اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با منبع تغذیه هاف بریج

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با منبع تغذیه هاف بریج

سلام خدمت دوستان
    بنده یک عدد منبع تغذیه هاف بریج با ir2110 و sg3525 ساختم واسه تغذیه کردن 4 عدد امپلی فایر 2sc5200/2sa1943
    مشکلی که دارم اینه صدای نویز و هوای زیادی از بلندگو ها شنیده میشه
    همچنین موقع پخش موزیک با ولوم پایین صدا انگاری خس خس داره و کیفیتش پایینه ولی از یه حدی که صدارو بالاتر میبرم اوکی میشه
    اینم بگم که لاین فیتر ورودی رو حذف کردم و نذاشتم.
    بنظرتون مشکل از چی و کجاست؟؟

پاسخ : مشکل با منبع تغذیه هاف بریج

نوشته اصلی توسط yoosefheidari نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    بنده یک عدد منبع تغذیه هاف بریج با ir2110 و sg3525 ساختم واسه تغذیه کردن 4 عدد امپلی فایر 2sc5200/2sa1943
    مشکلی که دارم اینه صدای نویز و هوای زیادی از بلندگو ها شنیده میشه
    همچنین موقع پخش موزیک با ولوم پایین صدا انگاری خس خس داره و کیفیتش پایینه ولی از یه حدی که صدارو بالاتر میبرم اوکی میشه
    اینم بگم که لاین فیتر ورودی رو حذف کردم و نذاشتم.
    بنظرتون مشکل از چی و کجاست؟؟
    سلام
    آیا مطمین هستید که مشکل از آمپها نیست؟!
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
      سلام
      آیا مطمین هستید که مشکل از آمپها نیست؟!
      خب این از مدار امپلی فایر

این هم از امپها و تغذیه

http://s8.picofile.com/file/83389960...142940_HDR.jpg
      http://s8.picofile.com/file/8338996034/IMG_20181004_142928_HDR.jpg

این هم از مدار پری که با یه ترانس جدا تغذیش کردم/وقتی تریبل پری رو بالا میبرم مشکل خیلی شدیدتر میشه.بنابراین تقریبا رو پایینترین حالت گذاشتمش
      http://s8.picofile.com/file/8338996542/_ne5532_4.jpg

جدیدترین ویرایش توسط yoosefheidari; ۱۴:۴۶ ۱۳۹۷/۰۷/۱۲.

دیدگاه

خب این از مدار امپلی فایر

این هم از امپها و تغذیه

http://s8.picofile.com/file/83389960...142940_HDR.jpg
        http://s8.picofile.com/file/8338996034/IMG_20181004_142928_HDR.jpg

این هم از مدار پری که با یه ترانس جدا تغذیش کردم/وقتی تریبل پری رو بالا میبرم مشکل خیلی شدیدتر میشه.بنابراین تقریبا رو پایینترین حالت گذاشتمش
        http://s8.picofile.com/file/8338996542/_ne5532_4.jpg

ولتاژ خروجیت چنده؟!
        ولتاژ رو کمی بالاتر ببر ، ببین درست میشه؟!
        بدون پری تست کن .
        الکترونیک قدرت
        الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

ولتاژ خروجیت چنده؟!
          بدون پری تست کن .
          ولتاژو با تغییر زنر فیدبک روی دوبل 50 بردم.
          بدون پری صدای هوم و نویز کمتر میشه ولی اون مشکل که تو ولوم پایین وجود داره حل نمیشه(مشکل اینه که همراه با ریتم اهنگ یه صدای خر خر یا خس خس وجود داره و کم و زیاد میشه)

