اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

غیرفعال کردن USB PIC18F2550 در MicroCode Studio

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

غیرفعال کردن USB PIC18F2550 در MicroCode Studio

باسلام خدمت دوستان من یک برنامه مفصل برای 16F876 داشتم که چون پیدا نمیکردم 18F2550 خریدم تعدادشم کم نیست! حالا اون قسمت USB این تراشه افتاده روی شاستی ها و می خوام غیره فعال کنم و RC4 و RC5 استفاده کنم اما در میکرو کد استودیو نمی تونم انجامش بدم دستور UCON هم نمی شناسه

پاسخ : غیرفعال کردن USB PIC18F2550 در MicroCode Studio

با سلام
    اولا توجه داشته باشین که از پینهای RC4 و RC5 فقط میتونین به عنوان ورودی استفاده کنین.
    بعد اینکه رجیستر UCON در ابتدا مقدار صفر داره و بطور دیفالت بخش USB غیر فعاله.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

همانطور که عرض کردم این دو پین روی شاستی افتاده پس به عنوان ورودی استفاده شده . اما این رجیستر دیفالت 1 هست و در دستور عمل استفاده از این دو پین شرکت سازنده گفته که UCON 3 باید برابر 0 قرار بگیره تا بشه برای ورودی استفاده کرد مشکل اینجاست که نرم افزار من این دستور رو در کتابخانه دستوراتش نداره
      جدیدترین ویرایش توسط amintechnicpro; ۱۶:۵۵ ۱۳۹۷/۰۸/۰۶.

دیدگاه

شما از کجا خوندین که مقدار دیفالتش 1 هست؟
        توی دیتا شیت صفحه 55 مقدار دیفالت بعد از بالا اومدن رو 0 اعلام کرده.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نیاز به خواندن نبود. اول اینکه دو پین به صورت عملی کار نمیکردند .دوم درقسمت I/O _ PORTC توجه بفرمایید که یک بند دقیقا توضیح داده که برای استفاده از RC4 , RC5 باید بیت سوم UCON مساوی با 0 قرار بگیره .ودر نهایت اینکه نرم افزار م را حذف یک نسخه جدید تر فول دانلود نصب و کرک کردم .دستور در نرم افزار به سادگی عمل کرد و پینها آزاد شدند و مشکل کاملا حل شد.از توجه شما بسیار تشکر می کنم.موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X