اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارزانترین روش کاهش و تثبیت ولتاژ 5 تا 9 ولت به 3 ولت .....

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارزانترین روش کاهش و تثبیت ولتاژ 5 تا 9 ولت به 3 ولت .....

سلام دوستان و اساتید گرامی ...
    با گران شدن قیمت دلار و با آگاهی از این که حدود 99 درصد قطعات الکترونیک که وارداتی بوده . نه تولید داخل....
    قیمت رگولاتورهای 3.3 ولت بسار بالا رفته که قبلا برای تثبیت ولتاژ 3 ولت از یک رگولاتور و یک دیود استفاده میکردم...
    اما دیگر با وجود قیمت 4 تا 6 هزار تومانی رگولاتور .... دیگر استفاده از آن به صرفه نیست....
    خب حال از دوستان سوالی دارم که روشی ساده و ارزان که حدود 400 تا 500 تومان بیشتر هذینه بر ندارد و ولتاژ حدود 5 تا 9 ولت را
    به 3 ولت کاهش و تثبیت کند و حدود ماکزیمم 50 میلی امپر هم برایم کفایت میکند.... پیشاپیش از دوستان برای راهنمایی های خوبشان سپاس گذارم....
    آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
    مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
    _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

پاسخ : ارزانترین روش کاهش و تثبیت ولتاژ 5 تا 9 ولت به 3 ولت .....

نوشته اصلی توسط sina1359 نمایش پست ها
    سلام دوستان و اساتید گرامی ...
    با گران شدن قیمت دلار و با آگاهی از این که حدود 99 درصد قطعات الکترونیک که وارداتی بوده . نه تولید داخل....
    قیمت رگولاتورهای 3.3 ولت بسار بالا رفته که قبلا برای تثبیت ولتاژ 3 ولت از یک رگولاتور و یک دیود استفاده میکردم...
    اما دیگر با وجود قیمت 4 تا 6 هزار تومانی رگولاتور .... دیگر استفاده از آن به صرفه نیست....
    خب حال از دوستان سوالی دارم که روشی ساده و ارزان که حدود 400 تا 500 تومان بیشتر هذینه بر ندارد و ولتاژ حدود 5 تا 9 ولت را
    به 3 ولت کاهش و تثبیت کند و حدود ماکزیمم 50 میلی امپر هم برایم کفایت میکند.... پیشاپیش از دوستان برای راهنمایی های خوبشان سپاس گذارم....
    سلام آقا سینا ،
    مطمئنا در این وضع نابسامان رگولاتور 5000 تومن نیست ، خیلی کمتره ! بهتره کمی جستجو کنید ،
    خرید رگولاتور 3.3 ولت AMS1117 رگلاتور ولتاژ DC افزاینده کاهنده تثبیت تنظیم ولتاژ مثبت و منفی در پکیج SMD و DIP آی سی رگولاتور خروجی ثابت و متغیر با قیمت مناسب در ECA

دونه ای 380 تومن زیاد نیستا
    به هر حال راه حلی که درخواست کردید وجود داره ، مدار امیتر فالوور تنها با یک مقاومت و زنر و ترانزیستور منفی !
    جدیدترین ویرایش توسط hoseyni emeni; ۱۴:۳۸ ۱۳۹۷/۰۸/۱۱.
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
      سلام آقا سینا ،
      مطمئنا در این وضع نابسامان رگولاتور 5000 تومن نیست ، خیلی کمتره ! بهتره کمی جستجو کنید ،
      خرید رگولاتور 3.3 ولت AMS1117 رگلاتور ولتاژ DC افزاینده کاهنده تثبیت تنظیم ولتاژ مثبت و منفی در پکیج SMD و DIP آی سی رگولاتور خروجی ثابت و متغیر با قیمت مناسب در ECA

دونه ای 380 تومن زیاد نیستا
      به هر حال راه حلی که درخواست کردید وجود داره ، مدار امیتر فالوور تنها با یک مقاومت و زنر و ترانزیستور منفی !
      سلام جناب حسینی عزیز ... ممنون برای پاسختون...
      تا جایی که من سرچ کرده 5 تا 6 تومان بود....
      حدود 300 تا 400 تومان که خیلی مناسبه
      جنای حسینی عزیز دقیقا من دنبال همان مدار زنر و مقاومت دقیق میگردم که خروجی
      آن دقیقا 3 ولت باشد.... ممنون میشم یک مدار شماتیک دقیق و ساده را در این تاپیک
      قرار دهید که هم من و هم دوستان از آن استفاده کنند... با تشکر...
      پ.ن: دوست عزیز مان درست میفرمایند و من هم دقیقا برای LED این مدار را میخواهم
      و میشود از یک مقاومت استفاده کرد ولی مقاومت ولتاژ خروجی را تثبیت نکرده و اگر ورودی تغییر کند و بالا رود
      و یا مثلا باتری باشد و ولتاژ باتری پایین بیاید (دشارژ باتری) آن زمان هم نور LED به شدت کاهش میابد...
      خوب حال اگر ولتاز خروجی را مثلا برای یک LED بیست میلی آمپری کاهش و روی 3 ولت تثبیت کنیم و
      با قیمتی مناسب... دیگر مشکلات مقاومت سری را نخواهیم داشت....

مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
      _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina1359 نمایش پست ها
        سلام جناب حسینی عزیز ... ممنون برای پاسختون...
        تا جایی که من سرچ کرده 5 تا 6 تومان بود....
        حدود 300 تا 400 تومان که خیلی مناسبه
        جنای حسینی عزیز دقیقا من دنبال همان مدار زنر و مقاومت دقیق میگردم که خروجی
        آن دقیقا 3 ولت باشد.... ممنون میشم یک مدار شماتیک دقیق و ساده را در این تاپیک
        قرار دهید که هم من و هم دوستان از آن استفاده کنند... با تشکر...
        پ.ن: دوست عزیز مان درست میفرمایند و من هم دقیقا برای LED این مدار را میخواهم
        و میشود از یک مقاومت استفاده کرد ولی مقاومت ولتاژ خروجی را تثبیت نکرده و اگر ورودی تغییر کند و بالا رود
        و یا مثلا باتری باشد و ولتاژ باتری پایین بیاید (دشارژ باتری) آن زمان هم نور LED به شدت کاهش میابد...
        خوب حال اگر ولتاز خروجی را مثلا برای یک LED بیست میلی آمپری کاهش و روی 3 ولت تثبیت کنیم و
        با قیمتی مناسب... دیگر مشکلات مقاومت سری را نخواهیم داشت....

سلام ،
        مدار معروف و ساده ای هست کافیه یه سرچ تو گوگل بزنی وتمام
        به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
        الکترونیک قدرت
        الکترونیک آنالوگ
        طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
        ---------------------BMCELEC@-------------------
        ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
        ---------------www.bmc-elec.com--------------
        ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

سلام جناب آقای حسینی عزیز..... ممنون برای قرار دادن شماتیک...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X