اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل موتور براشلس به ژنراتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل موتور براشلس به ژنراتور

سلام بنده فیلمی را دیدم که یک موتور براشلس را به یک دریل ستونی وصل کرده بود وتوسط مولتی متر برق هشت ولت را از دو سر سیم نشان می داد .سواب من این هست که چجوری میشه کل برق تولید شده را استخراج کرد یعنی از اون سیم سوم هم استفاده کرد وبرق تکفاز گرفت

پاسخ : تبدیل موتور براشلس به ژنراتور

نوشته اصلی توسط austere نمایش پست ها
    سلام بنده فیلمی را دیدم که یک موتور براشلس را به یک دریل ستونی وصل کرده بود وتوسط مولتی متر برق هشت ولت را از دو سر سیم نشان می داد .سواب من این هست که چجوری میشه کل برق تولید شده را استخراج کرد یعنی از اون سیم سوم هم استفاده کرد وبرق تکفاز گرفت
    با سلام:
    برق 8 ولت فاز ندارد.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

ببخشید که سطح سوادم درباره برق در حد جلبک هست ...منظورم اینه اون سیم سوم چی میشه یعنی اینکه اگر یک ارمیچر متصل می کرد با همون دور هشت ولت برق می داد یا بیشتر ...

دیدگاه

موتور های براشلس معمولا از آهنربای نعودیمیوم استفاده میکنن که بسیار قوی تر از اون آرمیچری ک شما میفرمایید هست ضمنا جریان خروجی نیز متناوب و سه فاز هست. شما میتونین با دیود پل سه فاز جریانش رو مستقیم کنین

امیرحسین ضیا

دیدگاه

نظرتون در مورد این استپ موتور چیه
          من دنبال یه زنراتور زیر 100 یا 50 وات میگشتم قبلا هم خیلی پرسجو کردم ولی اکثرا قیمت ها بالا بود و توان بالای یک کیلو و دور هم باید بالای 1000 یا 2000 بود
          آخرش به این نتیجه رسیدم که باید از سروو یا استپ موتور استفاده کنم ولی نمیدونم به چه مشخصه هایی باید توجه کنم
          موتور اسکنر رو امتحان کردم در دور های پایین ولتاز خوبی میداد(میشد استفاده کرد) ولی آمپر خیلی پایین بود
          نمیدونم درست فکر میکنم یا نه ولی بنظرم باید دنبال موتوری باشم که تعداد سیم پیچ هاش زیاد باشه (تا در دور کم ولتاژ بالاتری بده) این موتور ک لینکشو گذاشتم 1.8 درجه هست یعنی برای هر فاز 50 تا سیم پیچ داره یا آهن رباش 50 قطب داره؟؟
          ولی ولتاژش پایینه و شاید تو چرخوندن (مثلا برای توربین بادی) ولتاژی نده که بشه ازش استفاده کرد

کلا باید دنبال چه چیزایی تو موتور باشم
          یا اگه ژنراتور با توان کم و قیمت مناسب میتونم تهیه کنم از کجا تهیه کنم
          جدیدترین ویرایش توسط afceaglee2013; ۱۰:۱۳ ۱۳۹۷/۰۸/۲۷.
          زندگی پر ز وجود است ولی ..
          ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

سلام ممنون احسن توجهتون من دقیقا دنبال جواب شما می گشتم الان نگاه کردم قیمتش ۸۰ هزار تومنی هست ایا میشه خودمون درست کنیم یا اصلا می صرفه؟

دیدگاه

با سلام:
              شما دنبال چه ژنراتوری با چه ولتاژ و آمپری می گردید.؟ لطفا اعلام کنید تا راهنمایی کنم. خروجی برق D.C یا A.C

دیدگاه

سلام الان من دنبال چیزی نمی گردم فقط می خواستم ببینم یک موتور براشلس مثل این چند ولت وامپر می دهد خروجی برقش هم می خواستم ac باشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013 نمایش پست ها
                  نظرتون در مورد این استپ موتور چیه
                  من دنبال یه زنراتور زیر 100 یا 50 وات میگشتم قبلا هم خیلی پرسجو کردم ولی اکثرا قیمت ها بالا بود و توان بالای یک کیلو و دور هم باید بالای 1000 یا 2000 بود
                  آخرش به این نتیجه رسیدم که باید از سروو یا استپ موتور استفاده کنم ولی نمیدونم به چه مشخصه هایی باید توجه کنم
                  موتور اسکنر رو امتحان کردم در دور های پایین ولتاز خوبی میداد(میشد استفاده کرد) ولی آمپر خیلی پایین بود
                  نمیدونم درست فکر میکنم یا نه ولی بنظرم باید دنبال موتوری باشم که تعداد سیم پیچ هاش زیاد باشه (تا در دور کم ولتاژ بالاتری بده) این موتور ک لینکشو گذاشتم 1.8 درجه هست یعنی برای هر فاز 50 تا سیم پیچ داره یا آهن رباش 50 قطب داره؟؟
                  ولی ولتاژش پایینه و شاید تو چرخوندن (مثلا برای توربین بادی) ولتاژی نده که بشه ازش استفاده کرد
                  کلا باید دنبال چه چیزایی تو موتور باشم
                  یا اگه ژنراتور با توان کم و قیمت مناسب میتونم تهیه کنم از کجا تهیه کنم
                  برای موتوری که فرضا 12 ولت 3 آمپر و 1000 دور در دقیقه س اگه ما با همون 1000 دور در دقیقه بچرخونیمش حدودا چه ولتاژ یا توانی بما میده؟
                  میشه گفت که حتما ولتاژ خروجی پایینتر از 12 ولت ه؟ یا حتما کمتر از نصف ولتاژ کاریه خودش میشه؟
                  زندگی پر ز وجود است ولی ..
                  ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

