اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار جایگزین کلید on/off

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار جایگزین کلید on/off

درود بر دوستان
    لطفا مداری برای قطع و وصل دو نقطه از مدار بهم پیشنهاد بدید.
    ***توضیح: یک درایور استپ موتور دارم که فرمان ارسالی به پایه های EN و DIR با کلید دوحالته کنترل میشد.من این دو تا کلید را برداشتم و می خوام با میکرو ( آردوینو) فرمان بدم. فقط با رله تونستم درستش بکنم که مطلوب من نیست. یکم گشتم دیدم میشه با ترانزیستور NPN یا ماسفت N-channel هم این کار رو کرد. با 2n2222 امتحان کردم ولی جواب نگرفتم ( موتور قفل میکرد و نمیدونم چرا...) . دیدم با cd4066 هم میشه این کار رو کرد ، اون رو هم بستم باز جواب نداد و این بار وقتی موتور جهتش عوض میشد با سر وصدا کار میکرد و روان نبود ( یک جهت خوب کار میکرد جهت عکس نه و باز نمی دونم چرا...)
    لطفا راهنمایی کنید چیکار باید بکنم.فکر میکردم کار ساده ای باشه ولی گیر کردم.

پاسخ : مدار جایگزین کلید on/off

نوشته اصلی توسط behnam18 نمایش پست ها
    درود بر دوستان
    لطفا مداری برای قطع و وصل دو نقطه از مدار بهم پیشنهاد بدید.
    ***توضیح: یک درایور استپ موتور دارم که فرمان ارسالی به پایه های EN و DIR با کلید دوحالته کنترل میشد.من این دو تا کلید را برداشتم و می خوام با میکرو ( آردوینو) فرمان بدم. فقط با رله تونستم درستش بکنم که مطلوب من نیست. یکم گشتم دیدم میشه با ترانزیستور NPN یا ماسفت N-channel هم این کار رو کرد. با 2n2222 امتحان کردم ولی جواب نگرفتم ( موتور قفل میکرد و نمیدونم چرا...) . دیدم با cd4066 هم میشه این کار رو کرد ، اون رو هم بستم باز جواب نداد و این بار وقتی موتور جهتش عوض میشد با سر وصدا کار میکرد و روان نبود ( یک جهت خوب کار میکرد جهت عکس نه و باز نمی دونم چرا...)
    لطفا راهنمایی کنید چیکار باید بکنم.فکر میکردم کار ساده ای باشه ولی گیر کردم.
    سلام
    پایه en و dir با چند ولت تحریک میشن؟
    معمولا این پایه ها جریانی نمیکشن و میشه مستقیم به میکرو متصل کرد
    از چه درایوری استفاده میکنید؟

دیدگاه

پاسخ : مدار جایگزین کلید on/off

پایه های ماژول رو اندازه گرفتم با 5 ولت تحریک میشه. درایورم drv8825 هست که روی برد زیر نصب میشه و در واقع من با اون کار میکنم.

پی نوشت عکس : کلید سمت راست به پایه EN وصل میشه و سمت چپی به DIR . من این دو تا رو از روی برد برداشتم.

شما درست میفرمایید.اون پایه ها رو میشه مستقیم با میکرو تحریک کرد.با خود drv8825 میتونم کار کنم ولی این برد روی خودش یه ne555 داره که پالس مورد نیاز رو تولید میکنه و کارم رو راحت کرده.
      نمیدونم چرا با 2n2222 یا cd4066 میتونم یه led را روشن خاموش کنم ولی وقتی به جای اون کلید ها استفاده میشن درست کار نمیکنه...
      جدیدترین ویرایش توسط behnam18; ۲۰:۰۴ ۱۳۹۷/۰۸/۱۰.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X