اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شمارنده0تا4 معکوس و برعکس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شمارنده0تا4 معکوس و برعکس

باسلام
    بنده سایت رو گشتم ولی عکسا کلا نبودن به دلیل تاریخ انقضای اپلود
    بنده یه مدار میخام تک سگمنت باشه کلا دوتا کلید براش میخام بزارم 0تا4رو بالا پایین کنم و مدار جور قفل باشه دیگه نتونه بیشتر از4 بره و برعکس کمتر از 0هم پایین نیاد
    برا موتور سیکلت میخام بزارم بدونم تو کدوم دنده هست حالا فقط نمیدونم این شدنیه با یه ای سی یا باید میکرو بزارم؟

پاسخ : شمارنده0تا4 معکوس و برعکس

بله شدنیه و بسیارراحت .
    ممنتها اگه میکرو باشه خیلی بهتره .چون متناسب با نیازت درمیاد.زیاد دنگ و فنگ نداره.
    ولی ای سی هایی هم هستند که به عنوان شمارنده عمل میکنند که باهاشون کار نکردم
    مثلا مدارزیر که بدون میکرو هست.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

درمدار فوق شما برای هر دنده باید مقادیر بری r2که یک پتانسیومتر هست باید تعییر کنه.
    یا باید بببینید برای عدد یک باید چه مقاومتی باشه .تا موقع تعویض دنده همون مقاومت در مدار قرار بگیره.
    و همچنین دنده 2 که عدد 2 باید در خروجی سون سگمنت ظاهر بشه ،مقدار اهمی انرا استخراج کرده و موقع تعویض دنده این میزان اهمی را درr2 ظاهر کنید وبرای بقیه اعداد هم همینطور.
    جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۲۰:۵۷ ۱۳۹۷/۰۷/۰۵.
    eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
      بله شدنیه و بسیارراحت .
      ممنتها اگه میکرو باشه خیلی بهتره .چون متناسب با نیازت درمیاد.زیاد دنگ و فنگ نداره.
      ولی ای سی هایی هم هستند که به عنوان شمارنده عمل میکنند که باهاشون کار نکردم
      مثلا مدارزیر که بدون میکرو هست.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

درمدار فوق شما برای هر دنده باید مقادیر بری r2که یک پتانسیومتر هست باید تعییر کنه.
      یا باید بببینید برای عدد یک باید چه مقاومتی باشه .تا موقع تعویض دنده همون مقاومت در مدار قرار بگیره.
      و همچنین دنده 2 که عدد 2 باید در خروجی سون سگمنت ظاهر بشه ،مقدار اهمی انرا استخراج کرده و موقع تعویض دنده این میزان اهمی را درr2 ظاهر کنید وبرای بقیه اعداد هم همینطور.
      مممنون بابت راهنمایی
      ولی برام خیلی پیچیده میشه بخام اینجوری طراحی کنم که با افزایش یا کاهش دنده باید مقاومت تغییر کنه به فرض تمام مقادیر رو با 5تا پتاسیومتر جداگانه پیدا کردیم حالا چجوری باید اینارو موقع تغییر دنده استفاده کنیم که پیچیده میشه.چون میخام دوتا شاسی بزارم یکی برا کاهش یکی برا افزایش که راحت تر بشه

دیدگاه

همون اول هم گفتم اگه میکرو باشه خیلی راحته.
        شاید کل دستورات به چند خط هم نرسه.
        شما شروع کنید تا کمکتون کنیم.
        یه میکرو مگا 8 .سگمنت تکی اند مشترک.7تا مقاومت 100اهم برای کنترل نور سگمنت ها .زمانی که دنده ها بالا پایین میشه هم به نظرم اینطوری باشه که هر دنده ای به یک پایه میکرو وصل بشه.یعنی دنده روی هر عددی باشه همون پایه مثلا به منفی تعذیه وصل بشه .اینجوری وقتی موتورت خاموش شما دنده عوض کنی موقع روشن شدن هم همون دنده متناطر رو نشون میده.
        چون یه دونه سگمنت دارید نیازی به رفرش سگمنت ها هم ندارید.
        eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
          همون اول هم گفتم اگه میکرو باشه خیلی راحته.
          شاید کل دستورات به چند خط هم نرسه.
          شما شروع کنید تا کمکتون کنیم.
          یه میکرو مگا 8 .سگمنت تکی اند مشترک.7تا مقاومت 100اهم برای کنترل نور سگمنت ها .زمانی که دنده ها بالا پایین میشه هم به نظرم اینطوری باشه که هر دنده ای به یک پایه میکرو وصل بشه.یعنی دنده روی هر عددی باشه همون پایه مثلا به منفی تعذیه وصل بشه .اینجوری وقتی موتورت خاموش شما دنده عوض کنی موقع روشن شدن هم همون دنده متناطر رو نشون میده.
          چون یه دونه سگمنت دارید نیازی به رفرش سگمنت ها هم ندارید.
          بنده میدونم راحتره میکرو چن هفته پیش قرار بود پروگرمرشم بخرم با چندتا میکرو مشهور برای چن کاری که لازممه ولی واقعا گرون شده یه پروگرمر ساده از 10 15 امده 70 60شده خیلی علاقه به Avrدارم ولی چه میشه کرد.
          باید ببینم چند پروگرمر میکنن اینجا هزینه نهایی چقدر میشه تا ببینم به ضرفس یانه
          و اینکه فرمودید بنده دوم
          اونجور که شما گفتید تو موتور های جدید میشه انجام داد چون یه چیزی شبیه به کلید سلکتور دارن با تعویض دنده خط منفی جابجا میشه
          ولی من چیزی میخام دوتا کلید بزنم یکی برا کاهش یکی برا افزایش
          تاحالا برنامه ننوشتم براavrپس باید قبل همه چی تو Proteusتست کنم بعدا به مشکل نخورم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X