دیدگاه

ولتاژ خروجیت چنده؟!
            بدون پری تست کن .
            ممنون از همراهیت دوست عزیز
            یه سری کارای رو تغذیه انجام دادم:
            1- با تغییر زنر رو 50 نرفت در حقیقت هرچقدر هم که زنر اضاف کنم ولتاژ از دوبل 43 بالتر نمیره/بنابراین به نظر میرسه باید یکی دو دور به ثانویه ترانس اضاف کنم تا بتونم به ولتاژ بالاتری برسم.
            2-همونطور که تو عکس مشخص کردم یه برد بانک خازن بعد از خروجی هاف بریج قرار دادم که توش خازن الکترولیت و mkt هست.دلیل اینکار این بوده که قبل از اضاف کردنش موقع بیس زدن صدای پق پق بسیار بدی از باندها میومد که با اضاف کردن این بانک خازن مشکل رفع شد.
            3-با توجه به اینکه بانک خازنی نزدیک 10000 میکروفاراد هست وقتی مدارو از برق میکشم همچنان تا 10-20 ثانیه به خوندن ادامه میده/اما اتفاقی که میفته اینه که وقتی از برق میکشمش اون نویز به طور کامل از بین میره و اون 10-20 ثانیه خوندم بدون وجود نویز انجام میشه.
            4-بغیر از نویز صدای هوا هم وجود داره.در حالتی که موزیک پلی نمیشه اون هوا هم خیلی کمه و از فاصله خیلی نزدیک به بلندگو قابل شنیدنه/اما به محض پلی شدن موزیک اون هوا هم بوجود میاد و کاملا هم قابل شنیدنه.تو ولوم پایین این هوا خیلی روی صدا تاثیر میزاره و همراه با ریتم صدا کم و زیاد میشه
            5-با موبایل صدای نویز خیلی کمه ولی وقتی به لپتاپ بدون باطری که با اداپتورش کار میکنه وصلش میکنم نویز خیلی شدید میشه.
            6-اون پری خیلی تو صدا تاثیر داره و مثلا تریبلو که زیاد میکنم صدای هوا خیلی زیاد میشه یا بیسو که میبرم بالا یکمی نویز زیاد میشه/بدتر اینکه وقتی کلید خاموش شدن امپو تغذیه رو میزنم یه صدای انفجا خیلی بدی از بلندگو ها در میاد.در حالی که بدون پری این اتفاق نمیفته

با این تفاسیر نظرت چیه کجای کار مشکل داره و باید چیکار کنم هم واسه رفع صدای نویز(ویز) و هم واسه رفع هوا

دیدگاه

ممنون از همراهیت دوست عزیز
              یه سری کارای رو تغذیه انجام دادم:
              1- با تغییر زنر رو 50 نرفت در حقیقت هرچقدر هم که زنر اضاف کنم ولتاژ از دوبل 43 بالتر نمیره/بنابراین به نظر میرسه باید یکی دو دور به ثانویه ترانس اضاف کنم تا بتونم به ولتاژ بالاتری برسم.
              2-همونطور که تو عکس مشخص کردم یه برد بانک خازن بعد از خروجی هاف بریج قرار دادم که توش خازن الکترولیت و mkt هست.دلیل اینکار این بوده که قبل از اضاف کردنش موقع بیس زدن صدای پق پق بسیار بدی از باندها میومد که با اضاف کردن این بانک خازن مشکل رفع شد.
              3-با توجه به اینکه بانک خازنی نزدیک 10000 میکروفاراد هست وقتی مدارو از برق میکشم همچنان تا 10-20 ثانیه به خوندن ادامه میده/اما اتفاقی که میفته اینه که وقتی از برق میکشمش اون نویز به طور کامل از بین میره و اون 10-20 ثانیه خوندم بدون وجود نویز انجام میشه.
              4-بغیر از نویز صدای هوا هم وجود داره.در حالتی که موزیک پلی نمیشه اون هوا هم خیلی کمه و از فاصله خیلی نزدیک به بلندگو قابل شنیدنه/اما به محض پلی شدن موزیک اون هوا هم بوجود میاد و کاملا هم قابل شنیدنه.تو ولوم پایین این هوا خیلی روی صدا تاثیر میزاره و همراه با ریتم صدا کم و زیاد میشه
              5-با موبایل صدای نویز خیلی کمه ولی وقتی به لپتاپ بدون باطری که با اداپتورش کار میکنه وصلش میکنم نویز خیلی شدید میشه.
              6-اون پری خیلی تو صدا تاثیر داره و مثلا تریبلو که زیاد میکنم صدای هوا خیلی زیاد میشه یا بیسو که میبرم بالا یکمی نویز زیاد میشه/بدتر اینکه وقتی کلید خاموش شدن امپو تغذیه رو میزنم یه صدای انفجا خیلی بدی از بلندگو ها در میاد.در حالی که بدون پری این اتفاق نمیفته

