اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اینورتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اینورتور

سلام
    ببخشید برای اینکه بتوانم در خروجی یک اینورتور موج سینوسی تحویل بگیرم چه باید بکنم :question:

چون مداراتی که من از اینترنت بدست آوردم تمام آنها از یک مولد پالس استفاده شده بود( ترانزیستور ، ای سی وغیره ) البته خواستم با اسیلاتور کار کنم ولی اسیلاتور در فرکانس پایین جواب نمی ده (فرکانس کار من 50 هرتز است ) اگر کسی مداری که بتواند موج سینوسی با فرکانس 50 هرتز تولید کند دارد در اختیار من بگذارد ممنون می شوم

با تشکر: :evil:

پاسخ : اینورتور

باسلام.امروزه درصنعت برای گرفتن موج سینوسی در خروجی اینورتر ابتدا موجpwm بافرکانس:20KHZ-25KHZتولید میکنند.سپس موج 50HZ روی اون
    مدوله میکنندواین سیگنال رو به یک طبقه فول بریج (MOSFET or IGBT) تزریق میکنند.خروجی بریج رو بامدار L-C فیلتر میکنند(20 یا25 کیلوهرتز).
    خروجی فیلتر یک سیگنال شبه سینوسی با کیفیت بالاست.تو سایت microchip (تولید کننده ایسی PICMicro) قسمت App Note شماره پی دی اف:
    PICREF-1 شرح کامل این نوع اینورترمیباشد.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

سلام

ببخشید من می خواهم که با آی سی های میکرو نباشد چون برای یک آزمایشگاه می خواهم که دانشجویان با آن کار کنند( یعنی می خواهم یک مدار ساده باشد )
      در ضمن با خود میکرو می شود مستقیم یک موج سینوسی با فرکانس کمتر از دو یا سه کیلو هرتز تولید کرد دیگر لا زم به این همه کار نیست ولی با این همه از راهنمایی شما ممنون هستم

دیدگاه

سلام

من فکر کنم با مبدل های دیجیتال به آنالوگ بشه یه موج سینوسی با ولتاژ کم تولید کرد و به یه موسفت پدر مادر دار بدی و غیره...

دیدگاه

من خودم با استادم در مورد یک فیلتر صحبت کردم که بعد از مولد پالس قرار دهیم خروجی را یک موج سینوسی بگیریم و گفت اگر موج کاملا سینوسی بخواهی ولتاژ به شدت کاهش پیدا می کند (البته در مداری که من دارم چون حداقل 0.7 برای راه اندازی دیود می خواست با انجام از مایش خروجی فیلتر حدود 0.2 بود)
          ولی موجی تقریبا شبیه سینوسی باعث می شود خروجی با اتصال به بار پر از اعوجاج شود (البته نمیگم همه اینوتور ها این گونه است چون من یک مدار برای آزمایشگاه می خواهم باید ساده و توان پایین باشد تا بتوان استفاده کرد)

دیدگاه

شما می توانید از ای سی XR2206 که یک سیگنال ژنراتور می باشد استفاده کنید . اگ pdf ان را دریافت نمایید می بینید که این ای سی که چه امکاناتی را دارا می باشد .
            بگذارعشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو باکسی
            موفقيت پيش رفتن است نه به نقطه ي پايان رسيدن
            نلسون ماندلا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X