اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاهش ولتاژ و جریان اداپتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاهش ولتاژ و جریان اداپتور

سلام و درود خدمت استادان عزیز من تازه عضو شدم و یه سوال ساده از خدمت شما دارم. مشکلم اینه که یه ترازو دارم که شارژر داخلبش سوخته این ترازو با باتری ۶ ولت ۴ امپرساعت کار میکنه حالا میخوام ولتاژ و جریان یه اداپتور ۱۲ ولت ۱امپر رو جوری کاهش بدم که مناسب شارژ این باتری و استفاده از ترازو باشه به نظرم ۷.۵ ولت ۴۰۰ میلی امپر کافیه درسته؟
    بعد خواهشی که دارم اینه که ساده ترین راه ممکن رو بگید چون الکترونیک زیاد کار نکردم
    پیشاپیش ممنون

پاسخ : کاهش ولتاژ و جریان اداپتور

نوشته اصلی توسط علیرضا.ض نمایش پست ها
    سلام و درود خدمت استادان عزیز من تازه عضو شدم و یه سوال ساده از خدمت شما دارم. مشکلم اینه که یه ترازو دارم که شارژر داخلبش سوخته این ترازو با باتری ۶ ولت ۴ امپرساعت کار میکنه حالا میخوام ولتاژ و جریان یه اداپتور ۱۲ ولت ۱امپر رو جوری کاهش بدم که مناسب شارژ این باتری و استفاده از ترازو باشه به نظرم ۷.۵ ولت ۴۰۰ میلی امپر کافیه درسته؟
    بعد خواهشی که دارم اینه که ساده ترین راه ممکن رو بگید چون الکترونیک زیاد کار نکردم
    پیشاپیش ممنون
    سلام به شما دوست گرامی

شما تنها کافیه ولتاژ مورد نیاز مصرف کننده ( ترازو ) رو تامین کنید ، مصرف کننده خودش هر اندازه جریان نیاز داشته باشه برمی داره . . .
    بنابراین به وسیله یه رگولاتور 12 ولت رو به 6 ولت کاهش بدید
    دقت کنید که رگولاتور شما باید به راحتی توانایی ارائه جریان 4 آمپر رو داشته باشه
    همین طور توانایی تحمل توان دریافتی رو داشته باشه
    حتما از هیت سینک مناسب برای رگولاتور استفاده کنید

توجه : با توجه به این که چنین رگولاتوری با این جریان دهی بالا به سختی گیر میاد بهتره خودتون مدار رگولاتور رو درست کنید
    که پیشنهاد میکنم از یه طراح با تجربه کمک بگیرید چون در صورت بروز مشکل در تغذیه ممکنه صدماتی به مصرف کننده وارد بشه . . .

موفق باشید
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

از این برد میتونی استفاده کنی . https://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA...B1%DB%8C-.html
      اگر هم تهیه نکردید متن توضیحات محصول را بخوانید پاسخ خود را خواهید یافت
      جدیدترین ویرایش توسط amintechnicpro; ۲۱:۱۷ ۱۳۹۷/۰۸/۰۵.

دیدگاه

اقا ممنون که جواب دادی فکر میکنم برای شارژ باتری خشک 6 ولت باید ولتاژ بالاتری از 7 ولت بهش داد درسته؟ روی خود باتری که نوشته ولتاژ شناور بین 7.2 تا 7.5 برای شارژ پس تو این حالت باید رگولاتور ولتاژ رو مثلاً تا 7.5 کاهش بده به نظرتون کدوم رگولاتور؟
        ببخشید این قسمت جریان 4 امپری رگولاتور رو متوجه نشدم فکر نمیکنم ترازو 4 امپر ساعت مصرف داشته باشه بعد برای شارژ باتری هم طبق مطالبی که تو انجمن خوندم جریان باید 400 میلی امپر باشه حالا میشه یه توضیحی بدید که قضیه 4 امپر چیه ببخشید دیگه من ناشی ام.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

خیلی ممنون ولی قیمتش بالاست 30 تومن دیگه بزارم روش یه ترازو سالم میخرم

به نظر شما راه ارزون تری هست؟ مثلاً نمیشه یه مقاومت با اداپتور سری کنم تا ولتاز افت کنه؟
        جدیدترین ویرایش توسط operatoor; ۲۳:۰۰ ۱۳۹۷/۰۸/۰۵.

