اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محاسبه مقدار استپ برای رک و پنیون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محاسبه مقدار استپ برای رک و پنیون

سلام دوستان
    من نمیدونم مقدار استپ رو برای رک و پنیون چطوری به دست بیارم.
    رک مدول ۲ هست. پنیون ۲۱ دندانه. وموتور استپ ۸۵ کیلو گرم. در ضمن گیریبکس هم ندارم یعنی موتور رو مستقیم به پنیون وصل کردم .
    اگه کسی میتونه لطف کنه و منو راهنمایی کنه.هر چی هم تو نت گشتم هیچ چیزی که جامع باشه و من بفهمم پیدا نکرم.
    پیشاپیش ممنونم ازتون

پاسخ : محاسبه مقدار استپ برای رک و پنیون

نوشته اصلی توسط laser_wave25 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من نمیدونم مقدار استپ رو برای رک و پنیون چطوری به دست بیارم.
    رک مدول ۲ هست. پنیون ۲۱ دندانه. وموتور استپ ۸۵ کیلو گرم. در ضمن گیریبکس هم ندارم یعنی موتور رو مستقیم به پنیون وصل کردم .
    اگه کسی میتونه لطف کنه و منو راهنمایی کنه.هر چی هم تو نت گشتم هیچ چیزی که جامع باشه و من بفهمم پیدا نکرم.
    پیشاپیش ممنونم ازتون
    درود بر شما
    منظورتون از مقدار استپ رو متوجه نشدم. ولی جا به جایی به ازاء هر استپ از طریق زیر بدست میاد:
    جا به جایی در یک دور چرخش pinion برابر : مدول*تعداد دندانه*Pi(عدد پی)
    پس جا به جایی به ازاء هر استپ : جابه جایی در دور تقسیم بر تعداد استپ در یک دور.
    برای شما: M=2/Z=21 و اگر موتورتون 1.8 درجه باشه و full step راه اندازی کنید ( یعنی 200 استپ در هر دور) :
    جا به جایی به ازاء هر استپ : 200/(2*21*Pi) = 0.6597 میلی متر.

دیدگاه

با عرض سلام
      دوست عزیز ممنونم از راهنمایی شما.
      من مقدار استپ رو برای جا گزاری تو نرم افزار mach3 میخام یعنی تو قسمت موتور تیونینگ فیلد اول که steper per هستش و فیلد دوم که velocity هست رو برای ستاپی که عرض کردم خدمتتون چه اعدادی بگزارم.در ضمن موتور ها ۱.۸ درجه هستن و درایور ها هم لیدشاین صنعتی و روی ۱۶۰۰ میکرو استپ تنظیم شده.
      راستش من نمیدونم الان فیلد steper per برای یک میلیمتر جابجایی هست یا برای گردش یک دور پینیون .
      قبلا سی ان سی که ساختم با بال اسکرو بود ولی این یکی با رک وپنیون هست و گیجم کرده.
      ممنونم از راهنماییتون.

دیدگاه

بنده با mach3 کار نکردم متاسفانه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X