اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کم بودن خروجی پاور سوئیچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کم بودن خروجی پاور سوئیچینگ

سلام دوستان خسته نباشید
    یه پاور سوئیچینگ ۱۲ ولت ۱۰ امپر دارم خروجیش و بجای ۱۲ تقریبا ۶ ولت نشون میده خازن های خروجیشم عوض کردم ولی مشکل رفع نشد.
    بقیه قطعات و هم چک کردم سالم بودن.
    دوستان به نظرتون مشکل از کجا میتونه باشع؟

پاسخ : کم بودن خروجی پاور سوئیچینگ

احتمالا فیدبک آی سی بهم خورده

دیدگاه

منظورتون ای سی اپتوکوپلره یا اون ای سی ۱۶ پایه؟

دیدگاه

ic k7500 یا همون آیسی 16 پایه! در مرحله ی اول مقاومت های حدودا یک اهم روی بیس ترانزیستور هارو عوض کن(13009 ها ) در مرحله ی بعد آیسی عوض کن

امیرحسین ضیا

دیدگاه

مهندس جان اون پاور با تعویض ای سی درس شد
          یه برد تغذیه دیگه هم اوردن ماله یه دستگاهیه اینم سه تا خروجی داره یه ۵ولت که درسته یه منفی ۱۲ و مثبت ۱۲ که جفتشونم بین ۶ تا ۷ ولت نشون میده.رعد و برق که زده بود قسمت ورودی تغذیه شامل پل دیود و یه ptc و فیوزش سوخته بود عوض کردم ولی دوتا ولتاژ۱۲ولت و کم نشون میده خازنای خروجی و عوض کردم فایده نداشت یه ای سی داشت اونم عوض کردم بازم تاثیری نداشت موندم چیکارش کنم!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hadi...r نمایش پست ها
            مهندس جان اون پاور با تعویض ای سی درس شد
            یه برد تغذیه دیگه هم اوردن ماله یه دستگاهیه اینم سه تا خروجی داره یه ۵ولت که درسته یه منفی ۱۲ و مثبت ۱۲ که جفتشونم بین ۶ تا ۷ ولت نشون میده.رعد و برق که زده بود قسمت ورودی تغذیه شامل پل دیود و یه ptc و فیوزش سوخته بود عوض کردم ولی دوتا ولتاژ۱۲ولت و کم نشون میده خازنای خروجی و عوض کردم فایده نداشت یه ای سی داشت اونم عوض کردم بازم تاثیری نداشت موندم چیکارش کنم!!!
            وقت بخیر
            معمولا تغذیه ها با بار مصرفی مناسب که روی خروجی اصلی میاد خروجیهیا فرعی تثبیت میشن !! شاید چون بدون بار تست میکنید خروجی های فرعی 12 ولت کم است ....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X