اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل 5V به 3V بدون افت فشار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل 5V به 3V بدون افت فشار

سلام دوستان
    من یک آداپتور 5V با 3a فشار دارم، میخوام یک مدار ساده ببندم که ولتاژ به ۳ برسه بدون افت آمپر، ممنون میشم راهنمایی کنید.

پاسخ : تبدیل 5V به 3V بدون افت فشار

نوشته اصلی توسط saeed.jokar نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک آداپتور 5V با 3a فشار دارم، میخوام یک مدار ساده ببندم که ولتاژ به ۳ برسه بدون افت آمپر، ممنون میشم راهنمایی کنید.
    سلام،
    یکی از اینها رو استفاده کن:
    https://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D9%88%D9%84%D8%AA%D8%A7%DA%98-%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86/6904-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D8%B1%DA%AF%D9%84%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D9%86%D8%AF%D9%87-33-%D9%88%D9%84%D8%AA-3a.html

یا

https://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA...-mp1584en.html
    ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

اوه اینقدر پیچیده است؟ فکر میکردم مدار ساده تری باشه!!!

دیدگاه

هممچین پیچیده هم نیستا ....
        از یه LT1117 استفاده کن .. البته ولتاژ خروجیش 3.3 ولت هستش

دیدگاه

اوه اینقدر پیچیده است؟ فکر میکردم مدار ساده تری باشه!!!
          درود . شما با پیچیدگی ماژول که کاری ندارید . دو سیم ورودی و دو سیم خروجی داره . وصل میکنید و ولتاژ ۳.۳ میده به شما . مصرف کننده چیه که ۳ آمپر نیاز داره ؟ اصولاً این مدار ها در حداکثر توانشون نمیتونن دائم کار کنند

دیدگاه

۶۰ لامپ LED که قبلا توسط باتری روشن بودند مستقیم کردم، به عنوان چراغ مطالعه ازش استفاده میکنم شاید تا دو ساعت هم روشن بمونه!! اگر این رگلاتور جواب نده و داغ بشه دیگه واقعا راهی به ذهنم نمیرسه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط microprocesor_2002 نمایش پست ها
            هممچین پیچیده هم نیستا ....
            از یه LT1117 استفاده کن .. البته ولتاژ خروجیش 3.3 ولت هستش
            این LT1117 چی هست؟ خیلی وارد نیستم

دیدگاه

۶۰ لامپ LED که قبلا توسط باتری روشن بودند مستقیم کردم، به عنوان چراغ مطالعه ازش استفاده میکنم شاید تا دو ساعت هم روشن بمونه!! اگر این رگلاتور جواب نده و داغ بشه دیگه واقعا راهی به ذهنم نمیرسه
              اون ماژولهایی که اول پیشنهاد شده، داغ نمیکنه کاکو!
              ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

این LT1117 چی هست؟ خیلی وارد نیستم
                شما چیو میخوام با 3.3 ولت درایو کنی ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ubub نمایش پست ها
                  اون ماژولهایی که اول پیشنهاد شده، داغ نمیکنه کاکو!
                  عزیز از بین پیشنهاد های شما دومین ماژول رو سفارش دادم که احتمالا فردا دستم برسه، الان متوجه شدم مصرف دستگاه من ۴آمپره، این ماژول ۳ آمپر، احتمالا گرم بشه، بنظر شما این ۲۵٪ مصرف بیشتر ماژول رو از کار میندازه؟

دیدگاه

عزیز از بین پیشنهاد های شما دومین ماژول رو سفارش دادم که احتمالا فردا دستم برسه، الان متوجه شدم مصرف دستگاه من ۴آمپره، این ماژول ۳ آمپر، احتمالا گرم بشه، بنظر شما این ۲۵٪ مصرف بیشتر ماژول رو از کار میندازه؟
                    سلام،
                    دوست من، بهتره قبل از اینکه چیز تازه تری کشف کنی، عملا تست کنی!!
                    اگه واقعا مصرفت 4 آمپر باشه (که بعید میدونم) احتمالا لامپ هات هی روشن و خاموش بشن! (به علت عمل کردن پروتکت اضافه بار! و اگه ماژول پروتکتی نداشته باشه، یه مدت کار میکنه و بعد میسوزه!)!
                    شاید هم ولتاژ خروجیت افت کنه و اتوماتیک جریان مصرفیت رو کاهش بده و بار اعمالی به ماژول کنترل بشه و بدون مشکل کار کنه!! (البته با قدری نور کمتر!)

