اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دستگاه قدیمی نا شناخته ؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دستگاه قدیمی نا شناخته ؟؟؟

سلام به همه دوستان عزیز

این دستگاه قدیمی که عکسش رو ملاحظه میکنید ظاهرا با لامپهای خلاء ساخته شده ولی اصلا مشخص نیست چیه؟ کسی از دوستان تا حالا چنین چیزی دیده؟

پاسخ : دستگاه قدیمی نا شناخته ؟؟؟

سلام مهدی جان یکم عکس بیشتر بزار
    شبیه به کوره القایی هست منتها نمیدونم چجوری!
    رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

شاید قسمتی ازیک فرستنده باشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil نمایش پست ها
        سلام مهدی جان یکم عکس بیشتر بزار
        شبیه به کوره القایی هست منتها نمیدونم چجوری!
        درود بر شما ؛ متاسفانه عکس دیگه ای در اختیارم نیس ؛ اینا چند تا دستگاه خیلی قدیمی الکترونیک برای فروش دارن منتها خودشون علمشو ندارن ظاهرا دستگاها رو اوراق میکنن . منم از رفیقم که این عکسو برام فرستاد درخواست عکس بیشتر کردم گفت متاسفانه فعلا دسترسی ندارم

کوره القایی باشه؟ یه کم بعیده

نوشته اصلی توسط mohamad341 نمایش پست ها
        شاید قسمتی از یک فرستنده باشد

سلام بر شما دوست عزیز ؛ اینم احتمالش هست ولی چطور مطمئن بشم ؟

دیدگاه

سلام
          احتمال خیلی زیاد این یک فرستنده است .روی لامپ خلا نوشته زیمنس
          این را سرچ تصوری گوگل کنید داخل عکسها لامپ خلا های مشابه برای فرستنده رادیو می بینید
          siemens transmitting tube

Tube RS 1016 or Röhre RS1016 ID31993, Transmitting Triode, air cooled, SPECIAL TUBEBASE in general and VHF shown. Radio tubes are valves.

این لامپهای توان بالا خیلی با ارزشه و ارش تاریخی کلکسیونی داره اگر دسترسی دارید حتما دستگاه را ازشون بخرید و نگذارید این وسایل را به زباله تبدیل کنند .همون لامپش اگر سالم باشه برای کلکسیونرها در خارج کشور بیش از 2-3میلیون تومن ارزش داره.شاید بشه کل این دستگاه را شما زیر 100هزار تومن بخرید.
          کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
          ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdi-mashreghi نمایش پست ها
            سلام به همه دوستان عزیز

این دستگاه قدیمی که عکسش رو ملاحظه میکنید ظاهرا با لامپهای خلاء ساخته شده ولی اصلا مشخص نیست چیه؟ کسی از دوستان تا حالا چنین چیزی دیده؟

سلام ،
            خیلی خیلی شبیه به فرستنده رادیویی هست ،
            قیمت این نوع لامپ ها که 300 وات توان خروجی RF دارن بالای 1 میلیونه ، (الان)
            اگر اینو بخری باید بتونی آبش کنی ، مصرف کننده این لامپا فقط تعداد محدودی رادیو آماتور ایرانی هستن.
            به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
            الکترونیک قدرت
            الکترونیک آنالوگ
            طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
            ---------------------BMCELEC@-------------------
            ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
            ---------------www.bmc-elec.com--------------
            ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohamadh14 نمایش پست ها
              سلام
              احتمال خیلی زیاد این یک فرستنده است .روی لامپ خلا نوشته زیمنس
              این را سرچ تصوری گوگل کنید داخل عکسها لامپ خلا های مشابه برای فرستنده رادیو می بینید
              siemens transmitting tube

Tube RS 1016 or Röhre RS1016 ID31993, Transmitting Triode, air cooled, SPECIAL TUBEBASE in general and VHF shown. Radio tubes are valves.

