اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میکرو کنترلر با سرعت 100MHZ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میکرو کنترلر با سرعت 100MHZ

با سلام
    من نیاز به کنترل سویچینگی با سرعت 100MHZ دارم... دوستان کدوم کنترلر رو پیشنهاد میکنن...؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پاسخ : میکرو کنترلر با سرعت 100MHZ

نوشته اصلی توسط plc-s7 نمایش پست ها
    با سلام
    من نیاز به کنترل سویچینگی با سرعت 100MHZ دارم... دوستان کدوم کنترلر رو پیشنهاد میکنن...؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    100 Mhz سرعت لوپ کنترل هست؟ یا فرکانس سوییچینگ؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

آگر فقط تولید فرکانس با تایمر منظور هست ، STMF7 مطمئنا می تونه همچین فرکانسی رو تولید کنه
    STMF4 هم مطمئن نیستم، اما فرکانس کاری بالای 100 هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Faateh نمایش پست ها
      100 Mhz سرعت لوپ کنترل هست؟ یا فرکانس سوییچینگ؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

آگر فقط تولید فرکانس با تایمر منظور هست ، STMF7 مطمئنا می تونه همچین فرکانسی رو تولید کنه
      STMF4 هم مطمئن نیستم، اما فرکانس کاری بالای 100 هست
      باسلام
      ممنون از پاسختون
      بله لوپ کنترلی با فرکانس 100MHZ هستش ... اگه ممکنه راهنمایی بکنید که بهتره از چه کنترلری استفاده کرد؟ ممنون میشم

دیدگاه

وقتی گفته میشه لوپ کنترل 100 مگ، یعنی شما از سنسورها نمونه بردارید و پردازش کنید و به خروجی ها ارسال کنید کل این ماژول 1/100 میکروثانیه زمان ببره؛ معمولا این کار خیلی سخته. چون شما از سنسور نمونه برمیدارید با سرعت 100 مگ و بعد چهار تا ضرب و جمع کنید خودش کلی زمان میشه و پیاده سازی همچین لوپی تو میکرو آسان نیست. FPGA شدنی تره! ولی بازم فکر میکنم مسئله شما این نیست!

دیدگاه

بله درسته اما پروسه من زیاد پیچیده نیست.. اتفاقا خیلی سادس
          من سه تا سویچ دارم که به ترتیب روشن و خاموش میشن و کل این لوپ با سرعت 100 مگا هرتز انجام میشه.. و در هر لوپ دو جریان خونده میشه...و سپس در مورد این جریان تصمیم گیری میشه... الان مسیله من سه موضوعه :
          1- کنترولری که بتونه این سویچ ها رو با اون سرعت که مد نظر هست کنترل کنه
          2- اسیلاتور 1GHZ
          3- این قسمت بماند

وقتی گفته میشه لوپ کنترل 100 مگ، یعنی شما از سنسورها نمونه بردارید و پردازش کنید و به خروجی ها ارسال کنید کل این ماژول 1/100 میکروثانیه زمان ببره؛ معمولا این کار خیلی سخته. چون شما از سنسور نمونه برمیدارید با سرعت 100 مگ و بعد چهار تا ضرب و جمع کنید خودش کلی زمان میشه و پیاده سازی همچین لوپی تو میکرو آسان نیست. FPGA شدنی تره! ولی بازم فکر میکنم مسئله شما این نیست!

دیدگاه

بله درسته اما پروسه من زیاد پیچیده نیست.. اتفاقا خیلی سادس
            من سه تا سویچ دارم که به ترتیب روشن و خاموش میشن و کل این لوپ با سرعت 100 مگا هرتز انجام میشه.. و در هر لوپ دو جریان خونده میشه...و سپس در مورد این جریان تصمیم گیری میشه... الان مسیله من سه موضوعه :
            1- کنترولری که بتونه این سویچ ها رو با اون سرعت که مد نظر هست کنترل کنه
            2- اسیلاتور 1GHZ
            3- این قسمت بماند
            برای خواندن جریان ADC لازم ندارید؟ که با 100 مگاهرتز نمونه برداری کنه؟