با این تفاسیر نظرت چیه کجای کار مشکل داره و باید چیکار کنم هم واسه رفع صدای نویز(ویز) و هم واسه رفع هوا
              خب
              1- سعی کن ولتاژ رو. کمی بالاتر ببری ، معمولا برای آمپ از تغذیه بدون فیدبک استفاده میکنن و دلیلش تو این مجال نمیگنجه
              2- این بانک خازنی خیلی زیاده ، در ضمن چیزی که تو این نوع مدارات سویچینگ مهمه ESR هست ، ما خودمون یه تغذیه 1.2 کیلووات بستیم ، فقط تو هر ریل دوتا خازن 470 میکرو قرار دادیم ، ریپل بسیار کمی داره ! اما خازن ها low ESR از سری ZLH روبیکون هست ، مشکل پق پق کردن حتما از جای دیگریه(احتمالا دیستوریشن)
              3- نویزتون اگه شبیه به ویززززز هست باید بگم که گراندینگ مدارتون خوب نیست ، هیت سینک رو زمین کنید ، با ورودی آملیفایر یه مقاومت 22 کیلو سری کنید تا امپدانستون کاهش پیدا کنه ،اینطوری اثر نویز ها کمتر میشه ، اینطور که تو »آمپیفایرتون میبینم خازن کوپلاژش 22 نانو هست که حد اقل شما 470 نانو بزارید
              4- از کابل شیلد مرغوب استفاده کنید
              5- این مورد بازهم بر میگرده به گراندینگ ونویز پذیریه مدارتون ، باید منشع اون نویز شناخته بشه ،
              6- امپدانس پری رو پایین بیار ، (با ورودیش یه مقاومت 33 کیلو موازی کن ، اون صدای پلاپ(که شما میگید شبیه انفجاره) رو با مدار آنتی پلاپ رفع میکنن ، بدین صورت که بلندگو ها توسط رله و بعد از تاخیر چند ثانیه ای به مدار وصل میشن ،
              الکترونیک قدرت
              الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

خب
                1- سعی کن ولتاژ رو. کمی بالاتر ببری ، معمولا برای آمپ از تغذیه بدون فیدبک استفاده میکنن و دلیلش تو این مجال نمیگنجه
                2- این بانک خازنی خیلی زیاده ، در ضمن چیزی که تو این نوع مدارات سویچینگ مهمه ESR هست ، ما خودمون یه تغذیه 1.2 کیلووات بستیم ، فقط تو هر ریل دوتا خازن 470 میکرو قرار دادیم ، ریپل بسیار کمی داره ! اما خازن ها low ESR از سری ZLH روبیکون هست ، مشکل پق پق کردن حتما از جای دیگریه(احتمالا دیستوریشن)
                3- نویزتون اگه شبیه به ویززززز هست باید بگم که گراندینگ مدارتون خوب نیست ، هیت سینک رو زمین کنید ، با ورودی آملیفایر یه مقاومت 22 کیلو سری کنید تا امپدانستون کاهش پیدا کنه ،اینطوری اثر نویز ها کمتر میشه ، اینطور که تو »آمپیفایرتون میبینم خازن کوپلاژش 22 نانو هست که حد اقل شما 470 نانو بزارید
                4- از کابل شیلد مرغوب استفاده کنید
                5- این مورد بازهم بر میگرده به گراندینگ ونویز پذیریه مدارتون ، باید منشع اون نویز شناخته بشه ،
                6- امپدانس پری رو پایین بیار ، (با ورودیش یه مقاومت 33 کیلو موازی کن ، اون صدای پلاپ(که شما میگید شبیه انفجاره) رو با مدار آنتی پلاپ رفع میکنن ، بدین صورت که بلندگو ها توسط رله و بعد از تاخیر چند ثانیه ای به مدار وصل میشن ،
                اون بانک خازنی زیاد چه مشکلی ایجاد میکنه؟قطعا اگه دیستوریشن میبود با گذاشتن بانک خازنی همچنان باید باقی میموند که نمونده.
                ای سی های امپ با عایق سیلیکونی به هیت سینک وصل شدن بنابراین زمین کردنش فکر نمیکنم فایده ای داشته باشه ولی میکنم
                مهمترین مشکل فعلا همون مورد چهارم هست که فرمودید از کابل شیلد استفاده کنم.خب اگه داخل عکس دقت کنید از فیش ورودی تا سر ورودی برد امپ با اون سیم قهوه ای رنگ اومده که سیم کواکسیال شیلد دار هست.وقتی به تلویزیون وصل میکنم امپو خیلی صدای هوا زیاد هست و از فاصله 10 متر هم در صورت کم بودن صدای تلویزیون شنیده میشه خلاصه واقعا رو مخه و اذیت میکنه.بجر کابل دیگه از چی میتونه باشه؟

