ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    2017/07/19
    5
    0

تبدیل موتور براشلس به ژنراتور

سلام بنده فیلمی را دیدم که یک موتور براشلس را به یک دریل ستونی وصل کرده بود وتوسط مولتی متر برق هشت ولت را از دو سر سیم نشان می داد .سواب من این هست که چجوری میشه کل برق تولید شده را استخراج کرد یعنی از اون سیم سوم هم استفاده کرد وبرق تکفاز گرفت
    2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,484
    2,021

پاسخ : تبدیل موتور براشلس به ژنراتور

نقل قول نوشته اصلی توسط austere

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام بنده فیلمی را دیدم که یک موتور براشلس را به یک دریل ستونی وصل کرده بود وتوسط مولتی متر برق هشت ولت را از دو سر سیم نشان می داد .سواب من این هست که چجوری میشه کل برق تولید شده را استخراج کرد یعنی از اون سیم سوم هم استفاده کرد وبرق تکفاز گرفت
    با سلام:
    برق 8 ولت فاز ندارد.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)
    2017/07/19
    5
    0

ببخشید که سطح سوادم درباره برق در حد جلبک هست ...منظورم اینه اون سیم سوم چی میشه یعنی اینکه اگر یک ارمیچر متصل می کرد با همون دور هشت ولت برق می داد یا بیشتر ...
    2017/11/05
    Amol
    41
    9

موتور های براشلس معمولا از آهنربای نعودیمیوم استفاده میکنن که بسیار قوی تر از اون آرمیچری ک شما میفرمایید هست ضمنا جریان خروجی نیز متناوب و سه فاز هست. شما میتونین با دیود پل سه فاز جریانش رو مستقیم کنین
    2011/05/07
    تبریز
    720
    107

نظرتون در مورد

چیه
    من دنبال یه زنراتور زیر 100 یا 50 وات میگشتم قبلا هم خیلی پرسجو کردم ولی اکثرا قیمت ها بالا بود و توان بالای یک کیلو و دور هم باید بالای 1000 یا 2000 بود
    آخرش به این نتیجه رسیدم که باید از سروو یا استپ موتور استفاده کنم ولی نمیدونم به چه مشخصه هایی باید توجه کنم
    موتور اسکنر رو امتحان کردم در دور های پایین ولتاز خوبی میداد(میشد استفاده کرد) ولی آمپر خیلی پایین بود
    نمیدونم درست فکر میکنم یا نه ولی بنظرم باید دنبال موتوری باشم که تعداد سیم پیچ هاش زیاد باشه (تا در دور کم ولتاژ بالاتری بده) این موتور ک لینکشو گذاشتم 1.8 درجه هست یعنی برای هر فاز 50 تا سیم پیچ داره یا آهن رباش 50 قطب داره؟؟
    ولی ولتاژش پایینه و شاید تو چرخوندن (مثلا برای توربین بادی) ولتاژی نده که بشه ازش استفاده کرد

کلا باید دنبال چه چیزایی تو موتور باشم
    یا اگه ژنراتور با توان کم و قیمت مناسب میتونم تهیه کنم از کجا تهیه کنم
    ویرایش توسط afceaglee2013 : 2018/11/18 در ساعت 10:13
    زندگی پر ز وجود است ولی ..
    ما چه را می خواهیم چه را میجوییم که لب چشمه ی امید ، اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ می نگریم ...
    2017/07/19
    5
    0

سلام ممنون احسن توجهتون من دقیقا دنبال جواب شما می گشتم الان نگاه کردم قیمتش ۸۰ هزار تومنی هست ایا میشه خودمون درست کنیم یا اصلا می صرفه؟
    2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,484
    2,021

با سلام:
    شما دنبال چه ژنراتوری با چه ولتاژ و آمپری می گردید.؟ لطفا اعلام کنید تا راهنمایی کنم. خروجی برق D.C یا A.C
    2017/07/19
    5
    0

سلام الان من دنبال چیزی نمی گردم فقط می خواستم ببینم یک موتور براشلس مثل این چند ولت وامپر می دهد خروجی برقش هم می خواستم ac باشد

2011/05/07
    تبریز
    720
    107

نقل قول نوشته اصلی توسط afceaglee2013

نظرتون در مورد

چیه
    من دنبال یه زنراتور زیر 100 یا 50 وات میگشتم قبلا هم خیلی پرسجو کردم ولی اکثرا قیمت ها بالا بود و توان بالای یک کیلو و دور هم باید بالای 1000 یا 2000 بود
    آخرش به این نتیجه رسیدم که باید از سروو یا استپ موتور استفاده کنم ولی نمیدونم به چه مشخصه هایی باید توجه کنم
    موتور اسکنر رو امتحان کردم در دور های پایین ولتاز خوبی میداد(میشد استفاده کرد) ولی آمپر خیلی پایین بود
    نمیدونم درست فکر میکنم یا نه ولی بنظرم باید دنبال موتوری باشم که تعداد سیم پیچ هاش زیاد باشه (تا در دور کم ولتاژ بالاتری بده) این موتور ک لینکشو گذاشتم 1.8 درجه هست یعنی برای هر فاز 50 تا سیم پیچ داره یا آهن رباش 50 قطب داره؟؟
    ولی ولتاژش پایینه و شاید تو چرخوندن (مثلا برای توربین بادی) ولتاژی نده که بشه ازش استفاده کرد
    کلا باید دنبال چه چیزایی تو موتور باشم
    یا اگه ژنراتور با توان کم و قیمت مناسب میتونم تهیه کنم از کجا تهیه کنم
    برای موتوری که فرضا 12 ولت 3 آمپر و 1000 دور در دقیقه س اگه ما با همون 1000 دور در دقیقه بچرخونیمش حدودا چه ولتاژ یا توانی بما میده؟
    میشه گفت که حتما ولتاژ خروجی پایینتر از 12 ولت ه؟ یا حتما کمتر از نصف ولتاژ کاریه خودش میشه؟
    زندگی پر ز وجود است ولی ..
    ما چه را می خواهیم چه را میجوییم که لب چشمه ی امید ، اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ می نگریم ...
    2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,484
    2,021

سلام الان من دنبال چیزی نمی گردم فقط می خواستم ببینم یک موتور براشلس مثل این چند ولت وامپر می دهد خروجی برقش هم می خواستم ac باشد

با سلام:
    در کاتالوگ مقدار ولتاژ را مشخص نکرده فقط جریان بدون بار را 5 آمپر و با وصل به بار 50 آمپر ذکر کرده است. خروجی این موتور متناوب است. البته اگر دوستان استفاده کرده یا دارند، شفت این موتور را به یک دریل برقی وصل و ولتاژ خروجی آن را اندازه گیری کنند و سپس گزارش کنند. ( در هنگام ازمایش موتور باید محکم در دست گرفته شود و با دستی دیگر دریل را روشن کنید)
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11