اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

امکان کنترل مقدار جریان در پایه های میکرو وجود داره؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

امکان کنترل مقدار جریان در پایه های میکرو وجود داره؟

با سلام خدمت دوستان من میخوام تعداد 24 پروب رو که به پوست فرد وصل میشه مثل پروب های فیزیوتراپی به وسیله پایه های میکرو atmega16a مقدار جریان 3 میلی آمپر رو اعمال کنم از لحاظ کنترل اینکه کدوم پروب فعال باشه برنامه اش خیلی ساده هست فقط میخوام بدونم چطور میتون مقدار جریان رو کنترل کنم آیا سیم خاصی برای پروب لازم هست که مقاومتش مشخص باشه تا با مقدار ولتاژ و مقاومتش این مقدار رو حساب کنم و اینکه میشه دقیقا این جریان رو اعمال کرد و اینکه پروبها تک سیم هستند ممنون میشم راهنماییم کنید اگر بخوام مقدار حریان بین سه مقدار 3و5و12 میکرو آمپر متغیر باشه چطور؟ال بته منظورم از متغییر اینه کهکار بر مثلا برای یک بار استفاده جریان رو روی سه میی آمپر تنظیم کنه و همه پروبها این مقدار رو اعمال کنند و برای بقیه مقادیر هم همینطور
    مرسی
    جدیدترین ویرایش توسط saeedgreat; ۲۰:۵۴ ۱۳۹۷/۰۷/۲۷.
    خدایا چگونه زیستن را به من بیاموز ، چگونه مردن را خود خواهم آموخت
    "دکتر علی شریعتی"

پاسخ : امکان کنترل مقدار جریان در پایه های میکرو وجود داره؟

کنترل جریان برای یک المان دیجیتال مثل میکرو با روش pwm صورت میگیرید
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

Re: امکان کنترل مقدار جریان در پایه های میکرو وجود داره؟

با تشکر از پاسختوم من یه مدار ساختم که 24 عدد روب که قراره به پوست سر وصل بشه رو بتونم از تو کامپیوتر کنترل کنم تمام کارهای مربوط به کنترل این 24 پروب رو که مربوط به کنترل پایه های میکرو از حیس خاموش و روشن کردن از کامپیوتر هست رو انجام دادم ولی من نیاز به کنترل جریان پروبها در حین روشن بودن دارم به عنوان مثال هشت تا از این 24 تا رو روشن کنم و در زمان روشن بودن که ممکنه یک ساعت باشه جریان 3 میلی آمپر رو اعمال کنند که با pwm کار سخت میشه راه حل دیگه ایی به نظرتون نمیرسه و اینکه برای پروب ها از چه سیمی استفاده کنم از کسانی که تجربه دارند ممنون میشم کمک کنن مرسی
      خدایا چگونه زیستن را به من بیاموز ، چگونه مردن را خود خواهم آموخت
      "دکتر علی شریعتی"

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X