اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه کار برقی مفید که میتونید برای راه پیمایی اربعین انجام بدید:

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه کار برقی مفید که میتونید برای راه پیمایی اربعین انجام بدید:

سلام به همه دوستان عزیز و هم صنفی های محترم.
    .
    من عادت دارم که حرف آخرم رو اول میزنم:
    _ شارژر _
    اگه راه پیمایی اربعین تشریف برده باشید حتما با مشکل ملموس و همگانی کمبود و یا فقدان امکانات شارژر توی مواکب و مواقف همه مسیرها برخورد کرده اید:
    این مشکلات که از یک جنس هستند به دو گروه تقسیم میشوند (تقریبا توی همه مواکب یه انشعاب برق وجود داره):
    1- افرادی هستند که کلا شارژر به همراه ندارند!!
    2- افرادی هستند که شارژر دارند ولی پریز خالی وجود نداره که گوشیشون رو شارژ کنند!!
    خوب شما که خودتون استاد هستید هزار تا راه به ذهنتون میرسه که این موضوع رو حل کنید!
    ...
    _ یه راهش اینه که اونجا چندین و چندتا پریز و ترمینال و سه راهی تعبیه کنیم و هر کسی شارژر خودش رو به برق بزنه و گوشیش رو شارژ کنه!
    خوبی این روش اینه که همزمان یه اثر هنری هم به لحاظ زیبایی و تناسب خلق کردیم!!!!
    _ یه راه دیگه اینه که یه دونه منبع تغذیه صنعتی 5 ولت 50 آمپر بذاریم و به چند ده تا جک USB وصل کنیم. (Female USB-A jack)
    برای هر کدوم هم یه پروتکت مختصر بذاریم! (فیوز ریستبل و خازن صافی و ...)
    این روش چندتا مزیت داره:
    1- اینکه کم حجم و قابل توسعه است! و نسبتا کم هزینه هم هست!!
    2- اینکه میشه روش یه اسم گذاشت (مثلا شارژر مرکزی) و بهش هویت داد و اون رو جا انداخت!
    3- از همه مهم تر اگه جا بیافته و زائر بدونه که همه جا شارژ گوشیش فراهمه دیگه شارژر با خودش برنمیداره و فقط کابلش رو برمیداره و بارش هرچند به اندازه یه قوطی کبریت سبک و کم حجم میشه!!
    4- تقریبا کار 80 درصد گوشیها راه میافته، برا بقیه هم که مثل من گوشی گوشت کوبی دارند، اگه دوست داشتید میتونید آپشن ارائه بدید!!
    5- میتونه برای همه اماکن مشابه به کار بره!!
    6- ستاد اربعین یه بخشی داره که از طرحهای عملیِ به درد بخور استقبال و حمایت میکنه و توی عملیاتی شدنشون کمک میکنه!!
    ...
    البته یه disadvantage رو هم عرض کنه:
    اون چیزی که میتونه این طرح رو به شدت زیر سوال ببره چیزی نیست جز:
    قابلیت فست شارژینگ!!!
    که ممکنه باعث بشه همون طرح اول و خلق اثر هنری، کارا تر به نظر برسه!!!
    ...
    درست هم هست، فقط من چندتا نکته رو عرض میکنم و بحثم تمام:
    اول اینکه لنگه کفشی در بیابان نعمت است!
    دوم اینکه همین الان هم فکر کنم تعداد گوشیهای هوشمند با شارژ معمولی (توی دست مردم) خیلی بیشتر از فست شارژینگها باشه!
    و سوم اینکه اکثر شارژر های معمولی علارغم اونچه که روشون درج شده، جریان خروجیشون زیر 500 میلی آمپره! و اگه شما یه منبع تغذیه 5 ولت پر توان داشته باشید و به همون گوشیهای معمولی وصل کنید با سرعت بیشتری شارژ میشن!
    ...
    من از جنبه فی سبیل الله ایش گفتم، اگه کسی دوست داشت، میتونه از جوانب دیگه هم به موضوع نگاه کنه!!!
    ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

پاسخ : یه کار برقی مفید که میتونید برای راه پیمایی اربعین انجام بدید:

این هم یک دستگاه صلوات فرست خودکار ساخت ایران که می تواند از ابتدای پیاده روی تا انتهای آن، در گوشتان صلوات بفرستد و ثواب پیاده روی را برای شما (و برای فردی که برای دستگاه باتری خریده)، بیشتر کند:

دیدگاه

پاسخ : یه کار برقی مفید که میتونید برای راه پیمایی اربعین انجام بدید:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X