اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در صدای ایفون صوتی الکتروپیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در صدای ایفون صوتی الکتروپیک

سلام دوستان

ایفون دو طبقه صوتی الکتروپیک
    مشکل اینه که صدا از گوشی به بیرون میره ولی صدای بیرون از گوشی شنیده نمیشه لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ : مشکل در صدای ایفون صوتی الکتروپیک

سلام
    گوشی رو باز کن. ممکنه سیم اسپیکر در گوشی بر اثر ضربه جدا شده باشه.
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masooyan نمایش پست ها
      سلام دوستان

مشکل اینه که صدا از گوشی به بیرون میره ولی صدای بیرون از گوشی شنیده نمیشه لطفا راهنمایی کنید.
      بلند گوی دم در را تعویض کنید. درست است از نظر اهمی 4 یا 8 اهم را نشان دهد، اما در اثر باران خوردن و فرسودگی با توجه به داشتن اهم سالم قادر به انجام کار نیست.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط K1.IEEE نمایش پست ها
        سلام
        گوشی رو باز کن. ممکنه سیم اسپیکر در گوشی بر اثر ضربه جدا شده باشه.
        گوشی هر دو طبقه به این صورت هستش که صدا از گوشی به پنل میره ولی از پنل به گوشی صدا نمیاد.بررسی کردم سیم ها داخل گوشی مشکلی نداشتند.

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
        بلند گوی دم در را تعویض کنید. درست است از نظر اهمی 4 یا 8 اهم را نشان دهد، اما در اثر باران خوردن و فرسودگی با توجه به داشتن اهم سالم قادر به انجام کار نیست.
        وقتی شستی طبقات فشار داده میشه صدای زنگ از بلندگوی دم در شنیده میشه و همانطور که عرض کردم صدا از گوشی ها به پنل میره منتهی صدای بیرون ا از پنل به گوشی نمیاد.

دیدگاه

گوشی هر دو طبقه به این صورت هستش که صدا از گوشی به پنل میره ولی از پنل به گوشی صدا نمیاد.بررسی کردم سیم ها داخل گوشی مشکلی نداشتند.

وقتی شستی طبقات فشار داده میشه صدای زنگ از بلندگوی دم در شنیده میشه و همانطور که عرض کردم صدا از گوشی ها به پنل میره منتهی صدای بیرون ا از پنل به گوشی نمیاد.
          سلام:
          دوست عزیز، خیلی از این مشکلات فقطبا تعویض بلند گوی کاغذی دم درب ورودی حل می شود. اگر بلند گو را اهم تست کنید شاید 4 یا 8 اهم باشد و بنظر شما درست باشد، اما همین بلند گوی بظاهر سالم که صدای بوق زنگ هم از آن شنیده می شود اما حساسیت و دقت خود را از دست می دهند.
          علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
          نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام دوست گرامی.علاوه برمطالبی ک دوستان گفتند کابل ایفون را هم از نظر قطعی چک کنید

دیدگاه

درود . اولین قدم باید گوشی آیفون و پنل رو جدا کرده و روی میز کارتان با سیم در فاصله کم برای تعمیر و تست بهم وصل کنید . ابتدا سیم های میکروفون پنل رو جدا کنید . سیم مثبت میکروفون رو لمس کنید در گوشی باید صدای نویز شنیده شود . اگر نشد دو ترانزیستور پری آمپلی فایر در مسیر سیم مثبت میکروفون دنبال کرده و تست یا تعویض کنید . نتیجه رو گزارش کنید

دیدگاه

با توجه به این موضوع ممکنه میکروفن (خازنی) در پنل دچار اشکال شده باشه (قطعی سیم و یا خرابی خود میکروفن). در صورت امکان به روش آقای آشوری عمل کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
                  درود . اولین قدم باید گوشی آیفون و پنل رو جدا کرده و روی میز کارتان با سیم در فاصله کم برای تعمیر و تست بهم وصل کنید . ابتدا سیم های میکروفون پنل رو جدا کنید . سیم مثبت میکروفون رو لمس کنید در گوشی باید صدای نویز شنیده شود . اگر نشد دو ترانزیستور پری آمپلی فایر در مسیر سیم مثبت میکروفون دنبال کرده و تست یا تعویض کنید . نتیجه رو گزارش کنید
                  سلام
                  سیم مثبت میکروفون پنل جدا کردم و با دست لمس کردم صدای نویز در گوشی شنیده میشه.

نوشته اصلی توسط K1.IEEE نمایش پست ها
                  با توجه به این موضوع ممکنه میکروفن (خازنی) در پنل دچار اشکال شده باشه (قطعی سیم و یا خرابی خود میکروفن). در صورت امکان به روش آقای آشوری عمل کنید.
                  میکروفون سالمه و مشکلی نداره.

دیدگاه

شما باید معیار سنجش سلامت میکروفن و روش تست کردنتون رو هم بگید! این که فقط بگید سالمه و مشکلی نداره که کافی نیست!
                    این که با لمس سیم مثبت صدای نویز شنیده بشه ولی همچنان صدا از بیرون به داخل نیاد، میکروفن هم سالم باشه، منطقی به نظر نمیاد دوست عزیز.

دیدگاه

با تشکر از دوستان

با تعویض پتانسیومتر مشکل حل شد.

ختم تاپیک

دیدگاه

سلام من هم به مشکل صدای بیرون به داخل مواجه شدم لطف راهنمایی کنید

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام من هم به مشکل صدای بیرون به داخل مواجه شدم لطف راهنمایی کنید

دیدگاه

سلام دوستان

تنها دلیلش کثیف شدن ولوم تنظیم میکروفن. راه حلش هم شستشو با اسپری تمیز کننده و راه بهترش تعویض پتانسیومتر.
                          موفق باشید

دیدگاه

سلام دوستان من یک پنل صوتی الکتروپیک دارم مشکلش صدای زنگ داخل پنل هست ولی از گوشی صدای زنگ نمیاد پتانسیومتر هم تعویض کردم ترانزیستور bc هم تعویض شد ولی بازم عمل نکرد .
                            کسی از دوستان این مشکل را داشته؟؟؟؟
                            درضمن ی مشکل جدید هم پیدا کرده که ترانزیستور bc 639 به محض اینکه برق وارد پنل میشه به شدت داغ میکنه و میسوزه

دیدگاه

سلام
                              برحسب تجربه میگم کلید قلاب گوشی خراب شده(80**%ایرادات). ولی دلایل دیگه هم میتونه باشه که صدای زنگ یا صدای برگشتی رو در هدست نداری.چون سیم کشی داخل خرطومی خیلی به ندرت ایراد پیدا میکنه اول ایراد رو از جای دیگه بگرد، مثلا سیم فنری رو با یه سیم سالم عوض کن.اسپیکر داخل هدست که 8 اهم و نیم وات هست رو چک کن.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط Hamed-bord نمایش پست ها
                              سلام دوستان من یک پنل صوتی الکتروپیک دارم مشکلش صدای زنگ داخل پنل هست ولی از گوشی صدای زنگ نمیاد پتانسیومتر هم تعویض کردم ترانزیستور bc هم تعویض شد ولی بازم عمل نکرد .
                              کسی از دوستان این مشکل را داشته؟؟؟؟
                              درضمن ی مشکل جدید هم پیدا کرده که ترانزیستور bc 639 به محض اینکه برق وارد پنل میشه به شدت داغ میکنه و میسوزه
                              پایه های ترانزیستور رو چک کن درست نصب کرده باشی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X