اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اینورتر 380 ولت سه فاز به 220 ولت سه فاز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اینورتر 380 ولت سه فاز به 220 ولت سه فاز

با سلام
    من چند تا فن 220v 3Ph دارم و برق ورودیم هم سه فازه 380v 3Ph
    آیا اینورتری در بازار هست که برق ورودیش سه فاز 380 باشه و در خروجی سه فاز 220 بده؟
    اگر وجود داره لطفاً با مدلش معرفی بفرمایید.

با تشکر

پاسخ : اینورتر 380 ولت سه فاز به 220 ولت سه فاز

سلام به انجمن خوش اومدید. عزیزم در واقع برق سه فاز تشکیل شده از سه تا برق 220 ولت تک فاز.اما حالا چرا می گند 380 ولته؟ جواب: در واقع اگر ما یک برق سه فاز داشته باشیم و بیاییم ولتاژ هر فاز رو نسبت به نول یا زمین اندازه گیری کنیم ولتاژش برابر 220 ولت است. اما اگر بیاییم ولتاژ یک فاز رو نسبت به یک فاز دیگه اندازه گیری کنیم 380 ولت خواهد بود. دلیل این امر هم به صورت نه چندان دقیق اینه که در سه فاز در هر لحظه از زمان یکی از فازها میاد نقش نول را بازی می کنه (این رو خودمونی گفتم علمی ترش اینه که هر فاز نسبت به فاز دیگه 120 درجه شکل موجش اختلاف فاز داره). روی هم رفته شما با توجه به توانی که مصرف کننده هاتون نیاز دارند برید یک اینورتر بخرید و یکی از فازها رو بگیرید و یک نول هم جدا از پشت تابلو بدید به تجهیز در این صورت تجهیز شما با برق 220 ولت تغذیه می شود. توجه کنید که گفتم یکی از فاز ها به همراه نول یعنی مثلا فاز L1 به همراه نول N. توجه کنید که توی اینورترها توانی که روی اینورتر نوشته منظور توان کل سه فاز هست و نه توان هر فاز پس اینورتر رو مثلا دو برابر قوی تر بخرید با گارانتی هم بخرید.
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

پاسخ : اینورتر 380 ولت سه فاز به 220 ولت سه فاز

نوشته اصلی توسط a.mn نمایش پست ها
      با سلام
      من چند تا فن 220v 3Ph دارم و برق ورودیم هم سه فازه 380v 3Ph
      آیا اینورتری در بازار هست که برق ورودیش سه فاز 380 باشه و در خروجی سه فاز 220 بده؟
      اگر وجود داره لطفاً با مدلش معرفی بفرمایید.

با تشکر
      با سلام:
      وقتی که چند عدد فن 3 فاز دارید و برق ورودی شما هم 3 فاز است که بدون اینورتر می تواند فن ها را روشن کند، دلیل استفاده از اینورتر 3 فاز چیست.؟ شاید این سوال در ذهن دیگر کاربران هم باشد.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X