دیدگاه

خب این قسمت سوم هستش .. آره درسته اونم نیازه.. علاوه بر اون ی موضوع دیگه هم هت و اونه که جریان من در حد پیکو آمپر DC هستش
              برای خواندن جریان ADC لازم ندارید؟ که با 100 مگاهرتز نمونه برداری کنه؟

دیدگاه

خب این قسمت سوم هستش .. آره درسته اونم نیازه.. علاوه بر اون ی موضوع دیگه هم هت و اونه که جریان من در حد پیکو آمپر DC هستش
                میکرو ها معمولا ماکسیمم تا 5 مگ اینا نمونه برداری میکنن، ( هر چند مدل های خاصی بیشتر هم میتوانند) به نظرم کار شما به FPGA خیلی نزدیکتر هست. ولی باز هم STM32F7 یا سری H7 یا سری میکرو nxp که cortex m7 هستند ( من در ایران ندیدم) را چک کنید و لی برای نمونه برداری از جریان باید مدار قرار دهید، و بعد در میکرو پردازش کنید.

دیدگاه

باز هم ممنون...
                  منم خودم با مقایسه هایی که کردم به FPGA رسیدم.. فقط چون تازه کار هستم و FPGA بسیار مبهمه برام خواستم شاید بشه با کنترلر سادهتری این کار رو انجام داد
                  برای نمونه برداری ابتدا با استفاده از LT1079 ابتدا جریان پیکو آمپری رو تقویت میکنم و بعد باید اون رو بخونم منوال LT1079 رو میفرستم اگه شما هم نظر بدبد که آیا سرعت انتشار اون به حدی هست که جواب من رو بده یا نه ممنون میشم ...
                  آپلود عکس، فایل، آهنگ و فیلم رایگان و با لینک مستقیم و ماندگاری دائمی و سرعت بالا در آپلود سنتر عکس و فایل یو آپلود

میکرو ها معمولا ماکسیمم تا 5 مگ اینا نمونه برداری میکنن، ( هر چند مدل های خاصی بیشتر هم میتوانند) به نظرم کار شما به FPGA خیلی نزدیکتر هست. ولی باز هم STM32F7 یا سری H7 یا سری میکرو nxp که cortex m7 هستند ( من در ایران ندیدم) را چک کنید و لی برای نمونه برداری از جریان باید مدار قرار دهید، و بعد در میکرو پردازش کنید.
                  جدیدترین ویرایش توسط plc-s7; ۲۳:۰۴ ۱۳۹۷/۰۷/۰۵.

دیدگاه

باز هم ممنون...
                    منم خودم با مقایسه هایی که کردم به FPGA رسیدم.. فقط چون تازه کار هستم و FPGA بسیار مبهمه برام خواستم شاید بشه با کنترلر سادهتری این کار رو انجام داد
                    برای نمونه برداری ابتدا با استفاده از LT1079 ابتدا جریان پیکو آمپری رو تقویت میکنم و بعد باید اون رو بخونم منوال LT1079 رو میفرستم اگه شما هم نظر بدبد که آیا سرعت انتشار اون به حدی هست که جواب من رو بده یا نه ممنون میشم ...
                    http://uupload.ir/view/kqe5_10789fe.pdf/
                    مقایسه گر به نظر برای 100 مگ مناسب نیست GBP که ملاکی از سرعت هست در حد کیلو هست! ، می توانید به جای FPGA از مدارات آنالوگ کنترلی نیز استفاده کنید، بخصوص اگر کارهای شما خیلی الگوریتم پیچیده ندارد و در حد مقایسه و ضرب باشد .

دیدگاه

سلام مجدد
                      من سه تا سویچ رو بر اساس نمودار زیر روشن و خاموش میکنم
                      1- در ابتدا vapd صفر شده و vp یک میباشد و در این حالت مقدار I اندازه گیری مشه
                      2- به محض اینکه I=0 شد VP =0 میشه و VN=1 ( ی زمانی مثلا حدود 2 پیکو ثانیه این حالت طول میکشه)
                      3- در این حالت VP=1 و VAPD =1 و VN=0 در این حالت باز مقدار I اندازه گیری میشه
                      ;فرکانس انجام این سیکل 100MHZ هستش و رنج جریان در حد پیکو آمپر هستش
                      این کل کاریه که میخوام انجام بدم ... میشه لطفا راهنمایی کنید که از چه کنترلری میشه استفاده کرد

مقایسه گر به نظر برای 100 مگ مناسب نیست GBP که ملاکی از سرعت هست در حد کیلو هست! ، می توانید به جای FPGA از مدارات آنالوگ کنترلی نیز استفاده کنید، بخصوص اگر کارهای شما خیلی الگوریتم پیچیده ندارد و در حد مقایسه و ضرب باشد .

