اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال کوتاه آداپتور 5 ولت ؟؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال کوتاه آداپتور 5 ولت ؟؟؟؟

سلام دوستان من می خوام یه هیتر واسه دوخت پلاستیک بسازم ، تو نت واسه نمونه های مشابه از باتری استفاده کردند

سوال من اینه ، میشه بجای باتری از آداپتور معمولی استفاده کرد؟
    اتصال کوتاه کردن اداپتور مشکلی واسش ایجاد نمیکنه ؟

پاسخ : اتصال کوتاه آداپتور 5 ولت ؟؟؟؟

نوشته اصلی توسط دیپلمات نمایش پست ها
    سلام دوستان من می خوام یه هیتر واسه دوخت پلاستیک بسازم ، تو نت واسه نمونه های مشابه از باتری استفاده کردند

سلام.
    من یکبار تست کردم قبلا، بیشتر آداپتور ها موقع اتصال کوتاه قطع میکنن و نمیشه.
    شما باید بر حسب نیاز یه مقاومت 1 یا 2 وات رو سری یا موازی کنید البته اگه جریان کمتر از 2 آمپر باشه رو من تست کردم، و شد منتهی مقاومت داغ کرد که اگر وات بالا باشه مشکلی نخواهید داشت
    رویا پردازی های درست و بزرگ روزی واقعی میشوند، اما با تلاش

دیدگاه

درود ، اتصال کوتاه که نیست ، ولی تقریبا از تمام توان ترانس استفاده میشه ، ابتدا باید بررسی کنید المنت شما روی ۵ ولت چه جریانی می*کشه ، بعد حداقل دو برابر این جریان ترانس تهیه کنید ، ترانس بهتر از سویچینگ هست در مورد استفاده شما .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط دیپلمات نمایش پست ها

با سلام:
        1- بله بجای باتری می توانید از آداپتور استفاده کنید. اما شما باید دقیقا بدانید آداپتور شما باید چند ولت چند آمپر باشد.
        2- با توجه به مصرف بالای هیتر دوخت پلاستیک، سعی کنید برق مصرفی را از غیر باتری تهیه کنید.
        3- اتصال کوتاه کردن خروجیآداپتور خطای محض است، چون باعث سوختگی ترانس و دیود های یکسوکننده می شود.
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
          با سلام:
          1- بله بجای باتری می توانید از آداپتور استفاده کنید. اما شما باید دقیقا بدانید آداپتور شما باید چند ولت چند آمپر باشد.
          2- با توجه به مصرف بالای هیتر دوخت پلاستیک، سعی کنید برق مصرفی را از غیر باتری تهیه کنید.
          3- اتصال کوتاه کردن خروجیآداپتور خطای محض است، چون باعث سوختگی ترانس و دیود های یکسوکننده می شود.

آقای تحیری ، فکر میکنید آداپتورهای موبایل که 5 ولت رگوله تحویل میدهند ، آنها هم با اتصال مستقیم خروجی آسیب میبینند ؟
          یعنی در آنها محدود کننده جریان در نظر گرفته نشده ؟

دیدگاه

شما مدل مشابه را ببین از چندتا باطری سری موازی تشکیل شده ،،تقریبا حدود جریان را متوجه میشی ،، شارژر موبایل یک منبع تغذیه سویچینگ هست که با مدل های مشابه بازار فرقی نداره ،، شما با هر منبع تغذیه ۵ ولتی میتونی گوشیت را شارژ کنی،،
            برای کار شما یه ترانس ۵ ولت ۱۰ امپر فکر کنم کافی باشه ،،

دیدگاه

نوشته اصلی توسط x935418 نمایش پست ها
              آقای تحیری ، فکر میکنید آداپتورهای موبایل که 5 ولت رگوله تحویل میدهند ، آنها هم با اتصال مستقیم خروجی آسیب میبینند ؟
              یعنی در آنها محدود کننده جریان در نظر گرفته نشده ؟
              با سلام:
              از هر منبع تغذیه ای که بیش تر از توانش برق بگیریم باعث سوختن و خرابی می شود. فرض کنید از شارزر موبایل 5 ولت 1 آمپر بخواهیم 2 امپر برق بگیریم باعث داغ شدن و سپس سوختن قطعات می شود. محدود کننده جریان فقط برای چند ثانیه یا حداکثر 1 دقیقه کار می کند. آن ها برای اتصال کوتاه ابدی نیستند.
              علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
              نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X