اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رفرش سون سگمنت4 رقمی با یک مدار رفرش خارجی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رفرش سون سگمنت4 رقمی با یک مدار رفرش خارجی

سلام دوستان
    1.
    (مدار رفرش)من میخوام کار رفرش کردن هر رقم از سون سگمنت 4 رقمی توسط میکرو انجام نشه(یعنی وقت میکرو گرفته نشه)حالا با چی مٍثلا با ایسی555 ویک شیفت رجیستر4 بیتی!؟شما بگین؟(چون با ایسی 555 و شیفت رجیسترکار نکردم فقط تقریبا میدونم چه کاره ان.555مثلا نوسان سازی میکنه|شیفت رجیستر هم با هر پالس دیتای ما رو شیفت میده)
    2.(مدار ارسال اطلاعات)میخوام دیتای هر رقم از چهار تا پایه میکرو به مبدل BCDبره تبدیل به کد BCDبشه بشین تو بافر بعد باهر پالسی که مدار رفرش برای انتخاب رقم میسازه مدار نمایش مربوط به ان رقم هم فعال بشه ودادهایی که تو بافر لونه کرده رو به ورودی سون سگمنت بده؟
    مثلا برای نمایش عدد 45
    1.میکرو مدار ارسال اطلاعات رقم اول انتخاب میکند
    2.میکرو رقم 5 رو به مدار ارسال اطلاعات ارسال میکند
    3.میکرو مدار ارسال اطلاعات دوم را انتخاب میکند
    4.میکرو رقم 5 رو به مدار ارسال اطلاعات ارسال میکند
    مدار رفرش هم او طرف کار خودش رو میکنه یه بار سنگینی رو از دوش میکرو بر میداره
    جدیدترین ویرایش توسط aliaskari; ۰۹:۰۷ ۱۳۹۷/۰۷/۰۶.

پاسخ : رفرش سون سگمنت4 رقمی با یک مدار رفرش خارجی

نوشته اصلی توسط aliaskari نمایش پست ها
    سلام دوستان
    1.
    (مدار رفرش)من میخوام کار رفرش کردن هر رقم از سون سگمنت 4 رقمی توسط میکرو انجام نشه(یعنی وقت میکرو گرفته نشه)حالا با چی مٍثلا با ایسی555 ویک شیفت رجیستر4 بیتی!؟شما بگین؟(چون با ایسی 555 و شیفت رجیسترکار نکردم فقط تقریبا میدونم چه کاره ان.555مثلا نوسان سازی میکنه|شیفت رجیستر هم با هر پالس دیتای ما رو شیفت میده)
    2.(مدار ارسال اطلاعات)میخوام دیتای هر رقم از چهار تا پایه میکرو به مبدل BCDبره تبدیل به کد BCDبشه بشین تو بافر بعد باهر پالسی که مدار رفرش برای انتخاب رقم میسازه مدار نمایش مربوط به ان رقم هم فعال بشه ودادهایی که تو بافر لونه کرده رو به ورودی سون سگمنت بده؟
    مثلا برای نمایش عدد 45
    1.میکرو مدار ارسال اطلاعات رقم اول انتخاب میکند
    2.میکرو رقم 5 رو به مدار ارسال اطلاعات ارسال میکند
    3.میکرو مدار ارسال اطلاعات دوم را انتخاب میکند
    4.میکرو رقم 5 رو به مدار ارسال اطلاعات ارسال میکند
    مدار رفرش هم او طرف کار خودش رو میکنه یه بار سنگینی رو از دوش میکرو بر میداره
    سلام
    تراشه MAX7219 همین کاری رو که میخواهید انجام میده ولی از طریق رابط SPI کنترل میشه. متاسفانه یکم گرون و کمیابه

دیدگاه

سلام
      خب می شه یکار دیگه کرد.
      شما برای پروژه تون یک پردازنده اصلی دارید و این پردازنده تک هسته ای باید کار سنگینی بکند... بنابراین یه میکروی دیگه بزار بغلش که کار های جانبی و متفرقه رو انجام بده مثلا سون سگمنت اسکن کیبرد و...

همچنین اگه بخوای با یک عدد شیفت رجیستر 74hc595 چهار رقم رو درایو کنی نیاز به 7 پایه از میکروت داری... 3 پایه دیتا و 4 پایه انتخاب رقم
      البته می خوام بدونم چجوری می شه فقط با 3 پایه این کار انجام داد؟ آیا شدنیه؟ مثلا با دو تا شیفت رجیستر...
      ارادت داریم!

دیدگاه

مرسی از شما من خودم از فلیپ فلاپ استفاده کردم تقریبا 50درصد باب دلمه. کار میکنه اما تو واقعیت نمیدونم کار میکنه یا نه شما دوستان بگین تو این مداری که درست کردم ترانزیستوری چیزی میخواد که از لحاظ جریان و ولتاژ کم نیاره؟ یا اینکه ای سی هاش گیر میاد تو بازار اگه نمیاد جایگزین هست براشون
        این عکس از مدارhttp://uupload.ir/files/w9zm_capture.png

ویدوی شبیه سازی :

فایل پروتئوس رو میتونین از لینک زیر دانلود کنید:
        آپلود عکس، فایل، آهنگ و فیلم رایگان و با لینک مستقیم و ماندگاری دائمی و سرعت بالا در آپلود سنتر عکس و فایل یو آپلود
        جدیدترین ویرایش توسط aliaskari; ۱۳:۵۰ ۱۳۹۷/۰۷/۰۶.

