اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

این uClinux پس کجاست ؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

این uClinux پس کجاست ؟؟

ما خودمون رو تقریبا کشتیم ولی یک port درست حسابی از uCLinux رو برای SAM7X پیدا نکردیم که نکردیم ...
    خواهشا اگه کسی میتونه کمکی بکنه .. :cry2:
    دانلود کتاب رایگان ARM به زبان فارسی :

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=74049.0

پاسخ : این uClinux پس کجاست ؟؟

فکر میکنم هستهً ARM7TDMI در سری SAM7X استفاده شده .
    اگر اینطوره اینجا رو ببینید :
    http://uclinux.org/pub/uClinux/ports/arm7tdmi
    چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

همونطور که میدونین Linux باید Hardware-Specific باشه
      واسه همین دنبال patch واسه این sam7x یا شاید sam7s میگردم
      uClinux با CommandLine مثلا تو یک ترمینال سریال بالا میاد
      این patch لعنتی باید بهش حالی کنه که آدرس فلان پورت سریال کجاست.
      مشکل همینه
      یه patch داره واسه 91M40800 هستش :cry2:
      دانلود کتاب رایگان ARM به زبان فارسی :

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=74049.0

دیدگاه

فکر کنم توی سایت اصلی پچ مربوط به محصولات اتمل وجود داره
        در ضمن شما چرا از linux 4 sam استفاده نمی کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elecMicro
          ما خودمون رو تقریبا کشتیم ولی یک port درست حسابی از uCLinux رو برای SAM7X پیدا نکردیم که نکردیم ...
          خواهشا اگه کسی میتونه کمکی بکنه .. :cry2:
          شما توستید linux رو رو SAM7X پیاده کنید؟

دیدگاه

من سوالی کلی تر بپرسم
            کدامم سیستم عامل اوپن سورس بر روی ریزپردازنده ی AT91sam7s256 نصب میشه؟
            من برای نصب لینوکس بر روی این سری از ریزپردازنده های اتمل تا اینجا رفتم:
            WebHome - Linux4SAM�-�TWiki
            حالا نظر خودتون رو در مورد اینکه چه مسیری رو باید طی کنم بفرمایید
            البته در مورد سخت افزار هم جای بحث داره
            Reveng will surely come... Your hard time are ahead
            // - - - - - - - - - -
            برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
            // - - - - - - - - - -
            اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
            // - - - - - - - - - -

دیدگاه

من برای شروع به سراغ AT91sam7S256 رفتم، (البته فقط برای شروع کار با آرم، چونکه یک پروژه با این میکرو تو دستم اومد که بنا به سفارش مخصوصاً باید از سری اتمل استفاده می کردم و در آینده به سراغ سری LPC و Cortex میرم) و الان که حدوداً یک ماه گذشته در سطح قابل توجهی قرار گرفتم.
              آیا روی این میکرو نیز میتونم سیستم عامل های اوپن سورس نصب کنم؟ بیشتر نظرم روی لینوکسه
              اگر فرض بر این باشه که محدود به استفاده از سری اتمل هستیم کدامیک از ریزپردازنده ها این توانایی رو دارند؟
              (این سوال رو پرسیدم چونکه میدونم دیگر شرکت های تولید کننده ی ریزپردازنده های با هسته های نسل جدید از آرم این قابلیت رو دارند.)
              // - - - - - - - - - -
              برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
              // - - - - - - - - - -
              اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
              // - - - - - - - - - -

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید خیری
                من سوالی کلی تر بپرسم
                کدامم سیستم عامل اوپن سورس بر روی ریزپردازنده ی AT91sam7s256 نصب میشه؟
                من برای نصب لینوکس بر روی این سری از ریزپردازنده های اتمل تا اینجا رفتم:
                WebHome - Linux4SAM�-�TWiki
                حالا نظر خودتون رو در مورد اینکه چه مسیری رو باید طی کنم بفرمایید
                البته در مورد سخت افزار هم جای بحث داره
                عزیز لینوکس اصلا روی این میکرو ها بالا نمیاد. این ulinux با این لینوکسی که میبینید فرق داره. این لینوکس اصلا روی رم این میکرو جا نمیشه!
                ulinux هسته ی سبک شده ی لینوکس بدون محیط گرافیکی هست.برای این میکرو ها به نظر من بهتر از هسته های سبک تر استفاده کنید.
                شما میتونید از FREE RTOS یا RTOS های دیگه که برای این میکرو ها هستند استفاده کنید.
                [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
                  عزیز لینوکس اصلا روی این میکرو ها بالا نمیاد. این ulinux با این لینوکسی که میبینید فرق داره. این لینوکس اصلا روی رم این میکرو جا نمیشه!
                  ulinux هسته ی سبک شده ی لینوکس بدون محیط گرافیکی هست.برای این میکرو ها به نظر من بهتر از هسته های سبک تر استفاده کنید.
                  شما میتونید از FREE RTOS یا RTOS های دیگه که برای این میکرو ها هستند استفاده کنید.
                  بسیار ممنونم
                  اما در فرمایشات شما منظور از " FREE RTOS یا RTOS های دیگه" دقیقاً چیه؟
                  // - - - - - - - - - -
                  // - - - - - - - - - -
                  // - - - - - - - - - -

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید خیری
                    بسیار ممنونم
                    اما در فرمایشات شما منظور از " FREE RTOS یا RTOS های دیگه" دقیقاً چیه؟
                    Real Time Operation System
                    یه سری هسته هسته هستند که قایلیت مالتی تسکینگ و ریل تایم بودن رو دارن. همون جور که گفتم این ها هسته هستند و انتظار رابط گرافیکی نداشته باشید. باهاش میتونید چند تا حلقه رو همزمان اجرا کنید.....
                    یه نمونه از این هسته ها Free Rtos هست. یکی دیگه هم که خیلی امکانات دیگه هم داره RTX هست که مال خود کیل هست. یه تاپیک هم هست که در موردش حسابی توضیح داده شده.
                    موفق باشید
                    [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X