اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با توابع ;کتابخانه FatFS

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با توابع ;کتابخانه FatFS

سلام من اولین باره که میخوام از sd card توی یه برنامه استفاده کنم برا همین کتابخونه اقای چان که آخرین ورژنش ff13c هست رو دانلود کردم و طبقه مثالی که برای avr گذاشته انجام دادم فقط تنظیمات mmc رو برای atmega16a تغییر دادم، مشکل اینجاست که برنامه همون تابع اول ارور میده(disk_initialize) تابع مقدار 1 برمیگردونه یعنی RES_ERROR, یا 1: R/W Error لطفا برنامه زیر رو نگاه کنید ببینید مشکل از برنامه است یا امکان داره از سخت افزار باشه؟ خواهشا که کسی میتونه راهنمایی کنه کارم گیره.

سلام الان برنامه بدرستی اجرا میشه ولی وقتی فایل رو باز میکنم هیچی توش ننوشته و حجمش هم صفر هست نمیدونم مشکلش کجاست؟
    جدیدترین ویرایش توسط mousa1994; ۲۰:۵۲ ۱۳۹۷/۰۸/۰۲.

پاسخ : مشکل با توابع ;کتابخانه FatFS

سلام کسی نیست یه راهنمایی بکنه؟
    الان متوجه شدم فایل برای این خالیه چون تابع f_write مقدار 1 رو یعنی FR_DISK_ERR رو بر میگردونه واقعا نمی دونم مشکل از کجاست؟ ولی با توجه به کد خطایی که میده بنظرم مربوط به تنظیمات mmc باشه. کل برنامه نمونه رو توی پست بالا گذاشتم، لطفا اگه کسی کمکی از دستش برمیاد دریغ نکنه.

دیدگاه

سلام.
      من با وژن 3.12 نرم افزار کدویژون استفاده می کنم کتابخانه FatFS خودش داره مشکلی هم ندارم.ورژن 3.12 نصب کنید و پیکربندنی انجام بدید ببینید مشکل حل میشه.

دیدگاه

سلام، خیلی ممنون بابت راهنمایتون ترجیحا میخوام با همین اتمل استودیو انجامش بدم. چون روی بردبورد داشتم تست میکردم فکرکنم خوب جواب نمیده الان دارم براش برد میزنم و روی خود برد تست میکنم تا ببینم مشکل از کجاست. اگر امکانش هست تنظیمات mmc_avr_spi و ffconf توی فایل بالا رو نگاه کنید ببینید درست هست یا نه؟

دیدگاه

سلام همون برنامه بالا بدرستی کار میکنه فقط برای اینکه من روی بردبورد تست میگرفتم خوب جواب نمیداد بعد اینکه سیم کشی ها رو کوتاه تر کردم درست شد و همون فایل بالا که از آخرین ورژن کتابخونه آقای چان استفاده شده رو مرتب کردم و فقط توی تنظیمات اتمل استودیو در قسمت دیفاین(symbols) این دیفاین رو اضافه کنید: DRV_MMC=0 این هم فایل نهایی:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X