دیدگاه

اون بانک خازنی زیاد چه مشکلی ایجاد میکنه؟قطعا اگه دیستوریشن میبود با گذاشتن بانک خازنی همچنان باید باقی میموند که نمونده.
                  ای سی های امپ با عایق سیلیکونی به هیت سینک وصل شدن بنابراین زمین کردنش فکر نمیکنم فایده ای داشته باشه ولی میکنم
                  مهمترین مشکل فعلا همون مورد چهارم هست که فرمودید از کابل شیلد استفاده کنم.خب اگه داخل عکس دقت کنید از فیش ورودی تا سر ورودی برد امپ با اون سیم قهوه ای رنگ اومده که سیم کواکسیال شیلد دار هست.وقتی به تلویزیون وصل میکنم امپو خیلی صدای هوا زیاد هست و از فاصله 10 متر هم در صورت کم بودن صدای تلویزیون شنیده میشه خلاصه واقعا رو مخه و اذیت میکنه.بجر کابل دیگه از چی میتونه باشه؟
                  اگه تمام این موارد اوکی باشه ،
                  مشکل از گین زیاد طبقات درایور و ورودی امپه ؛
                  امپدانس رو پایین آوردید؟!
                  الکترونیک قدرت
                  الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

متاسفانه تا 4 شنبه نمیتونم برم خونه و تا اون موقع باید صبر کن.4 شنبه باید تست کنم امپدانس و احسانا گین طبقات و بقیه موارد ممکن رو

دیدگاه

خب امروز با ورودی امپ یدونه مقاومت ۴۷ کیلو به صورت موازی بستم.همچنین خازن ۲۲ رو به ۴۷۰ ارتقا دادم(مولتی لایر)
                      نتیجه این شدن که نویز به مقدار زیادی کاهش پیدا کرد/هوا(توام با خسسس در ولوم خیلی پایین) که از بلندگو ها شنید میشد بدون تغییر باقی ماند.
                      با زمین کردن هیت سینک امپلی فایر هیچ تغییری ایجاد نشد.
                      اون هوا هم فقط وقتی سورس شروع به پلی کردن میکنه بوجود میاد.به محض استپ کردن موزیک هوا تقریبا کامل از بین میره
                      نظرت چیه جناب حسینی جان؟

دیدگاه

خب امروز با ورودی امپ یدونه مقاومت ۴۷ کیلو به صورت موازی بستم.همچنین خازن ۲۲ رو به ۴۷۰ ارتقا دادم(مولتی لایر)
                        نتیجه این شدن که نویز به مقدار زیادی کاهش پیدا کرد/هوا(توام با خسسس در ولوم خیلی پایین) که از بلندگو ها شنید میشد بدون تغییر باقی ماند.
                        با زمین کردن هیت سینک امپلی فایر هیچ تغییری ایجاد نشد.
                        اون هوا هم فقط وقتی سورس شروع به پلی کردن میکنه بوجود میاد.به محض استپ کردن موزیک هوا تقریبا کامل از بین میره
                        نظرت چیه جناب حسینی جان؟
                        خب ، خوشحالم که نویز تا حد زیادی برطرف شد ،
                        اگر هوا تو صدا وقتی که آمپ ورودیش به هیچ جا وصل نیست وجود "نداره "مشکل از کابل رابط بین سورس موزیک و آمپ هست ، حتما از کابل شیلد استفاده کنید ، اکثرا کابل های َ,AUX تو بازار اصلا شیلد نیستن!
                        هر چه قدر طول این کابل کمتر باشه و بهتر شیلد شدن باشه این نویز کمتر خواهد بود ، با سورس های متفاوت تست کنید ،
                        الکترونیک قدرت
                        الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

