسمت گفته بود ما مثلا به اندازه ۶x1k سمپل بر می داریم و بعد می آیم شش تا شش تا دیتا از بزرگ تا کوچک مرتب می کنیم مثلا (۲۰۰، ۱۵ ،۶۶، ۵۰۰،۱۰۰ ،۱۰ ،۲۰ )و اعدا از بزرگ به گو چک مرتب کرده و عدد وسط۶۶ هست بعنوان دیتا در نظر می گیریم من این کارو کردم شکل موج تا حدودی صاف شد ولی بازم نویزش بر طرف نشد .به نظر شما چه فیلتر دیگه پیشنهاد می کنید؟من می خوام همچین فیلتری داشته باشم(سیگننال نویزی قرمز و سیگنال بدون نویز آبی)

سلام
          دوست عزیز بنده هم عرض کردم که با اعمال فیلتر ها محدودیت هایی به وجود میاد مثلا با این فیلتر نرم افزاری که استفاده کردید نرخ نمونه های خروجی پایین میاد
          و در آخر هم اون طور که باید سیگنال فیلتر نمیشه !!
          همون طور که عرض کردم منبع تولید نویز رو از بین ببرید
          اکثر از طریق تغذیه وارد مدار میشن . . .
          آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X