اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترانس برای منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترانس برای منبع تغذیه

با سلام.به دوستان و استادان گرامی...
    من یک ترانس مایکروویو دارم این رو به 12ولت تبدیل کردم امپراش فکر کنم 20الی30 بده .میخواستم این رو به DCتبدیل کنم .سوال اول این که ایا 12ولت ACبعد از تبدیل به DC کم یا زیاد نمیشه؟!و دوم این که من به چه نوع دیودی وامپر این رو تبدیل کنم و خازن صافی چه بزارم .البته امپر اش زیاده .لطفا راهنمای کنید با تشکر......

پاسخ : ترانس برای منبع تغذیه

برادرم این که شما داری بیشتر بدرد شارژر باطری ماشین میخوره برای امپ سه سر 35 ولت میبستی خیلی بهتر بود با امپر 5 یا 6 امپر
    به حر حال برای دی سی کردن یه پل دیود 30 آمپری میخای با دوتا خازن 10 هزار میکرو 25 ولتی که موازی ببندی بعد از یکسو شدن تقریبا 16 یا 17 ولت بهت میده بدون بار حال میده برا شارژر باطری ماشین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط madar1 نمایش پست ها
      برادرم این که شما داری بیشتر بدرد شارژر باطری ماشین میخوره برای امپ سه سر 35 ولت میبستی خیلی بهتر بود با امپر 5 یا 6 امپر
      به حر حال برای دی سی کردن یه پل دیود 30 آمپری میخای با دوتا خازن 10 هزار میکرو 25 ولتی که موازی ببندی بعد از یکسو شدن تقریبا 16 یا 17 ولت بهت میده بدون بار حال میده برا شارژر باطری ماشین
      با سلام .
      برادر عزیز این که گفتی 35ولت سه سر میبستی ..باز میتونم تغییر بدم.اما من تقریبا 10الی 15امپر از این ترانس میخوام
      و آن پل دیود 30امپری . وخازن 10هزار میکرو. فکر کنم یه چیز کم یابی باشه .و میخواستم بپرسم که ایا 35ولت بعد از یکسو سازی به 16الی17ولت افت میکنه
      و اگه میشه یه روش برای اندازه گیری آمپر ترانس در ولتاژacبفرماید.البته با اهمتر ؟/
      جدیدترین ویرایش توسط bahmangholami; ۱۰:۴۱ ۱۳۹۷/۰۸/۰۲.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bahmangholami نمایش پست ها
        با سلام .
        برادر عزیز این که گفتی 35ولت سه سر میبستی ..باز میتونم تغییر بدم.اما من تقریبا 10الی 15امپر از این ترانس میخوام
        و آن پل دیود 30امپری . وخازن 10هزار میکرو. فکر کنم یه چیز کم یابی باشه .و میخواستم بپرسم که ایا 35ولت بعد از یکسو سازی به 16الی17ولت افت میکنه
        و اگه میشه یه روش برای اندازه گیری آمپر ترانس در ولتاژacبفرماید.البته با اهمتر ؟/
        سلام ترانس ماکروویو اولیش خیلی قویه تو ثانویه میتونی 10 آمپر بگیری من منظورم انتخاب سیم برای ثانویه بود
        پل دیود و خازنم همه فروشگاه های الکترونیک دارن مثلا

خرید و فروش قطعات اورجینال الکترونیک به صورت عمده و‌جزیی به صورت اینترنتی در اترین الک فروشگاه آترین الکترونیک فروش قطعات الکترونیک, فروش قطعات الکترونیکی ,فروش قطعات دستگاه جوش فروش قطعات دستگاه جوش,خرید قطعات دستگاه جوش,خرید آی جی بی تی,فروش آی جی بی تی,خریدماسفت,فروش ماسفت,خریدترانزیستور,ترانزیستور,ماسفت,آی جی بی تی,دیود,آی سی,آیجیبیتی,ولوم,سرولوم,سر ولوم,جوش,جوشکاری

برای اندازه گیری جریان هم پراب اهم متر رو باید بزاری تو قسمت 10 آمپر بعد یکی از سیمهای ترانس رو به پل دیود میزنی و سر دیگه رو اول میدی به پراب قرمز اهم متر و پراب مشکی را وصل میکنی به پل دیود رو قسمت 10 آمپر میزاری تا جریان رو نشون بده
        ترانسم اگه دو سر 35 ببندی وقتی DC بشه میشه +-50 ولت بدون بار با بار میشه +- 45 ولت تقریبا
        راستی شوما ترانس ماکروویو رو از کجا خریدی خودمم احتیاج دارم ؟

دیدگاه

سلام ترانس ماکروویو اولیش خیلی قویه تو ثانویه میتونی 10 آمپر بگیری من منظورم انتخاب سیم برای ثانویه بود
          پل دیود و خازنم همه فروشگاه های الکترونیک دارن مثلا

