اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال طراحی اتوپایلوت؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال طراحی اتوپایلوت؟

با سلام دوستان من سنسور IMU و آرداینو و آرم کار کردم ..........کسی میدونه برای ساخت سیستم خلبان خودکار (autopilot) که از نقطه X پرواز کنه و به نقطه Y برسه و برگرده چیکار باید انجام بدم؟
    زنده بودن را با زندگی بگذرانیم که سالها به اجبار خواهیم خفت

پاسخ : سوال طراحی اتوپایلوت؟

درود ، الان سازه پروازی ساخته شده و پرواز می*کنه ؟ برای حرکت بین دو نقطه شما نیاز به اضافه کردن gps دارید تا طول و عرض جغرافیایی فعلی ، مبدا مقصد رو بدونید ،
    برای شروع حرکت ، باید پردازنده طول و عرض مقصد رو از موقعیت فعلی کم کنه ، اختلاف طول با حرکت در راستای x و اختلاف عرض با حرکت در راستای y باعث کاهش عدد اختلاف میشه ،تا اینکه با یک مقدار تقریبی که خودتون این بازه رو مشخص میکنید پس از رسیدن به طول و عرض مقصد ، پرنده متوقف میشه .

دیدگاه

سلام
      من سازه آماده که داره آره..فقط چنتا نکته هست.یکی این که ما ماژول gps رو فقط به آرداینو وصل کردم و خروجی گرفتم و همچنین IMUتوی برنامه نویسی این بحث باید بیای ببینی از نقطه x به y از طریق n تا مسیر صورت میگیره پس باید مسیر رو بهش بدی بعد که من اصلا توی این بحث برنامه نویسی برام قابل هضم نیست دنبال یه پروژه open source که ترجحا با آرداینو باشه و آموزش هم داشته باشه بعضی از دوستان میگن باید الگوریتمی توی متلب بنویسی بعد تبدیل به کد میکرو بکنی................

دیدگاه

مسیر حرکت از دید پردازنده خط مستقیم هست ، اگر میخواید مسیر بدید باید چندین نقطه رو مشخص کنید تا به صورت ترتیبی به اون نقاط بره، هر تکه یک حرکت مجزا *
        بحث imu کلا جداست و برای کنترل pid موتور ها و حفظ تعادل توی باد یا برخورد با شی خارجی هست ، GPS به آردو وصل میشه و به شما دوتا عدد میده نشون میده کجای کره زمین هست .
        من ندیدم ، نگاه میکنم اگر چیزی پیدا کردم پست میکنم .
        برای شروع کار شما بیاید یک خط رو بدون فرمان حرکت کنید ، از این x بره تا این x . بعد دو محور و موقعیت مقصد و اینها رو اضافه میکنید

دیدگاه

تشکر این بحث ادامه دار بشه خیلی جالب میشه شما همیشه توی سایت فعال هستید ......

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 113 نمایش پست ها
            سلام
            من سازه آماده که داره آره..فقط چنتا نکته هست.یکی این که ما ماژول gps رو فقط به آرداینو وصل کردم و خروجی گرفتم و همچنین IMUتوی برنامه نویسی این بحث باید بیای ببینی از نقطه x به y از طریق n تا مسیر صورت میگیره پس باید مسیر رو بهش بدی بعد که من اصلا توی این بحث برنامه نویسی برام قابل هضم نیست دنبال یه پروژه open source که ترجحا با آرداینو باشه و آموزش هم داشته باشه بعضی از دوستان میگن باید الگوریتمی توی متلب بنویسی بعد تبدیل به کد میکرو بکنی................
            '
            با سلام و درود
            منابع معرفی شده در این مطلب را مورد بررسی قرار دهید:
            با سلام . من روی ساخت فلایت کنترلر کار می کنم . تا الان زاویه های roll pitch yaw رو با سنسور mpu و فیلتر کالمن به خوبی به دست میارم خروجی pid کنترلر برای هر زاویه رو به مقدار pwm اعمال می کردم که با ست کردن انها با یک تراتل خاص درست بود و با افزایش تراتل بهم می ریخت فهمیدم که این خروجی باید به duty cycle pwm اعمال شه که با

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر نمایش پست ها
              '
              با سلام و درود
              منابع معرفی شده در این مطلب را مورد بررسی قرار دهید:
              https://www.eca.ir/forums/thread80909.html#post682380
              منابعی که فرمایش فرمودید رو تقریبا چک کردم آیا توی این ها چیزی هست که فایل نقشه آلتیوم مدارش هم باشه که خودم مدارشو بزنم و این که چقدر خوب میشد این بحث تلفیق اطلاعتgps/IMU و مکانیزم عملکرد اتوپایلوت کسی توضیح میداد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X