سلام الان من دنبال چیزی نمی گردم فقط می خواستم ببینم یک موتور براشلس مثل این چند ولت وامپر می دهد خروجی برقش هم می خواستم ac باشد
                    https://shop.aftabrayaneh.com/Motors...kv__AFTAB.html
                    با سلام:
                    در کاتالوگ مقدار ولتاژ را مشخص نکرده فقط جریان بدون بار را 5 آمپر و با وصل به بار 50 آمپر ذکر کرده است. خروجی این موتور متناوب است. البته اگر دوستان استفاده کرده یا دارند، شفت این موتور را به یک دریل برقی وصل و ولتاژ خروجی آن را اندازه گیری کنند و سپس گزارش کنند. ( در هنگام ازمایش موتور باید محکم در دست گرفته شود و با دستی دیگر دریل را روشن کنید)

دیدگاه

چند وقته دارم دنبا ل اطلاعاتی راجب موتور براشلسم .فرضیاتی توی ذهنم هست که می خواستم قبل ا از اینکه دستم توی خرج بره با شما مشورتی کرده باشما اول اینکه هرچه آهن ربا قوی تر وقطر سیم بیشتر باشه امپر بیشتری می کشه البته می دونم که همه اینهامحاسبات داره از برنامه موتور کد یه چیزایی طراحی کردم که اگر کسی براش جالب بود اینجا می زارم از ۱۴ اهن ربا و ۱۲ تیغه استاتور استفاده کنم روی سایز زیاد حساسیت ندارم و از اونجایی که می خواهم بعنوان ژنراتور ازش استفاده کنم نگران امپر و ولتاژشم نیستم از این لحاظ که بخوام دنبال اسپید کنترلش بگردم که این کارم را راحت می کنه توی یه سایت یه موتور قطر ۳۵ طول ۵۰ با قطر شفت ۵ میل دیدم سیم لاکیش ۱.۲ بود با روتور ۱۲دندانه . ولی عملا یکی در میون پیچیده بود چون اگرم می خواست نمی تونست همه را بپیچه .یعنی ۶ دندانه با ۱۴ تا آهن ربا.... روتور وسطشم ورق های نیم میل بود که می خوام با وایر کات درش بیارم ایا جنسش را ورق معمولی بگیرم مشکلی نداره؟ ایا باید بینش چسبی چیزی بزنم یا لاژم نیست؟ زیر سیم لاکی میشه با چسب کاغذی پر کنم که سیم زخم نشه یا یه چیز مخصوص می خواد فقط. واون چیز چیه باور کنید کلی گشتم ولی چیز راجب این موضوع ندیدم.... ویه چیز دیگه اکثر اهنرباهای توی بازار تا ۸۰ درجه بیشتر تحمل نمی کنند ایا میشه ازشون استفاده کرد؟
                      جدیدترین ویرایش توسط austere; ۲۱:۲۰ ۱۳۹۷/۰۹/۰۱.

دیدگاه

درود بر شما دوست عزیز

از ورق های عایق ک*توی بازار هست میتونی استفاده کنی
                        بسته به سطح ولتاژ وحرارت کاری و .... میتونی از زخامت های مختلف
                        استفاده کنی
                        اسم عایق ها
                        ورق های برشماین یا کاغذ برشماین
                        و ورق مایلر که رایج تره استفاده کنی

ورق معمولی یعنی چی؟ آهن سیاه؟

معمولا در موتورها از ورق دیناموبلش استفاده میکنن که یک رویه عایق ا
                        الکتریکی داره

من هم دارم دنبال ساخت یه براشلس میگردم

اما الکترونیکم ضعیفه برا اسپید کنترل

دیدگاه

سلام
                          بنظر میرسد در پس مطالب دوستان به تولید برق رایگان فکر میکنند تا کنون چندین نفر را دیده ام که با متصل کردن الکترموتور و ژنراتور ( کوبل مستقیم نبوده با چرخ لنگر و .... ) مدعی تولید برق رایگان هستند که غیر منطقی بنظر میرسد فقط یک جمله یکی از این افراد توجهم را جلب کرد اونم اینکه با استفاده از انرژی مغناطیس دائم . بقول او آزاد کردن انرژی آهنربا و استفاده از آن . ولی جالب این که هر فیلم و ویدیویی در این مورد دیدم از موتورهای براشلس استفاده نکرده اند !
                          چند سال قبل اگر کسی از امکانات گوشی همراه و شبکه های مجازی میگفت موجب خنده میشد شاید روزی این ادعای خنده دار امروز این افراد تحقق یابد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X