اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت برق 4 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت برق 4 ولت

سلام دوستان
    من می خواستم از برق 12 یا 5 ولت ، یه برق 4 ولت بسازم ولی رگلاتور 4 ولتی پیدا نمیشه!
    می خواستم گوشی رو بدون باتری روشن کنم، به نظرتون چقدر جریان لازمه؟

پاسخ : ساخت برق 4 ولت

سلام شما باید از ماژولی به نام باک کانورتر(که یک کانورتر dc به dc هست استفاده کنین و قیمتی هم نداره/ گوشی ها بسته به نوعشون (در بدترین حالت) از 250 میلی آمپر تا یک آمپر میکشن.
    کانورتر های توی بازار معمولا تا 3 آمپر رو ساپورت میکنن و جریان دوازده ولت ورودی اگه نیم آمپر هم باشه کافیه.

امیرحسین ضیا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alone123 نمایش پست ها
      سلام دوستان
      من می خواستم از برق 12 یا 5 ولت ، یه برق 4 ولت بسازم ولی رگلاتور 4 ولتی پیدا نمیشه!
      می خواستم گوشی رو بدون باتری روشن کنم، به نظرتون چقدر جریان لازمه؟
      من تا حالا گوشی رو بدون باطری روشن نکردم ولی بعضا دیدم ک مشکلاتی در این راه داشتن
      به هر حال چون مدارات محافظ گوشی رو شما با این کارتون کنار میزنید ، حتما میدونید ک با کوچکترین نوسانی ممکنه گوشی بسوزه
      با فرض اینکه کاملا ب خطرات اینکار اگاهید و مطالعه وتجربه کافی داشتید این ماژول رو معرفی میکنم
      MP1584
      تا ۳ امپر جواب میده.. ورودی تا ۲۸ ولت رو قبول میکنه .. ترمال شاتداون هم داره
      خروجی رو با پتانسیومتر روی ۴ ولت تنظیم کنید و تمام ... قبل از وصل کردن ب گوشی تست کنید
      خودم استفاده نکردم (سفارش دادم بیاد) ولی اساتید امتحان کردن و از قرار خیلی مقاومه و ثبات ولتاژ خوبی داره
      جدیدترین ویرایش توسط afceaglee2013; ۱۲:۰۷ ۱۳۹۷/۰۷/۲۴.
      زندگی پر ز وجود است ولی ..
      ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

سلام lm2576
        adj
        می تونید استفاده کنید
        حتما به adj که مخفف adjustable هست توجه کنید
        چون این رگولاتور مدل هایی داره که مخصوص 3.3 ولت 5 ولت و غیره هست که روی آی سی اشاره به این مورد شده است
        اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
        پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
        در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

خب مگه این منبع چه ویژگی ای داره که همه ی تعمیرکار ها با خیال راحت ازش استفاده می کنند؟
          یعنی با ماژول هایی که دوستان در بالا معرفی کردند نمیشه یه برق مطمئن 4 ولتی ساخت؟

دیدگاه

یک سری باک کانورترا هستن که با همین ماژول و یک ماژول lm317 میکس شدن که هم میتونی ولتاژ و هم جریان رو تنظیم و محدود کنی که با این منبع هیچگونه تفاوتی در خروجی نخواهد داشت! صرفا کافیه ولتاژ و جریان رو محدود کنی تا آسیبی نرسه(البته اگه گوشی سالم باشه محدود کردن ولتاژ کافی خواهد بود)

امیرحسین ضیا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X