اگر هوا تو صدا وقتی که آمپ ورودیش به هیچ جا وصل نیست وجود "نداره "مشکل از کابل رابط بین سورس موزیک و آمپ هست ، حتما از کابل شیلد استفاده کنید ، اکثرا کابل های َ,AUX تو بازار اصلا شیلد نیستن!
                          هر چه قدر طول این کابل کمتر باشه و بهتر شیلد شدن باشه این نویز کمتر خواهد بود ، با سورس های متفاوت تست کنید ،
                          خب نویز واقعا نزدیک به صفر شد.فقط وقتی گوشو به باند میچسبونم یه نویز خیلی کمی هست که میشه گفت نویزی نداره دیگه
                          وقتی ورودی امپ به هیچ جا وصل نیست فقط صدای نویز دارم و صدای هوا خیلی خیلی کمتره/وقتی به سورس وصل میشه نویز صفر میشه و موقع پلی هوا سر و کلش پیدا میشه
                          امروز با همون کابل شیلدی که دارم یدونه کابل رابط درست میکنم ببینم مشکل صدا حل میشه یا نه.امیدوارم بشه

دیدگاه

با همون سیم شیلد جنس خوبی که داشتم کابل 3.5 به a/v رو ساختم و سورس رو به امپ وصل کردم.کوچکترین تغییری توی هوا بوجود نیومد و هنوز مثل قبل هوای زیادی از بلندگو ها شنیده میشه.
                            1-با مولتی متر ولتاژ دی سی خروجی و ورودی رو اندازه گرفتم صفر بود.
                            2-وقتی فقط یکی از پراپ های مولتی متر رو به ورودی میزنم ولتاژ ac نشون میده.وقتی سیم مثبت مولتی متر رو به هر کدام از قطب های ورودی میزنم 10 ولت ac نشون میده و و وقتی فقط سیم سیاه(com)رو به ورودی میزنم 5 ولت ac نشون میده(این طبیعی هست نه؟چون وقتی جفت پراپ هارو میزنم به دو سر ورودی صفر ولت ac هست.)
                            واقعا نمیدونم چی دیگه میتونه باشه دلیلش.چرا فقط موقع پلی شدن هوا بوجود میاد؟!(با tda7294 و همین منبع تغذیه صدای هوا به مراتب کمتره و اون خسسس خفیف(مثل برفک تلویزیون)هم وجود نداره)
                            جدیدترین ویرایش توسط yoosefheidari; ۱۸:۲۴ ۱۳۹۷/۰۷/۱۸.

دیدگاه

با همون سیم شیلد جنس خوبی که داشتم کابل 3.5 به a/v رو ساختم و سورس رو به امپ وصل کردم.کوچکترین تغییری توی هوا بوجود نیومد و هنوز مثل قبل هوای زیادی از بلندگو ها شنیده میشه.
                              1-با مولتی متر ولتاژ دی سی خروجی و ورودی رو اندازه گرفتم صفر بود.
                              2-وقتی فقط یکی از پراپ های مولتی متر رو به ورودی میزنم ولتاژ ac نشون میده.وقتی سیم مثبت مولتی متر رو به هر کدام از قطب های ورودی میزنم 10 ولت ac نشون میده و و وقتی فقط سیم سیاه(com)رو به ورودی میزنم 5 ولت ac نشون میده(این طبیعی هست نه؟چون وقتی جفت پراپ هارو میزنم به دو سر ورودی صفر ولت ac هست.)
                              واقعا نمیدونم چی دیگه میتونه باشه دلیلش.چرا فقط موقع پلی شدن هوا بوجود میاد؟!(با tda7294 و همین منبع تغذیه صدای هوا به مراتب کمتره و اون خسسس خفیف(مثل برفک تلویزیون)هم وجود نداره)
                              اگر با 7294 هم تست کردید ، احتمالا مشکل از SVR آمپتون هست ، تغذیتون هم نویز داره حتما!
                              خازن 330 پیکو رو با ورودی آمپت موازی کن ، خازن های 22 میکرو 160 ولت روی برد آمپت رو هم 100 میکرو کن ، اگه مشکل بهترشد که چه عالی ، اگر نشد لاین فیلتر بذار بعد تست بگیر ،
                              اگر میتونی تغذیه رو بدون فیدبک تست بگیر ، چون تو چندتا آمپ حرفه ای که دیدم تغذیه بدون فیدبک میزارن ،
                              در ضمن تو مدارات سویچینگ ESR و امپدانس خازن های خروجی خیلی مهمه ، بهتره از خازنای روبیکون سری ZL و یا ZLH و یا النا سری RJH یا نیچیکون PL استفاده کنی
                              اون مشکلت هم با مولتی متر عادیه
                              موفق باشی
                              جدیدترین ویرایش توسط hoseyni emeni; ۲۰:۲۲ ۱۳۹۷/۰۷/۱۸.
                              الکترونیک قدرت
                              الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X