این لامپهای توان بالا خیلی با ارزشه و ارش تاریخی کلکسیونی داره اگر دسترسی دارید حتما دستگاه را ازشون بخرید و نگذارید این وسایل را به زباله تبدیل کنند .همون لامپش اگر سالم باشه برای کلکسیونرها در خارج کشور بیش از 2-3میلیون تومن ارزش داره.شاید بشه کل این دستگاه را شما زیر 100هزار تومن بخرید.
              سلام محمدآقای گل ، حالت خوبه ؟ ممنون از راهنماییت ؛ ولی متاسفانه فلزات گرونقیمت مثل نقره و برنج توی این دستگاه زیاد به کار رفته و صد تومن ندادن
              فقط حدود پنجاه گرم نقره داره !!!
              به هر حال من به رفیقم فرمایش شما رو گفتم که دستگاهو از پتک اینا نجات بده که به نظر فقط لامپ رو نجات داد

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
              سلام ،
              نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
              خیلی خیلی شبیه به فرستنده رادیویی هست ،
              قیمت این نوع لامپ ها که 300 وات توان خروجی RF دارن بالای 1 میلیونه ، (الان)
              اگر اینو بخری باید بتونی آبش کنی ، مصرف کننده این لامپا فقط تعداد محدودی رادیو آماتور ایرانی هستن.

سلام ویژه به حسین آقای گل گلاب ؛
              اینایی که اشاره کردی شناخته شدن؟ تصورم این بود که فقط کلکسیون دارها بخوان!

دیدگاه

اتفاقا کوره القایی بهش میخوره نه فرستنده. چون ابعادش یکم برای فرستنده زیاده مگه اینکه توی فرکانس های پایین کار میکرده باشه. خیلی پایین که بعیده.
                زمانی که IGBT و ماسفت قدرت نبود با لامپ کار میکردن.
                ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE نمایش پست ها
                  اتفاقا کوره القایی بهش میخوره نه فرستنده. چون ابعادش یکم برای فرستنده زیاده مگه اینکه توی فرکانس های پایین کار میکرده باشه. خیلی پایین که بعیده.
                  زمانی که IGBT و ماسفت قدرت نبود با لامپ کار میکردن.
                  سلام بر شما ؛ در هر صورت لامپ خلاء برای نوسان ساز استفاده شده که از دستگاه جدا شد و بقیه دستگاه رو اوراق کردن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdi-mashreghi نمایش پست ها
                    سلام محمدآقای گل ، حالت خوبه ؟ ممنون از راهنماییت ؛ ولی متاسفانه فلزات گرونقیمت مثل نقره و برنج توی این دستگاه زیاد به کار رفته و صد تومن ندادن
                    فقط حدود پنجاه گرم نقره داره !!!
                    به هر حال من به رفیقم فرمایش شما رو گفتم که دستگاهو از پتک اینا نجات بده که به نظر فقط لامپ رو نجات داد
                    سلام و ارادت
                    مخلصیم انشا الله شما هم سلامت باشید
                    خیلی جالب شد این همه نقره توش داشته
                    همون لامپش هم نجات پیدا کرد خودش غنیمته
                    یک بار رفته بودم این ضایعاتی های نزدیک شهرمون طرف داشت استپ موتور ژاپنی تمیز را اوراق میکرد از توش مس بکشه بیرون شاید هر موتور با کلی بد بختی 50گرم مس داشت بهش گفتم اینها را چند می فروشی گفت دونه ای 40هزار تومن (زمانی که مس ضایعات کیلویی 6-7هزار تومن بود)گفتم ضایعات اینها 2هزار تومن هم نمیشه تو موتور را میدی 40تومن!!!!جواب جالبی داد گفت تو حتما می دونی این چیه که می خواهی از من بخری جاپونی هم هست پس قطعا از 40تومن هم بیشتر برات ارزش دارهمنم گفتم باش تا بیام ازت بخرم
                    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                    ولتر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X