خرید و فروش قطعات اورجینال الکترونیک به صورت عمده و‌جزیی به صورت اینترنتی در اترین الک فروشگاه آترین الکترونیک فروش قطعات الکترونیک, فروش قطعات الکترونیکی ,فروش قطعات دستگاه جوش فروش قطعات دستگاه جوش,خرید قطعات دستگاه جوش,خرید آی جی بی تی,فروش آی جی بی تی,خریدماسفت,فروش ماسفت,خریدترانزیستور,ترانزیستور,ماسفت,آی جی بی تی,دیود,آی سی,آیجیبیتی,ولوم,سرولوم,سر ولوم,جوش,جوشکاری

برای اندازه گیری جریان هم پراب اهم متر رو باید بزاری تو قسمت 10 آمپر بعد یکی از سیمهای ترانس رو به پل دیود میزنی و سر دیگه رو اول میدی به پراب قرمز اهم متر و پراب مشکی را وصل میکنی به پل دیود رو قسمت 10 آمپر میزاری تا جریان رو نشون بده
          ترانسم اگه دو سر 35 ببندی وقتی DC بشه میشه +-50 ولت بدون بار با بار میشه +- 45 ولت تقریبا
          راستی شوما ترانس ماکروویو رو از کجا خریدی خودمم احتیاج دارم ؟
          سلام
          منظور من از اندازه گیری امپر در ولتاژacبود .یعنی بدون یکسو سازی ...میخواستم اول امپر خروجی رو بدونم بعد برم پل دیود .و خازن مورد نیاز ترانس بخرم.. و اهم متر من از مدلdt9205aهستش تا 20امپرو میتونه اندازه بگیره.

ودر اخر اون ترانس ماکروویو رو از تعمیرگاه لوازم خانگی گرفتم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bahmangholami نمایش پست ها
            سلام
            منظور من از اندازه گیری امپر در ولتاژacبود .یعنی بدون یکسو سازی ...میخواستم اول امپر خروجی رو بدونم بعد برم پل دیود .و خازن مورد نیاز ترانس بخرم.. و اهم متر من از مدلdt9205aهستش تا 20امپرو میتونه اندازه بگیره.

ودر اخر اون ترانس ماکروویو رو از تعمیرگاه لوازم خانگی گرفتم.
            ترانس که هر چی ازش آمپر بکشی میده فوقش میسوزه
            شما ثانویه را با سیم چند پیچیدی برو نت سرچ کن مقدار امپر مجاز اون سیم رو ببین
            مهم اینه که چقدر برای مدارت احتیاج داری

دیدگاه

سلام ببخشید این ترانس چند وات هست و از کجا گیر اوردین؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سروش فلا نمایش پست ها
                سلام ببخشید این ترانس چند وات هست و از کجا گیر اوردین؟؟؟
                با سلام.
                دوستم تعمیر کار لوازم خانگی هستش .تقریبا 2سال پیش بهش گفتم اگه گیر افتاد بهم خبر بده . اونم بعد از دو سال به پست اش افتاد و بهم داد .البته ثانوی اش سوخته بود .کندم انداختم دور.
                و اون وات اش رو نمیدونم چونکه پاک شده بود .

دیدگاه

این ترانس جون میده برای ساخت جوشکاری نقطه ای بدرد جوشکاری بیشتر میخوره تا منبع تغذیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sad24 نمایش پست ها
                    این ترانس جون میده برای ساخت جوشکاری نقطه ای بدرد جوشکاری بیشتر میخوره تا منبع تغذیه
                    سلام این دوستمون ثانویه را 12 ولت پیچیده بیشتر بدرد شارژر میخوره و تغذیه آمپ ماشین تو خونه
                    برای جوشکاری باید ثانویه 36 ولت بده بعد با یه پل دیود 35 آمپر و دو تا خازن یکسوش کنی و باش جوشکاری کنی و حتما هم براش فن و فیوز بزاری

دیدگاه

سلام این دوستمون ثانویه را 12 ولت پیچیده بیشتر بدرد شارژر میخوره و تغذیه آمپ ماشین تو خونه
                      برای جوشکاری باید ثانویه 36 ولت بده بعد با یه پل دیود 35 آمپر و دو تا خازن یکسوش کنی و باش جوشکاری کنی و حتما هم براش فن و فیوز بزاری
                      سلام.من تو خونه یه اینورتر جوش دارم .وزیاد به ترانس جوش نیازی نیست .من میخوام یک منبع تغذیه قوی تو خونه داشته باشم .و اونی که میگی 36ببند .خیلی خوبه هم میتونم منبع تغذیه استفاده کنم و هم جوش نقطه ای .منظور از جوش نقطه برای باطری 3.7وغییر هستش.
                      ویه سوال .اگه میشه یک دیمر یا مداری برای تغیر ولتاژاین ترانس در خروجی معرفی کنید منظورم رنج اش از 1.5ولت تا 36تغییر بده.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

(madar1)اگه میشه به این صفحه برید و اون سوال من هم تو اون مورد جواب بدید .https://www.eca.ir/forums/thread81169-2.html#post686072
                      چونکه مولتی متر ام تو جریا ن ولتاژ ac جواب نمیده. با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X