دیدگاه

از این 5تاشو باهم موازی ببندhttps://eshop.eca.ir/%D9%85%D9%82%D8...%8C%DB%8C.html برای کنترل آمپر با باطری سری کن
          از این هم برای کنترل ولتاز استفاده کنhttps://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA...3v-30v-3a.html
          یا یه شارژر کوچیک باطری 6-12 بخر

دیدگاه

درود ،این مدار کنترل شارژ با قابلیت تنظیم ولتاژ و جریان با قیمت مناسب در سایت موجود هست و جوابگوی نیاز شماست

خودتون هم میتونید بسازید مثل مدار زیر یا سرچ کنید lead acid battery charger

باید دقت کنید کنترل جریان و تنظیم ولتاژ داشته باشه تا عمر باتری کم نشه

دیدگاه

سلام و درود

اقا ممنون فقط سوالی که دارم اینه اول ماژول رو بخرم بعد مقاومت ها رو باهش موازی کنم؟ بعد این 5 تا مقاومت جریان رو چقدر کاهش میده؟

یه سوال دیگه دارم که ناشی از کمبود اطلاعات هست خودتون ببخشید به نظر شما من اگه یه مقاومت 12 اهم 5 وات رو با اداپتور سری کنم چه اتفاقی میفته؟
              جدیدترین ویرایش توسط operatoor; ۰۰:۱۵ ۱۳۹۷/۰۸/۰۷.

دیدگاه

اگر یک باطری را بدون برد شارژر بخواهید به یک منبع تغذیه متصل نمایید جریان حداکثری را از منبع خواهد کشید اما همان مقاوت 12 اهمی باعث میشود در مدار شما جریان به تقریبا 250 میلی آمپر کاهش یابد .نکته مهم اینجاست که شارژ نباید بیشتر از یک ولت از باطری بالاتر باشد یک تغذیه 12 ولت با وجود مقاومت هم می تواند پس مدتی باطری را خراب کند اما اگر 12 ابتدا به 7 و سپس با یک مقاومت مثل 12اهم که دارید سری شود مدار نسبتا خوبی برای کار شما خواهد بود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط operatoor نمایش پست ها
                  سلام و درود

اقا ممنون فقط سوالی که دارم اینه اول ماژول رو بخرم بعد مقاومت ها رو باهش موازی کنم؟ بعد این 5 تا مقاومت جریان رو چقدر کاهش میده؟

یه سوال دیگه دارم که ناشی از کمبود اطلاعات هست خودتون ببخشید به نظر شما من اگه یه مقاومت 12 اهم 5 وات رو با اداپتور سری کنم چه اتفاقی میفته؟
                  با سلام:
                  این ماژول بدون تغیر مقاومت و فقط تنظیم روی ولتاژ 7.5 ولت خروجی که 400 میلی آمپر می باشد مناسب یک باتری 6 ولت نامی 4 آمپر ساعت می باشد. (چون جریان شارژ استاندارد 1/10 جریان آمپر ساعت باتری که 4 آمپر است میشود 400 میلی آمپر).
                  1- ولتاژ تخلیه هر خانه باتری 1.8 ولت و برای باتری 6 ولت که 3 خانه دارد می شود 5.4 ولت ( تخلیه یک باتری 6 ولت)
                  2- ولتاژ نامی هر خانه باتری 2 ولت و برای باتری 6 ولت که 3 خانه دارد می شود 6 ولت ( ولتاژ نامی یک باتری 6 ولت
                  3-
                  ولتاژ هر فول شارژ هر خانه باتری 2.2 ولت و برای باتری 6 ولت که 3 خانه دارد می شود 7.2 ولت ( ولتاژ فول شارژ یک باتری 6 ولت می شود 7.2 ولت)
                  علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                  نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                    با سلام:
                    این ماژول بدون تغیر مقاومت و فقط تنظیم روی ولتاژ 7.5 ولت خروجی که 400 میلی آمپر می باشد مناسب یک باتری 6 ولت نامی 4 آمپر ساعت می باشد. (چون جریان شارژ استاندارد 1/10 جریان آمپر ساعت باتری که 4 آمپر است میشود 400 میلی آمپر).
                    1- ولتاژ تخلیه هر خانه باتری 1.8 ولت و برای باتری 6 ولت که 3 خانه دارد می شود 5.4 ولت ( تخلیه یک باتری 6 ولت)
                    2- ولتاژ نامی هر خانه باتری 2 ولت و برای باتری 6 ولت که 3 خانه دارد می شود 6 ولت ( ولتاژ نامی یک باتری 6 ولت
                    3-
                    ولتاژ هر فول شارژ هر خانه باتری 2.2 ولت و برای باتری 6 ولت که 3 خانه دارد می شود 7.2 ولت ( ولتاژ فول شارژ یک باتری 6 ولت می شود 7.2 ولت)
                    ممنون استاد تحریری