دیدگاه

سلام مجدد
                        من سه تا سویچ رو بر اساس نمودار زیر روشن و خاموش میکنم
                        1- در ابتدا vapd صفر شده و vp یک میباشد و در این حالت مقدار I اندازه گیری مشه
                        2- به محض اینکه I=0 شد VP =0 میشه و VN=1 ( ی زمانی مثلا حدود 2 پیکو ثانیه این حالت طول میکشه)
                        3- در این حالت VP=1 و VAPD =1 و VN=0 در این حالت باز مقدار I اندازه گیری میشه
                        ;فرکانس انجام این سیکل 100MHZ هستش و رنج جریان در حد پیکو آمپر هستش
                        این کل کاریه که میخوام انجام بدم ... میشه لطفا راهنمایی کنید که از چه کنترلری میشه استفاده کرد
                        http://uupload.ir/files/qeir_axxxxxxxxxx.jpg
                        من باشم مدار آنالوگ رو ترجیح میدم، اما نظر بقیه را هم بگیرید. شما در نهایت به اندازه گیری 100 مگا هرتزی جریان نیاز دارید که در زمان خاص نمونه را ذخیره کند، که آسان نیست و نیاز به نمونه بردار 100 مگاهرتزی دارید. چون جریان دارای رنج کم هست نیاز به تقویت کننده عملیاتی فرکانس بالا با گین بالا هم دارید که مشکلات خودش را دارد. این بخش هایی است که من درک میکنم، اما نظر بقیه افرادی که روی این مدل کارها کار میکنند را بگیرید.

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون
                          من جایی بجز اینجا را برای پرسش نمیشناسم اینجا سوالم رو میپرسم و دوستان عزیزی مثل جنابعالی لطف میکنن و راهنمایی میکنن... اگه امکانش هست شما بیشتر راهنمایی بفرمایید یا اینکه کسی از دوستان که تو این زمینه میتونه راهنمایی بکنن رو معرفی کنید....ممنون
                          اشم مدار آنالوگ رو ترجیح میدم، اما نظر بقیه را هم بگیرید. شما در نهایت به اندازه گیری 100 مگا هرتزی جریان نیاز دارید که در زمان خاص نمونه را ذخیره کند، که آسان نیست و نیاز به نمونه بردار 100 مگاهرتزی دارید. چون جریان دارای رنج کم هست نیاز به تقویت کننده عملیاتی فرکانس بالا با گین بالا هم دارید که مشکلات خودش را دارد. این بخش هایی است که من درک میکنم، اما نظر بقیه افرادی که روی این مدل کارها کار میکنند را بگیرید.[/QUOTE]

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون
                            من جایی بجز اینجا را برای پرسش نمیشناسم اینجا سوالم رو میپرسم و دوستان عزیزی مثل جنابعالی لطف میکنن و راهنمایی میکنن... اگه امکانش هست شما بیشتر راهنمایی بفرمایید یا اینکه کسی از دوستان که تو این زمینه میتونه راهنمایی بکنن رو معرفی کنید....ممنون
                            به نظرم در فوروم های خارجی بپرسید مثل stack overflow و همچنین اگر دستگاه مشابهی وجود داره ببینید اون چه کار کرده، تجربه چنین دستگاههای در ایران کم هست و معمولا ساخت گرون در میاد چون قطعات خاص هستند و معمولا بازار بزرگ ندارند .

دیدگاه

باز هم تشکر..
                              اما به نظر شما میشه از fpga استغاده کرد؟
                              به نظرم در فوروم های خارجی بپرسید مثل stack overflow و همچنین اگر دستگاه مشابهی وجود داره ببینید اون چه کار کرده، تجربه چنین دستگاههای در ایران کم هست و معمولا ساخت گرون در میاد چون قطعات خاص هستند و معمولا بازار بزرگ ندارند .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X