اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت منبع تغذیه دوبل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت منبع تغذیه دوبل

سلام وقت بخیر..من یه ترانس دوبل 12 ولت دارم..2 امپر..میخوام باهاش یه منبع تغذیه بسازم ..این مدار درست هست؟ ظرفیت و ولتاژ خازن c1 حد اقل چقدر باید باشه؟ و اینکه از سر 0 و -12 چه استفاده هایی میشه کرد؟ مثلا میشه باهاش یه فن 12 ولت که سر + و - داره رو روشن کرد؟ یا از لحاظ عملکرد هیچ تفاوتی با سر 0 و +12 نداره؟ممنون از راهنماییتون

پاسخ : ساخت منبع تغذیه دوبل

با سلام شما باید دو تا خازن داشته باشی از نوع الکترولیت سر مثبت خازن اول رو وصل کن به +12و سر منفی به زمین و خازن دوم رو سر مثبت به زمین و سر منفی به -12 اگه به سر منفی و زمین هم یک فن ویا یک لامپ متصل کنی می بینی که اونها کار میکنند من تو مدار خودم خازن هارو 2500میکرو گذاشتم
    قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

پاسخ : ساخت منبع تغذیه دوبل

نوشته اصلی توسط ARLOX نمایش پست ها
      سلام وقت بخیر..من یه ترانس دوبل 12 ولت دارم..2 امپر..میخوام باهاش یه منبع تغذیه بسازم ..این مدار درست هست؟ ظرفیت و ولتاژ خازن c1 حد اقل چقدر باید باشه؟ و اینکه از سر 0 و -12 چه استفاده هایی میشه کرد؟ مثلا میشه باهاش یه فن 12 ولت که سر + و - داره رو روشن کرد؟ یا از لحاظ عملکرد هیچ تفاوتی با سر 0 و +12 نداره؟ممنون از راهنماییتون
      باسلام:
      شما بایدازمدارشکلزیراستفاده کنید. لبته برای جریان 2 آمپر ازدو عدد خازن 2200 میکرو فاراد 25 ولت و پل دیود 3 امپر استفاده کنید

Click image for larger version

Name:	rtKQE.jpg
Views:	1
Size:	23.4 کیلو بایت
ID:	1125359
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X