اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در انتخاب باتری شارژی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در انتخاب باتری شارژی

سلام
    من مشکلی در انتخاب باتری شارژی دارم
    من یک پروژه درست کردم که 2 ولتاژ زیر رو باید بهش داد
    ولتاژ 1:
    حداقل ولتاژ 3.3 ولت (زیر این ولتاژ مدار کار نمیکنه) و جریان هم 76 میلی امپر(دائم این جریان رو می کشه)
    ولتاژ 2 :
    حداقل ولتاژ 5 ولت (زیر این ولتاژ مدار کار نمیکنه) و جریان 22 میلی امپر(دائم این جریان رو می کشه)

من میخوام یکروز دو باتری دوام بیاره (دیگه حداقل نصف یا 3/4 روز رو دوام بیاره)
    حالا من باتی قلمی با ولتاژ و جریان بر ساعت چقدر استفاده کنم
    (توجه دوباره میگم میخوام دو باتری مجزاء از هم بگذارم)

پاسخ : کمک در انتخاب باتری شارژی

میریم دو عدد باتری لیتیوم یون ۱۸۶۵۰ میخری و هر کدوم رو به کانورتر وصل میکنی(باک کانورتر برای ۳.۳ ولت و بوست کانورتر برای ۵ ولت ظرفیت معمولا ۲۲۰۰ میلی عامپر ساعته و باید چند روز جواب بده )

امیرحسین ضیا

دیدگاه

پاسخ : کمک در انتخاب باتری شارژی

1-از نظر تئوری باطری 0.076 آمپر ساعتی میتونه یک ساعت جریان 76 میلی رو تامین کنه .. .. اگه بخوای 24 ساعت کار کنه باید باطریتون 1.824 آمپر ساعت باشه ..
      2-برای تامین جریان 22 میلی آمپری در 24 ساعت تقریبا باطری 500 میلی آمپر ساعتی لازمه

باطری های تو بازار بعضا کمتر از مقدار اسمیشون ظرفیت دارن (بعضی وقتا 3 برابر ظرفیت واقعی رو روشون مینویسن). و معمولا باطری های لیتیومی برای کم نشدن طول عمر بهتره کمتر از 3 ولت دشارژ نشن
      اگه بخواین افزاینده استفاده کنید (این مبدل ممکنه بدردتون بخوره) بازده افزاینده رو هم باید در نظر بگیرید .. مثلا برای داشتن 5 ولت نیم آمپر ساعتی با مبدلی که بازدهش 80 درصده باید باطری 0.660 آمپر ساعتی استفاده کنید .. یا میتونید دو تا باطری سری کنید و با چنتا دیود ولتاژ رو روی 6 ولت بیارید (بستگی به حساسیت مدارتون داره)

از این ماژول میتونید برای شارژ باطری تکی استفاده کنید (با محدود کردن جریان توسط تغییر مقاومت)
      زندگی پر ز وجود است ولی ..
      ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X