دیدگاه

مرسی از شما من خودم از فلیپ فلاپ استفاده کردم تقریبا 50درصد باب دلمه. کار میکنه اما تو واقعیت نمیدونم کار میکنه یا نه شما دوستان بگین تو این مداری که درست کردم ترانزیستوری چیزی میخواد که از لحاظ جریان و ولتاژ کم نیاره؟ یا اینکه ای سی هاش گیر میاد تو بازار اگه نمیاد جایگزین هست براشون
          این عکس از مدارhttp://uupload.ir/files/w9zm_capture.png

ویدوی شبیه سازی :

فایل پروتئوس رو میتونین از لینک زیر دانلود کنید:
          http://uupload.ir/view/ns5t_new_folder.rar/
          اینا دیگه چیه؟؟؟ بابا سری که درد نمی کنه دستمال نمی بندن...
          شما یدونه میکرو مثلا یدونه مگا 8 بزار کلا برای این کار!... دیگه شیفت رجیستر هم نمی خواد... این مگا هشته با پردازنده مرکزی از طریق ارتباط سریال دیتا دریافت می کنه.
          ارادت داریم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S.A.T نمایش پست ها
            اینا دیگه چیه؟؟؟ بابا سری که درد نمی کنه دستمال نمی بندن...
            شما یدونه میکرو مثلا یدونه مگا 8 بزار کلا برای این کار!... دیگه شیفت رجیستر هم نمی خواد... این مگا هشته با پردازنده مرکزی از طریق ارتباط سریال دیتا دریافت می کنه.
            خخخخخخخ دادا آخه ناواردم .آخه نمیخوام میکرو دونه به دونه ارقام رو رفرش کنه مثلا رقم اول 9 هست یه بار بذار ه تو حافظه(همون فلیپ فلاپه) بره دنبال کارش ال سی دی هم هر دفعه داده رو از حافظه برداره ن از میکرو بگیره.بحثمونه اینه میکرو حال و حوصله ریزه کاری ها رو نداره اخه سرش خیلی شلوغه
            جدیدترین ویرایش توسط aliaskari; ۱۴:۲۰ ۱۳۹۷/۰۷/۰۶.

دیدگاه

سلام

رفرش کردن کار سنگینی برای میکرو نیست
              اگه از وقفه های تایمر استفاده کنید و در سیکلهای مشخص سون سگمنت رو رفرض کنید هیچ مشکلی بوجود نمیاد
              من تا 32 رقم رو انجام دادم مشکلی توی سرعت و ... بوجود نیومده 4 تا عدد که چیزی نیست
              بحر حال اگه حتمن می خاین رفرش انجام نشه از میرو با پین های بیشتر مثل m64 یا M128 استفاده کنید و بجای 8 پین جهت تمام سون سگمنت ها تعداد 32 پین رو مصرف کنید

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

مرسی رفیق با تایمر و کانترا کار واجب تری دارم اگه بگین همین مدار برای اینکه تو واقعیت کارمیکنه یا نه ممنونتون میشم

دیدگاه

البته
                  البته
                  منتها 4 تا پورت برای اون کار مصرف شده
                  برای درک راحت تر :
                  فرض کن یک سون سگمنت رو رو آند ش رو همیشه مثبت کردی حالا داری به بقیه پین ها منفی می دی خیلی راحت روشن می شه

یک راهنمایی ساده
                  من خودم اول برنامه با تایمر یک لوپ 1 میلی ثانیه می سازم
                  تمام زمان سنجی ها و شمارش و ... رو می زارم تویی همون لوپ
                  میرکرو ها اکثرا 2 تا تایمر دارن
                  یکی برای پروت سریال که نباید جایی مصرف بشه
                  اون یکی رو هم معمولا برنامه نویس ها همون روشی که گفتم استفاده می کنن

تصمیم با خودته
                  موفق باشی

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S_B_T نمایش پست ها
                    البته
                    البته
                    منتها 4 تا پورت برای اون کار مصرف شده
                    برای درک راحت تر :
                    فرض کن یک سون سگمنت رو رو آند ش رو همیشه مثبت کردی حالا داری به بقیه پین ها منفی می دی خیلی راحت روشن می شه

یک راهنمایی ساده
                    من خودم اول برنامه با تایمر یک لوپ 1 میلی ثانیه می سازم
                    تمام زمان سنجی ها و شمارش و ... رو می زارم تویی همون لوپ
                    میرکرو ها اکثرا 2 تا تایمر دارن
                    یکی برای پروت سریال که نباید جایی مصرف بشه
                    اون یکی رو هم معمولا برنامه نویس ها همون روشی که گفتم استفاده می کنن

تصمیم با خودته
                    موفق باشی

مرسی از وقتی که گذاشتین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X