ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2008/11/13
    109
    4

کم کننده مصرف انرژی

بیهوده از اینجا نگذر کمکی کن با سلام ما یک باتری داریم که مثبت ان از یک کلید رله ای میگذرد و بعد از دیود یک و بعد وارد گره یک میشود و منفی ان بعد از گذر از دیود دو به گره دو میرود /گره یک و گره دو به یک مبدل دی سی به ایسی وصل میشود (این دو گره مبدل را تغذیه میکنند ) خروجی مبدل که ایسی است به بخش یک میرود اول بخش یک یک ترانسفورماتور است که خروجی ان به اتوترانسفورماتور یک" بخش یک می رودوخروجی اتوی یک به اتوی دو و همین طور تا اخرین اتوی ان بخش که خروجی ان خروجی ان بخش است .خروجی بخش یک به بخش دو میرود و خروجی ان نیز به بعدی وهمینطور تا اخرین بخش .( سیستم بقیه بخش ها به غیر از بخش اخری مانند بخش یک است ). اخرین بخش یک ترانسفورماتور چند ثانویه است( که هر یک از ثانویه هایش خود یک سیمپیچ جداگانه است ) ثانویه آ خروجی برای مصرف کننده خارجی .ثانویه بی برای شارژ باتری .ثانو یه سی بعد از یکسو سا زی و گذر از یک دیود زنر برای تغذیه رله (یک خازن قبل از دیود زنر مثبت ومنفی راوصل میکند به عنوان تاخیر دهنده ).ثانویه دی بعد از یکسوسازی مثبتش به گره یک ومنفیش به گره دو .در ضمن یک کلید دستی :angry:بین گره یک و مبدل قرار دارد .حال ایا این مدار توانایی کم کردن مصرف انرژی را دارد .من در اینجا که هستم به دلیل دوری از خانه هیچ وسایلی ندارم تا ازمایش کنم . شاید این ایده بعد از ازمایش و دستکاری های لازم جواب خوبی بدهد
    شکر که این سرا را دست بشر نداد
    ورنه بجز خرابی دست بشر ندارد

شکر که دست من را،دست قلم زدن نسیت
    ورنه بجز تباهی دست ترم ندارد
    2008/11/16
    اصفهان
    50
    0
    mvf

پاسخ : کم کننده مصرف انرژی

اين مدار قراره چه كاري انجام بده !!؟
    2008/10/04
    کرج.
    1,264
    24

باسلام.دوست عزیز بهتره ابتدا یکبار دیگر دروس پایه فیزیک دوره دبیرستان را بطور کامل مطالعه نمائید.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "
    2008/11/13
    109
    4

دوست عزیز قرار نیست که من بگویم چقدر میفهمم در این گفته .هر چند خیلی خلاصه گفته ام ولی برای سه دکتر که قابل فهم بود .و اگر گفته ام دانشجو هستم منظورم این است که اکنون در رشته دیگر میخوانم نه این که حالا در رشته الکترونیکم .فقط اشتباهم این است که نگفتم این یک تصور بلوکی یک فرضیه است و هر کس میخواهد بفهمد باید در ذهن هر بخش را تصور کند و ارتباط بخش ها را و دنبال کم وزیادهای ان بگردد (ان دکترها هم در قانون بقای انرژی مانده اند نه این که گفتی ) خوب که اضافات مدار را زدم وگرنه دیگر چه میگفتی.برای فهم هر بخش بجای ان بخش یک مسطتیل قرار دادی "خط ها را وصل کردی " جهت حرکت الکترون ها را دنبال کردی"ویژگی ترانس "اتو ترانس"دیود "خازن"باتری را فرض کردی واینکه در خروجی چه می شود و کجای مدار عیب دارد نگاه کردی وچگونه میتوان ان را برطرف کرد .یا فقط برای اینکه بگویی من بیشتر از تو میفهمم یک حرفی زدی .هر چه بیشتر هم بفهمی باز حق توهین به من و دیگری را نداری.ودر مورد خودم اگر خواستی توهین کنی به من یک پیام خصوصی بفرست ویا اگر میخواستی نادانیم را به رخم بکشی .سخنی از بزرگان :حتی بدترین انسان دارای شخصیتی است "حد اقل نزد خودش
    و به شما که پرسیدید که این مدار میخواهد چکاری کند :قرار است اگر کسانی پیدا شوند و رویش فکر کنند و عیب هایش را بگیرند و تکمیلش کنند مصرف انرژی را به کمترین حد ممکن برساند واگر به وسیله این هم نشد با مداری دیگر که بتواند این کار ما را انجام بدهد .البته قرار نیست از یک مدار از پیش طراحی شده استفاده کرد چرا که فعلا مداری که ما میخواهیم وجود ندارد .البته مدارهایی هستند که این کار را در سطح کوچک انجام می دهند ولی کار ما را انگونه که میخواهیم انجام نمیدهند :مثلا در الکترو الکتونکس 7 مدار ی هست برای استفاده از باتری های کم شارژ (اکنون خودم تا تابستان خیلی وقت کمی دارم ) پس با این توضیح میخواهم بگویم که چند همفکر میخواهم که دنبال یک ایده بگردند که بتواند مصرف انرژی را به حد اقل برساند .هر چند من از اتمییون یونان نیستم که نظریه ای که برای روشن کردن چگونگی جهان وساخت ان وتغییرش مطرح کردند( هرچند اکنون در فلسفه به عنوان یک تعریف نادرست شناخته می شود برای شناخت جهان ) اکنون در فیزیک "شیمی و... کاربرد زیادی دارد ویا مانند زکریا که کیمیاگریش الکل را ساخت .ولی شاید در میان شما پیدا شد . خدا می گوید تو تلاشت را بکن اگر شد که چه خوب واگر نشد هم من کار نیک تو را میبینم و در ان سرا پاسخ میدهم

