اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد اینونتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد اینونتر

با سلام و خسته نباشید . خدمت اساتید دو سوال در مورد اینونتر دارم . 1- من یدونه اینونتر دارم که به باطری ماشین وصل میشه و خروجی 220 ولت میده و باهاش میتونم چند ساعتی مصرف کننده را روشن کنم.سوالم اینه که میخواستم ببینم آیا امکانش هست که با خودش باطری را شارژ کنم ؟یعنی به خروجی یدونه شارژ مخصوص باطری ماشین هم بزنم و باطری را شارژ کنم ک مدت زمان بیشتر کار کنه. ؟؟اگر امکانش نیست دلیلشو برام توضیح بدید
    2-برق 6 ولت dc دارم میخوام ب 220 ولت تبدیلش کنم ک بتونم باهاش کامپیوترم روشن کنم . فقط همین ولتاژ مهمه ؟ یا آمپر و وات هم مهمه ؟ یعنی منظورم اینه که مهم نیس این 6 ولت از باطری موتور باشه یا مثلا چند عدد باطری قلمی ؟ممنون میشم راهنمایی کنید. مبتدی هستم . با تشکر
    جدیدترین ویرایش توسط chamalz; ۲۳:۴۴ ۱۳۹۷/۰۷/۳۰.

پاسخ : سوال در مورد اینونتر

با سلام. ابتدا با احترام اینورتر درست هست نه اینونتر
    سوال اول جوابش خیر هست ینی شما نمیتونی با یک جرثقیل خود جرثقیل رو بلند کنی به علت قانون بقای انرژی. شما با این کار باعث میشی انرژی بیشتر تلف بشه! اگر به فرض شارژر برای شارژ باتری ماشین ۵۰ وات ساعت بکشه باتری رو ۴۵ وات در ساعت شارژ میکنه! این یعنی اینکه بازده شارژر زیر صد در صد هست! و حتی اگه صد در صد هم باشه شما با اینکار پنجاه وات از باتری میگیری و پنجاه وات به باتری اضافه میکنی که کاریست عبث/ سوال دوم. صد در صد آمپراژی که توی اون ولتاژ کشیده میشه مهمه! فرض کن کامپیوتر برای روشن شدن به هزار وات نیاز داره طبق فرمول باید از ۲۲۰ ولت هزار تقسیم بر ۲۲۰ آمپر بکشه! ینی چارو خورده ای تا روشن بشه! حالا فرض کن بازده کار صد در صده و میخوای با باتری ۶ ولتی روشنش کنی. به چیزی حدود ۱۶۷ آمپر نیاز داری!

امیرحسین ضیا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X