اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال در altium designer 2006

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند سوال در altium designer 2006

سلام.
    چند تا سوال مبتدیانه داشتم امیدوارم جواب بدید:

1. خازن های الکترولیت و عدسی با ظرفیت ها و ولتاژ های مختلف رو از کدوم کتابخانه میشه پیدا کرد؟یه جوری که اندازه ی فوت پرینت هاشون مطابق خازن های بازار باشه.

2.برای مدارات میکروکنترلری حداقل ضخامت ترک ها و فاصله اونها چقدره؟(جریان های زیر 0.5 آمپر)

3.چطوری میتونیم در پروتل زمین سیگنال های دیجیتال و آنالوگ رو جدا بذاریم و بعد در یک نقطه اون دو تا رو به هم وصل کنیم؟(برای کمتر شدن نویز)

4.درسته می گویند که بعضی از object ها رو اگه می خوایم بدیم بیرون pcb بزنند نباید استفاده کنیم؟
    اگه درسته از چه object هایی؟

5.در قسمت rules قسمت fan-out برای چیه؟

با تشکر

پاسخ : چند سوال در altium designer 2006

سلام
    الان روی سیستمم نصب ندارم که ببینم فقط تا جایی که من یادمه
    خازن الکترولیتی RB.X.Y که .X فاصله بین پایه ها و Y. قطر خازن بود برحسب اینچ فکرکنم
    و خازن عدسی هم RAD
    اگر قراره فقط طراحی اش باشه دیگه ولت برای چی؟
    آنالیزش را نیاز دارید؟

دیدگاه

سلام.
      برای این ولت رو گفتم که همون طور که می دونید خازن های با ولتاژ های متفاوت اندازه های متفاوت دارند.
      و من چون می خوام pcb بزنم اندازه دقیق خازن ها رو می خوام.
      پس این جور که شما می گید باید رفت خازن رو خرید با کولیس اندازشو گرفت و بعد توی footprint ها پیداش کرد؟
      اگه اینطوره سایتی چیزی سراغ دارید که با توجه به اندازه و ظرفیت خازن سایزشو بگه؟

مرسی

دیدگاه

سلام
        اندازه خازن ها بر حسب ولتاژ شناخته نمیشن. شما بهتره برای طراحی برد، اول تمام قطعات مورد نیازتون رو تهیه کنید و بعد مطابق با اندازه قطعات، فوت پرینت مناسب رو انتخاب کنید. البته نه فقط برای خازن، بلکه در مورد تمام قطعات بهتره که این کارو بکنید. چون یه اشتباه کوچیک باعث میشه تمام کارتون هدر بره ( به سر خودم اومده! ). فوت پرینت ها هم بر حسب اندازشون اسم گذاری شدن. همونطور که aida خانوم گفتن، برای خازن ( عدسی ) می تونید از RAD استفاده کنید که به صورت RAD-0.1 تا RAD-0.4 موجود هست. مثلاً RAD-0.1 یعنی فاصله پایه ها 0.1 اینچ هست.
        در مورد مدارات میکرو و ... که جریان مصرفی خیلی کمی دارن، می تونی تا حد زیادی ترک ها باریک بگیری. من معمولاً 0.5 میلی متر می گیرم ولی یه خورده باریک تر از اینم جا داره و مشکلی پیش نمیاد.
        برای جدا کرده زمین ها می تونی از همون گراند معمولی استفاده کنی و net هر گروه از گراند ها رو یه چیز مشخص بذاری. مثلاً برای آنالوگ ها AGND و برای دیجیتال ها DGND . با دابل کلیک کردن روی شماتیک گراند می تونی این کار رو انجام بدی. و در نهایت تو ورودی تغذیه مدار، از یه ترمینال سه تایی به اسم های VCC ، AGND و DGND استفاده کن.

دیدگاه

سلام
          مرسی از جواب هاتون.
          فقط یه مشکل:
          من rb رو توی library ها سرچ کردم ولی فقط دو تا پیدا کرد.(توی کتابخانه ی قطعات متفرقه)
          علتش چیه؟ نباید تعدادش بیشتر باشه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X