اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قطع شدن ناگهانی ماژول SIM800

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قطع شدن ناگهانی ماژول SIM800

با عرض سلام
    من مشکلی که دارم اینه که اکثر اوقات ماژول های SIM800 بعد از راه اندازی و اتصال به شبکه و پس از یه مدت کار کردن یهو اتصالشون به شبکه قطع میشه و ال ای دی روی ماژول شروع به چشمک زدن سریع میکنه (مثل اول راه اندازی که ماژول در حال شناسایی شبکه هست).
    تو اینترنت خیلی جستجو کردم راه حلی در این رابطه پیدا نشد.
    حدس میزنم مشکل از ارتباط GPRS ماژول باشه چون معمولا وقتی که با sms و تماس با ماژول ارتباط برقرار میشه مشکلی وجود نداره ولی چند بار که از طریق GPRS دیتایی به یک سرور ارسال میکنه بعد از چند دقیقه ارتباطش با شبکه قطع میشه و برای وصل مجدد هم حتما باید ماژول رو خاموش و روشن کنم.
    ممنون میشم اگر کسی در این رابطه تجربه ای داره به اشتراک بذاره.

پاسخ : قطع شدن ناگهانی ماژول SIM800

نوشته اصلی توسط javad2493 نمایش پست ها
    با عرض سلام
    من مشکلی که دارم اینه که اکثر اوقات ماژول های SIM800 بعد از راه اندازی و اتصال به شبکه و پس از یه مدت کار کردن یهو اتصالشون به شبکه قطع میشه و ال ای دی روی ماژول شروع به چشمک زدن سریع میکنه (مثل اول راه اندازی که ماژول در حال شناسایی شبکه هست).
    تو اینترنت خیلی جستجو کردم راه حلی در این رابطه پیدا نشد.
    حدس میزنم مشکل از ارتباط GPRS ماژول باشه چون معمولا وقتی که با sms و تماس با ماژول ارتباط برقرار میشه مشکلی وجود نداره ولی چند بار که از طریق GPRS دیتایی به یک سرور ارسال میکنه بعد از چند دقیقه ارتباطش با شبکه قطع میشه و برای وصل مجدد هم حتما باید ماژول رو خاموش و روشن کنم.
    ممنون میشم اگر کسی در این رابطه تجربه ای داره به اشتراک بذاره.
    سلام دوست عزیز منم همین مشکل رو دارم تونستی راه حلی پیدا کنی؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز، مشکل قطع شدن ماژول حل کردی؟؟
      ممنون میشم اگر راهنمایی کنی

دیدگاه

درود بر شما
        من خیلی خیلی سال پیش که ماژول sim300 کار میکردم این مشکل را داشتم که گاهی هنگام ارسال دیتا ماژول هنگ میکرد.پس از ماه ها تلاش مشکل را پیدا کردم.البته الان زمان زیادی گذشته و چیز زیادی خاطرم نمونده .تنها چیزیهایی که یادمه اینه که وقتی دیتا را برای ارسال قرار میدادم گاهی حجم دیتا بیشتر از ۲۵۵ بایت که حداکثر ظرفیت بافر ماژولم بود،میشد و باعث میشد ماژول هنگ کنه،لذا قبل از ارسال، دیتا را بصورت پاکتهای حداکثر ۲۵۵ بایتی آماده میکردم و سپس ارسال میکردم.یه مشکل دیگه این بود که گاهی تو دیتایی که میخواستم ارسال کنم که بیشتر به صورت عدد باینری بود،عددی بر حسب اتفاق معادل کد باینری اسکیپ یا بک یا اینتر میشد،که در نتیجه، ارسال اطلاعات کنسل یا اشتباه میشد.لذا قبل از اینکه دیتا را برای ارسال به بافر بفرستم بررسی میکردم اگر معادل یکی از این کدها بود اونو تغییر میدادم و در گیرنده نیز عکس این کار را انجام میدادم.
        امیدوارم این تجربه من به شما هم کمکی کرده باشه.
        جدیدترین ویرایش توسط madasazegan; ۱۷:۱۰ ۱۴۰۱/۱۰/۰۲.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X