2008/11/16
    اصفهان
    50
    0
    mvf

در مبدل هاي انرژي براي كاهش انرژي مصرفي ما به دنبال افزايش هر چه بيشتر راندمان مبدل هستيم اگر ورودي و خروجي دستگاه شما انرژي الكتريكي است و قرار است كه فقط تغيير سطح ولتاژ و جريان بدهيد بايد برويد دنبال منابع تغذيه پر بازده و اگر هم هيچ تغييري در سطح ولتاژ و جريان نميخواهيد بدهيد بهترين واسطي كه ميتوانيد بين ورودي و خروجي قرار بدهيد سيم است كه با راندمان نزديك 100% انرژي الكتريكي را منتقل ميكند يعني مدار شما هر چه كه باشد بهتر از سيم در مصرف انرژي صرفه جويي نميكند
    2008/10/04
    کرج.
    1,264
    24

باسلام.دوست عزیزتوصیه من به شما کسب علم از ساده ترین ونزدیکترین راه ممکن بود.شنیده اید که پیامبر(ص) به مسلمین فرموده اند:بدنبال علم بروید حتی اگر درچین باشد.
    وچند حدیث متواتر در این زمینه.شاید هم درزمانه ما توصیه به علم جزء امر به منکر باشد که شما برداشت منفی نموده اید.بهرحال گفتنی ها بسیاراست در این زمینه.
    علما گفته اند: . . . . . موفق باشید.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "
    2008/11/13
    109
    4

خوشتیپ خوش صدا در خود مدار معلوم است که یکی میخواهد از کم زیاد بسازد و نه اینکه کمترین مصرف را از باتری داشته باشد .چیزی شبیه یک چرخه و نه یک چرخه کامل.چرا بعضی ها برای اینکه بگویند بیشتر می دانند سعی میکنند کسی را به هر قیمتی خراب کنند حتی به قیمت ضایع کردن خود . گفتم مدار را رسم کن و بعد تحلیل کن (هر چند در خفا گفتم ) وبعد سعی کن اگر شد عیب را برطرف کنی . و برای حرفی که در اینده (اگر روی مدار فکر کنی )خواهی گفت اکنون میگویم که نه من خودم هم در موافقت این مدار با قانون بقای انرژی شک دارم .و به شما دوستان عزیز می گویم که هر کسی خواست نظری بدهد نخست مدار را رسم کند و بعد تحلیل کند و بعد نقشه را با نتایج (امپدانس هر بخش (راکتانس+مقاومت حقیقی) "ولتاژ و جریان خروجی هر بخش" مشخصات قطعات هربخش(البته همان گونه که میبینید تعیین مشخصات قطعه به عهده خود شما است و بسته به این که چه از ان می خواهید )
    رسم کرده و اگر عیبی دارد خلاصه و ساده بیان کنید و هر راهی که برای رفع ان عیب پیشنهاد میکنید .البته باید عیب ها و راههای شما در زیر نقشه نوشته شود .و از این به بعد هر کس که این کار را نکند "سخنش را نمی خوانم چون می دانم که هیچ نگاهی نکرده و برای رفع بی کاری سخنی گفته )( این دو نکته را که زیرشان خط کشیدم باید همان اول میگفتم تا شما دوستان عزیز به اشتباه نمی افتادید ) و باز میگویم که هدف استفاده از یک انرژی کوچک بجای یک انرژی بزرگ است و برای راهنمایی میتوانید به مدارهایی که کار مشابه را انجام می دهند اما در سطح کوچک مراجعه کنید واگر چیزی گفتم که کسی به او بر خورده پوزش می خواهم

2008/11/13
    109
    4

امروز 3/10/1387آیا هنوز کسی این مدار را رسم و محاسبه نکرده ؟!

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8