اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت کننده امیتر مشترک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقویت کننده امیتر مشترک

سلام دوستان میخواستم از یک تقویت کننده امیتر مشترک برای تقویت صوت استفاده کنم میشه راهنمایی کنید چطوری مقادیر r1,و r2 و rc و re و خازن کوپلاژ ورودی و خروجی و هم چنین خازن بای پس re تعیین کنم و حداکٍثر گینی که یک ترانزیستور میتونه تقویت کنه چقدره خروجیم هم یک بلندگو 4 اهم هست ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند

پاسخ : تقویت کننده امیتر مشترک

سلام
    چون مستقیما میخوای به بلندگو وصل کنی امیتر مشترک مناسب کارت نیس
    بهتره از کلکتور مشترک استفاده کنی ویا ترکیبی از امیترمشترک وکلکتور مشترک
    حداکثرگین ترانزیستور چون اینجا کلاس a هست در عمل میتونی 100 در نظربگیری که 20 دسیبل تقویت میشه وتوی عمل شما صدا رو دوبرابر حس میکنی
    ورودی صدا چی هست؟ میکروفن که نمیتونی وصل کنی ولی خروجی هدفون موبایل رو میتونی وصل کنی
    خازن ها هم 10 میکرو خوبه
    از آرایش پوشپول هم میتونی استفاده کنی
    اگه جزئیات بیشتری بگی میشه بهتر راهنمایی کرد.

دیدگاه

سلام ممنون که جواب دادی واسه یادگیری بیشتر .ورودیم هم خروجی یه اسپیکر بلوتوٍث هست که برای اینکه برای ورودی مناسب باشه با تقسیم مقاومتی ضعیفش میکنم هدفم بیشتر تعیین مقادیر مناسب المان ها هست با توجه به ترانزیستور . پس اگه امیتر مشترک برای خروجی مناسب نیست باید یک کلکتور مشترک هم در طبقه دوم اضافه کنم با این خروجی برای بلندگو مناسب میشه اگه بشه میخوام مرحله به مرحله پیش برم از محاسبه مقدیر المان های امیتر مشترک و تستش بعد اضافه کردن کلکتور مشترک در طبقه دوم و تعیین مقادیر المان های اون
      یک سوال دیگه وقتی تقویت کننده دوطبقه میشه تطبیق امپدانس هم لازم داره ؟

دیدگاه

خواهش میکنم
        تطبیق امپدانس هم باید برقرار بشه در واقع امپدانس ورودی طبقه بعد با امپدانس خروجی طبقه قبل موازی میشه
        شما اگه کمبود دامنه ولتاژتوی ورودی نداری راحت یک طبق کلکتور مشترک بزار وبلندگو رو بزار بجای مقاومت امیتر

دیدگاه

عرض کردم که هدفم یادگیری میخوام مقادیر المان های مدار رو به دست بیارم

دیدگاه

اول نقطه کار dc روتعیین میکنی
            من تقریبا بیشترفرمولهاشو دارم فقط اینجانمیشه نوشت
            البته اگه منظورت فرمولهاشه
            R1وR2رو تعیین کن سپس ولتاژبیس بدست میاد بعد 0.7ولت ازش کم کن
            ولتاژامیتر بدست میاد که اینواگه تقسیم بر مقاومت امیترکنی جریان امیتر
            که همون جریان کلکتوره بدس میاد مقاومت کلکتور رو طوری بذارتا ولتاژکلکتور
            امیتر نصف ولتاژتغذیه بشه این از نقطه کار dc قدم بعدی محاسبات ac
            میشه که میمونه برای بعد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X