اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت تلفن ثابت با آردوینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت تلفن ثابت با آردوینو

حداقل قطعاتی که برای ساخت تلفن ثابت با آردوینو نیاز است چیست و چگونه می توان یک تلفن ثابت ساخت لطفا من را راهنمایی کنید.
    ممنون

پاسخ : ساخت تلفن ثابت با آردوینو

یکم انگلیسیت خوب باشه میشه فهمید چیکار کرده
    فقط من میدونم از مودم gsm استفاه کرده
    https://www.engineersgarage.com/embedded/arduino/how-make-phonecall-gsm-module-using-arduino

دیدگاه

برای انجام وظیفه ی اصلی تلفن ثابت یعنی برقراری تماس صوتی، از دیرباز انواع آی سی های اختصاصی و ارزان تولید شده اند، این آی سی ها بسیار کم مصرف هستند و فشار چندانی به مرکز سوئیچ وارد نمی کنند. بنابراین ابتدا باید برای خودتان مشخص کنید از آردوینو و احتمالا ادوات جانبی آن (مثلا LCD کاراکتری)؛ با نیاز به تغذیه ی 5+ ولت و جریان بالای صد mA ، چه انتظار به خصوصی دارید؟

دیدگاه

در هر سایتی که می روم با نرم افزار بسکام برنامه نوشته اند نه نرم افزار خود آردوینو.من به دنبال برنامه ای در نرم افزار آردوینو هستم.
        آیا این کار با نرم افزار آردوینو قابل انجام است؟
        فقط می خواهم با کیپد شماره گرفته و زنگ بزنم
        آیا در مدار آن نیازمند چوک آبی یا قرمز هستیم؟
        جدیدترین ویرایش توسط محمد حسین حقیقی; ۲۱:۲۵ ۱۳۹۷/۰۸/۲۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد حسین حقیقی نمایش پست ها
          در هر سایتی که می روم با نرم افزار بسکام برنامه نوشته اند نه نرم افزار خود آردوینو.من به دنبال برنامه ای در نرم افزار آردوینو هستم.
          فقط می خواهم با کیپد شماره گرفته و زنگ بزنم
          درود ، برای راحتی کار توضیحاتی رو عرض میکنم کد نویسی با شماست
          شماره گیری با دو حالت قابل انجام هستند .پالس و تن dtmf .

برای شماره گیری پالس تحریک یک رله که موازی با سیم های خط تلفن بسته شده با فاصله زمانی کم به تعداد دفعات رقم مورد نظر ( مثلا برای عدد ۶ باید ۶ بار رله رو تحریک کنید با فاصله زمانی تقریبی ۲۰۰ میلی ثانیه )

برای شماره گیری تن ، باید یک مدار واسط ارتباط پین تولید تن و خط تلفن بسازید . خود dtmf رو هم توسط آردوینو میتونید تولید کنید . کد در سایت آردوینو موجود است . و هم از آی سی های انکودر مثل mt8880 استفاده کنید ( کمی گران است !) کتابخانه آردوینو موجود است .

برای قسمت صدا ، از مدار ساده گوشی و دهنی تلفن های قدیمی که با یک بوبین به خط وصل میشه استفاده کنید .

دیدگاه

علت استفاده از رله در قسمت پالس چیست؟

دیدگاه

علت استفاده از رله در قسمت پالس چیست؟
              شماره گیری پالس با ایجاد اتصال کوتاه روی خط به تعداد دفعات رقم مورد نظر انجام میشه که راحت ترین روش استفاده از رله ست .
              شما اگر گوشی یک تلفن معمولی را بردارید ، با ضربه زدن پیاپی و سریع به قلاب قطع کن تلفن به تعداد دفعات مشخص میتونید شماره گیری کنید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
                شماره گیری پالس با ایجاد اتصال کوتاه روی خط به تعداد دفعات رقم مورد نظر انجام میشه که راحت ترین روش استفاده از رله ست .
                شما اگر گوشی یک تلفن معمولی را بردارید ، با ضربه زدن پیاپی و سریع به قلاب قطع کن تلفن به تعداد دفعات مشخص میتونید شماره گیری کنید .
                می توان به جای رله از ترانزیستور استفاده کرد؟
                یا ممکن است ترانزیستور ما بسوزد؟
                مدار آن و آن مداری که در پست قبل ذکر کردید چگونه است؟
                وقتی تلفن اشغال می شود ولتاژ آن به حدود 12 ولت میرسد؟
                جدیدترین ویرایش توسط محمد حسین حقیقی; ۲۱:۳۲ ۱۳۹۷/۰۸/۲۱.