دیدگاه

دو تا دیود باهاش سری میکردی ولتاژت 2 ولت پایین میومد، تلفات داشتی اما نیاز به این همه هزینه برای کانورتور نبود
                      رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ubub نمایش پست ها
                        سلام،
                        دوست من، بهتره قبل از اینکه چیز تازه تری کشف کنی، عملا تست کنی!!
                        اگه واقعا مصرفت 4 آمپر باشه (که بعید میدونم) احتمالا لامپ هات هی روشن و خاموش بشن! (به علت عمل کردن پروتکت اضافه بار! و اگه ماژول پروتکتی نداشته باشه، یه مدت کار میکنه و بعد میسوزه!)!
                        شاید هم ولتاژ خروجیت افت کنه و اتوماتیک جریان مصرفیت رو کاهش بده و بار اعمالی به ماژول کنترل بشه و بدون مشکل کار کنه!! (البته با قدری نور کمتر!)
                        همونطور که گفتم آمپر دستگاه بالاتر از ۳ هست، ماژول داغ شد ولی نسوخت بعد از چند دقیقه شروع میکنه به چشمک زدن و وقتی سرد میشه این مشکل بر طرف میشه که خب این ماژول مناسب کار من نبود
                        علی ایحال ممنونم از راهنمایی

نوشته اصلی توسط pencil نمایش پست ها
                        دو تا دیود باهاش سری میکردی ولتاژت 2 ولت پایین میومد، تلفات داشتی اما نیاز به این همه هزینه برای کانورتور نبود
                        سلام، اتفاقا انتظار چنین توصیه ای داشتم و اتفاقا تعجب کردم که بهم ماژول پیشنهاد شد اما مشکل اینه که مصرف دستگاه بیشتر ۳ آمپر هست، نمیدونم تلفات دیود ها چقدره و اگر دیود ببندم اصولا دستگاه با ۲/۵ آمپر روشن میشه یا نه!!
                        ماژول به دردم نخورد دیودی که شما میگید چه مدل هست؟ میخوام برای امتحان ببندم، ممنون

دیدگاه

همونطور که گفتم آمپر دستگاه بالاتر از ۳ هست، ماژول داغ شد ولی نسوخت بعد از چند دقیقه شروع میکنه به چشمک زدن و وقتی سرد میشه این مشکل بر طرف میشه که خب این ماژول مناسب کار من نبود
                          علی ایحال ممنونم از راهنمایی

سلام، اتفاقا انتظار چنین توصیه ای داشتم و اتفاقا تعجب کردم که بهم ماژول پیشنهاد شد اما مشکل اینه که مصرف دستگاه بیشتر ۳ آمپر هست، نمیدونم تلفات دیود ها چقدره و اگر دیود ببندم اصولا دستگاه با ۲/۵ آمپر روشن میشه یا نه!!
                          ماژول به دردم نخورد دیودی که شما میگید چه مدل هست؟ میخوام برای امتحان ببندم، ممنون
                          برو بازار دیود 6A10 رو بگیر تا 6 آمپر رو راحت از خودش عبور میده، زمان ارزونی دونه ای 300 تومن بود 10 تاش میشد 3000 تومن، سه تاش رو سری کن فک کنم تلفات هرکدوم 0.6 ولت باشه، سر جمع روی 4 آمپر برای دو ولت حدود 8 وات تلفات داری که روی هر دیودت 3 وات میافته که تحملش رو داره
                          رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X