اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال ماژول NodeMCU به ترانسمیتر فشار با خروجی جریان 2-20 mA

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال ماژول NodeMCU به ترانسمیتر فشار با خروجی جریان 2-20 mA

سلام خدمت دوستان
    خلاصه مساله:
    یک دستگاه کمپرسور باد داریم که الان سنسور فشار باد با مشخصات زیر روی آن نصب است و به برد داخلی کمپرسور متصل است و توسط پنلی که روی کمپرسور نصب است فشار آن را نمایش میدهد

خروجی این سنسور دو سیمه و جریان 4-20 mA است
    یک عدد پرشر سوییچ هم روی آن نصب است
    هدف این است که این سنسور فشار و همچینین خروجی پرشر سوییچ را که الان روی دستگاه نصب است را به یک ماژول Nodemcu متصل کنیم و فشار را اندازه گیری کنیم و به یک سرور ارسال کنیم
    سوال
    چطوری میتونیم این سنسور که خروجی جریان داره رو به ورودی آنالوگ ماژول node mcu متصل کنیم؟
    ممنون میشم دوستان مهندس راهنمایی کنند
    جدیدترین ویرایش توسط mohsenzare9485; ۱۹:۲۲ ۱۳۹۷/۰۸/۱۶.

پاسخ : اتصال ماژول NodeMCU به ترانسمیتر فشار با خروجی جریان 2-20 mA

درود. در قسمتی از دیتاشیت نحوه اتصال مختلف دو سیم سه سیم و چهارسیم باخروجی های متفاوت ذکر کرده که مورد ولتاژ می*تونه کار رو راحت تر کنه . سنسور شما مطابق دیتاشیت نیست مگه ؟
    اگر راهی نداشت جریان رو باید روی یک مقاومت بیاندازید تا بر اساس قانون اهم بتونید ولتاژ دوسر مقاومت رو با adc اندازه بگیرید .
    آی سی های دیجیتال اندازه گیری جریان با دقت و بازه متفاوت هم در باز هست میتونید به این گزینه هم فکر کنید به شما خروجی i2c میده

دیدگاه

ممنون از راهنمایی تون
      سنسور من فقط خروجی جریان دارد.
      نکته ای که هست اینه که این سنسور فشار الان به پنل کمپرسور متصل است .آیا مقاومت داخلی پنل کمپرسور را نیاد در نظر گرفت؟
      و اینکه اگه من این مقاومت رو بزارم برای کار پنل خود کمپرسور اختلالی ایجاد نخواهد کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsenzare9485 نمایش پست ها
        ممنون از راهنمایی تون
        سنسور من فقط خروجی جریان دارد.
        نکته ای که هست اینه که این سنسور فشار الان به پنل کمپرسور متصل است .آیا مقاومت داخلی پنل کمپرسور را نیاد در نظر گرفت؟
        و اینکه اگه من این مقاومت رو بزارم برای کار پنل خود کمپرسور اختلالی ایجاد نخواهد کرد؟
        درود. در نظر گرفتن مقاومت داخلی نیاز نیست چون نهایتا شما باید مقدار اندازه گیری شده رو که بین صفر و پنج ولت باید محدود کنید با میزان فشار شخصا کالیبره کنید. فرضا الان که نمی*دونید ولتاژ ۱.۵ ولت فشار چقدره .
        در مورد موضوع تداخل هم فقط باید تست کرد اگر مشکلی پیش آمد با رنج های مختلف مقاومت تکرار کنید .و نهایتا هنگام تست حتما جوانب ایمنی رو در نظر بگیرید که دستکاری سنسور موجب بالا پایین شدن غیر مجاز فشار محفظه نشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X