یه پستی فرستادم اما نمیدونم چرا حذف شده طبق بررسی که کردم فهمیدم باتری خراب شده دیگه شارژ نگه نمیداره به همین دلیل دیگه قید استفاده از باتری رو زدم و میخوام مستقیم به برق وصل کنم. جریان مورد نیاز ترازو حدود یک امپر هست منم یه اداپتور 12 ولت یک امپر دارم حالا من چطور میتونم ولتاژ 12 اداپتورم رو به 7 ولت برسونم بدون خریدن شارژر دیگه ای؟
                    مرسی که وقت گذاشتید
                    جدیدترین ویرایش توسط operatoor; ۲۰:۴۲ ۱۳۹۷/۰۸/۰۷.

دیدگاه

درود . به دلیل نبود ولتاژ ۷ در رنج استاندارد رگولاتور ها ، بهتره که از مبدل باک استفاده کنید که متغیر و قابل تنظیم هست . مثل لینک

و یا یک lm317 تهیه کنید و خودتون یک رگولاتور متغیر ساخته و ولتاژ رو روی ۷ ولت تنظیم کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط operatoor نمایش پست ها
                        ممنون استاد تحریری

یه پستی فرستادم اما نمیدونم چرا حذف شده طبق بررسی که کردم فهمیدم باتری خراب شده دیگه شارژ نگه نمیداره به همین دلیل دیگه قید استفاده از باتری رو زدم و میخوام مستقیم به برق وصل کنم. جریان مورد نیاز ترازو حدود یک امپر هست منم یه اداپتور 12 ولت یک امپر دارم حالا من چطور میتونم ولتاژ 12 اداپتورم رو به 7 ولت برسونم بدون خریدن شارژر دیگه ای؟
                        مرسی که وقت گذاشتید
                        با سلام:
                        از ماژول های ولتاژی استفاده کنید که، ولتاژ ورودی را بین 1.2 الی 30 ولت دریافت و با تنظیم ولتاژ خروجی 6 ولت با جریان حداقل 1 آمپر قابل کنترل است. این بدان معنی است که ولتاژ ورودی را 12 ولت بدهید و خروجی ماژول را روی 6 ولت تنظیم کنید.در اکثر فروشگاه های الکترونیکی اینترنتی قابل فروش است.

دیدگاه

با عرض سلام. عزیزان من یک آداپتور ٥ولت موبایل دارم و میخوام برای یک موتور ساده از اون استفاده کنم. الان دور موتور بالا هست و کمی گرم میشه. میخوام ولتاژ رو نصف کنم تا دور موتور بیاد پایین و گرم نشه. الان ٢تا لامپ رشته ای باهاش موازی کردم و خوب جواب داده. میشه یک راه ارزان و جایگزین این لامپها به من بگید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aapars2007 نمایش پست ها
                            با عرض سلام. عزیزان من یک آداپتور ٥ولت موبایل دارم و میخوام برای یک موتور ساده از اون استفاده کنم. الان دور موتور بالا هست و کمی گرم میشه. میخوام ولتاژ رو نصف کنم تا دور موتور بیاد پایین و گرم نشه. الان ٢تا لامپ رشته ای باهاش موازی کردم و خوب جواب داده. میشه یک راه ارزان و جایگزین این لامپها به من بگید؟
                            با سلام:
                            زمانی که دو لامپ رشته وصل کردید و موتور را وصل کردید، ولتاژ موازی موتور با لامپ ها چند ولت شد.؟ و ولتاژبدون بار آداپتور چند ولت است.؟

دیدگاه

والا من تخصصی تو زمینه الکترونیک ندارم و نمیدونم چجوری ولتاژ رو اندازه بگیرم. چجوری میشه با حذف لامپ ها ولتاژ رو به ٢ولت رسوند. ببخشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X