دیدگاه

درود . به یک آی سی جالب برخوردم TP50982
                  نظر شما رو به مشاهده دیتاشیت آن جلب میکنم . البته موجود نیست . فقط مدار انتهای دیتاشیت برای الگوبرداری بد نیست . پین ۱۵ رو نگاه کنید .

و برای قسمت صوت هم اتصال گوشی و دهنی و بوبین تلفن این تصویر می*تونه مفید باشه ابتدا ذخیره کنید تا رنگ واضح بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
                    درود ، برای راحتی کار توضیحاتی رو عرض میکنم کد نویسی با شماست
                    شماره گیری با دو حالت قابل انجام هستند .پالس و تن dtmf .

برای شماره گیری پالس تحریک یک رله که موازی با سیم های خط تلفن بسته شده با فاصله زمانی کم به تعداد دفعات رقم مورد نظر ( مثلا برای عدد ۶ باید ۶ بار رله رو تحریک کنید با فاصله زمانی تقریبی ۲۰۰ میلی ثانیه )

برای شماره گیری تن ، باید یک مدار واسط ارتباط پین تولید تن و خط تلفن بسازید . خود dtmf رو هم توسط آردوینو میتونید تولید کنید . کد در سایت آردوینو موجود است . و هم از آی سی های انکودر مثل mt8880 استفاده کنید ( کمی گران است !) کتابخانه آردوینو موجود است .

برای قسمت صدا ، از مدار ساده گوشی و دهنی تلفن های قدیمی که با یک بوبین به خط وصل میشه استفاده کنید .
                    شما می گویید از رله استفاده کنیم اما میزان تحمل رله پنج ولت برای دی سی ،سی ولت است در صورتی که میزان برق تلفن پنجاه الی شصت ولت است؟!

دیدگاه

شما می گویید از رله استفاده کنیم اما میزان تحمل رله پنج ولت برای دی سی ،سی ولت است در صورتی که میزان برق تلفن پنجاه الی شصت ولت است؟!
                      سلام
                      فکر میکنم اونی که شما میگید سطح تحمل بوبین رله باشه! اگر اشتباه میگم لطفا اساتید تصحیح کنن

دیدگاه

ممنون از راهنماییتان
                        توانستم بالاخره تن های dtmf را تولید کنم.(حداقل فکر کنم موفق شدم)
                        اما نمی دانم خط تلفن را که گاهی 12 ولت گاهی 50 ولت و گاهی 100 ولت متناوب است چگونه به آردوینو متصل کنم،آیا به چوک نیاز دارد؟به چه نوع چوکی نیاز دارد؟آیا رله نیاز دارد؟به چه نوع رله ای احتیاج دارد؟

دیدگاه

برق تلفن توان بسیار پایینی داره من خودم با هاش یه مدار 9 ولتی رو بدون این که بسوزه روشن کردم
                          ساده تر بیاد بگم جریان*ش در حد نیم امپر هم نیست

دیدگاه

سلام مهندس

حالا مثلا شماره 0910 صفرش رو چطور با رله مشخص کنیم؟
                            بعد فاصله ی زمانی 200 میلی ثانیه دقیقا منظورتون چیه؟
                            فکر میکنم خییلی طول بکشه تا بشه شماره گیری کرد...

دیدگاه

سلام مهندس

حالا مثلا شماره 0910 صفرش رو چطور با رله مشخص کنیم؟
                              بعد فاصله ی زمانی 200 میلی ثانیه دقیقا منظورتون چیه؟
                              فکر میکنم خییلی طول بکشه تا بشه شماره گیری کرد...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X