اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل اداپتور 9 ولت DC به 9 ولت AC بدون کاهش جریان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل اداپتور 9 ولت DC به 9 ولت AC بدون کاهش جریان

سلام اساتید گرامی. یک افکت گیتار دارم که به تغذیه 9 ولت AC با جریان 1300 میلی امپر نیاز دارد. اما اداپتور من که بسیار باکیفیت است متاسفانه 9 ولت DC با جریان 1500 میلی امپر و ترانس داخلی ان دوبل میباشد. که اگر از هر سر ترانس به تنهایی بخواهم ا استفاده کنم 9 ولت AC خواهم داشت اما طبعا جریان نصف میشود.
    در بازار نتوانستم اداپتور مناسب پیدا کنم و درمانده ام. چگونه با این اداپتور خروجی 9 ولت AC با همان جریان کامل اولیه بگیرم؟
    بنده موزیسین ام و از الکترونیک تقریبا چیری نمی دانم. از اساتید خواهش میکنم به زبان ساده راهنماییم کنند. بسیار سپاسگزارم.

پاسخ : تبدیل اداپتور 9 ولت DC به 9 ولت AC بدون کاهش جریان

سلام
    دستگاهی که با acکارمیکنه معمولا با dcهم میتونه کارکنه ولی برعکسش
    صادق نیس پس با اطمینان استفاده کنین

دیدگاه

بسیار ممنونم دوست گرامی. از انواع اداپتورهای DC 9 ولت با جریان های مختلف استفاده کردم ولی افکت ها در ولوم بالا تبدیل به صدای جیغ مانند میشه ( مثل فید بک بلندگو) . وقتی اداپتور AC دوستم رو امانت گرفتم و امتحان کردم کاملا عالی بود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arouzbeh نمایش پست ها
        سلام اساتید گرامی. یک افکت گیتار دارم که به تغذیه 9 ولت AC با جریان 1300 میلی امپر نیاز دارد. اما اداپتور من که بسیار باکیفیت است متاسفانه 9 ولت DC با جریان 1500 میلی امپر و ترانس داخلی ان دوبل میباشد. که اگر از هر سر ترانس به تنهایی بخواهم ا استفاده کنم 9 ولت AC خواهم داشت اما طبعا جریان نصف میشود.
        در بازار نتوانستم اداپتور مناسب پیدا کنم و درمانده ام. چگونه با این اداپتور خروجی 9 ولت AC با همان جریان کامل اولیه بگیرم؟
        بنده موزیسین ام و از الکترونیک تقریبا چیری نمی دانم. از اساتید خواهش میکنم به زبان ساده راهنماییم کنند. بسیار سپاسگزارم.
        با سلام:
        دوست عزیز، شما بطور مستقیم یک سر از وسط ترانس و یکی از سیم های کناری ترانس بطور مستقیم استفاده کنید ولتاژ خروجی شما می شود 9 ولت متناوب 1500میلی آمپر . تعجب نکنید. !!! ترانس دوبل 9 ولت 1500 میلی آمپر ی یعنی شما می توانید از هر طرف بطور مجزا 9 ولت 1500 میلی آمپر برق بگیرید نه آنکه جریان شما نصف می شود.
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام و سپاس استاد عزیز.
          چند نفر از دوستان تکنسین متفقا میگفتند که با این روش جریان نصف میشه !
          سوال دیگه اینکه با توجه به حساسیت بالای این دستگاه که هم افکت است و هم کارت صدا ، ایا نیازی به رگوله کردن و یا سینوسی کردن خروجی هست؟
          ممنونم که وقت میذارید.

دیدگاه

سلام و سپاس استاد عزیز.
            سوال دیگه اینکه با توجه به حساسیت بالای این دستگاه که هم افکت است و هم کارت صدا ، ایا نیازی به رگوله کردن و یا سینوسی کردن خروجی هست؟
            ممنونم که وقت میذارید.
            درود ، همانطور که جناب تحیری فرمودند جریان تغیری نمیکند .
            اگر ولتاژ ترانس مطابق با دستگاه مصرف کننده شماست نیاز به هیچ کاری نیست ، رگولاتور ac مبحث و مدار پیچیده ای هست که اینجا به کار نمیاد. خروجی ترانس هم سینوسی هست خودش .

دیدگاه

سلام و سپاس استاد عزیز.
              ممنونم که وقت میذارید.
              با سلام:
              به دوستان تکنسین خود بگوئید علم را باید در آزمایشگاه یاد بگیرند نه در کتاب های درسی.!!! بطورمثال وقتی که صحبت ازیک ترانس جفت 9 ولت 1.5 آمپری می شود، توان یا ولت آمپر این ترانس بشرح زیر است.
              1- یک ترانس جفت 9 ولت 1.5 آمپری دارای ولت آمپر یا ( توان) 27 = 1.5 × ( 9 + 9 ) میشود. یا اگر ازسر وسط سیم با سیم های بیرونی استفاده شود توان هر شاخه میشود 13.5 = 1.5 ×9
              2- یک ترانس جفت 9 ولت 1.5 آمپری اگر فقط از دوسر بیرونی آن استفاده کنیم در حقیقت یک ترانس 18 ولت 1.5 آمپری می باشد. پس ولت آمپر و توان آن می شود 27 = 1.5 × 18
              پس با این گفتار مشخص می شود، راویان حدیث 3دسته اند:
              1- کسانی که درست شنیده اند و درستت عریف می کنند.
              2-کسانی که غلط شنیده اند و می خواهند درست تعریف کنند.
              3- کسانی که غلط شنیده اند و غلط تعریف می کنند.
              ( حضرت علی ع )
              اگر واقعا مصرف کننده شما 9 ولت 1.5 آمپر A.C است یک سیم از سر وسط سیم ترانس و یکی از کناره های ترانس به دستگاه وصل کنید و سپس نتیجه را اعلام کنید.
              علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
              نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X