اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افزایش جریان کشی موتور dc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

افزایش جریان کشی موتور dc

سلام
    من در یک پروژه میخوام قدرت موتور dc را زیاد کنم اما دور زیاد نشه درواقع جیان کشی زیاد بشه اما دور زیاد نشه کسی نظری داره

پاسخ : افزایش جریان کشی موتور dc

سلام.
    چنین چیزی فک نکنم ممکن باشه مگر اینکه ساختار اون موتور به شکلی باشه که کار شمارو انجام بده.
    تنها چیزی که شاید به درد بخوره برای شما همون موتور گیربکس هست
    جدیدترین ویرایش توسط سینا اکبری; ۱۳:۵۸ ۱۳۹۷/۰۸/۲۵.
    رویا پردازی های درست و بزرگ روزی واقعی میشوند، اما با تلاش

دیدگاه

منظورم را شاید بد گفتم میخوام اگر بار موتور زیاد یا کم شد سرعت ثابت باشه ولی جریان کشی کم وزیاد بشه

دیدگاه

با سلام
        اگه موتور با درایو و بصورت حلقه بسته راه اندازی بشه اینکار قابل انجامه.
        درایو دور رو در شرایط مختلف و بارهای کم یا زیاد ثابت نگه میداره، و متناسب با بار جریان رو کم یا زیاد میکنه.
        جدیدترین ویرایش توسط نو رسیده; ۱۵:۱۴ ۱۳۹۷/۰۸/۲۵.
        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

بله درسته یک pid بهش اضافهکردم اما در اجراش یک سری مشکلات دارم
          در pid ما یک set point مشخص میکنیم که خروجی نهایت به set point میرسه اما من میخوام تا جریان ماکس موتور بتونم جریان را بالاببرم که اگر بار خیلی سنگین بود بازهم حرکت کنه برای این قسمت میتونید راهنمایی کنید

دیدگاه

خب ست پوینت شما باید دور موتور باشه.
            در اینصورت خروجی pid افزایش پیدا میکنه تا زمانی که یا به ست پوینت برسید و یا اشباع بشه.
            اگه به ست پوینت برسه که مشکل حله. اما اگه خروجیتون اشباع بشه و متلا به دیوتی 100 درصد برسین، اما موتور به جریان و گشتاور نامیش نرسه، باید ولتاژ موتور رو افزایش بدین.

دیدگاه

ست پوینتم دور موتوره اما مایک برد برای بارهای مختلف ساختیم و مثلا ست پوینت را 10 میذاریم این 10 شاید در یک سری از باره به مشکل بخوره و باید زیاد بشه
              اینجا گیر کاره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط زوار نمایش پست ها
                ست پوینتم دور موتوره اما مایک برد برای بارهای مختلف ساختیم و مثلا ست پوینت را 10 میذاریم این 10 شاید در یک سری از باره به مشکل بخوره و باید زیاد بشه
                اینجا گیر کاره؟
                به سیستم PID تون یک مبدل باک-بوست، برای وقتی که PWM روی 100 رفت اضافه کنید، ولتاژ موتور رو زیاد کنید که غیر اصولیه ولی شدنی هست.
                رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

مشکل اینه که وقتی من ستپوینت را 10 مذارم خروجی pid از 10 بیشتر نمیشه ومن خروجی pid را داخل رجیستر pwm میریزم وپهنای پالس طبیعتا از 10 بیشتر نمیشه در اصل من یک رابطه بین دور موتور عدد pwm میخوام

دیدگاه

دوست گرامی
                    ست پوینت رو باید برای مقدار فیدبک بذارید. نه خروجی!
                    پارامتر هدف شما دور موتور هست. پس ست پوینت هم برای اون تعریف میشه.

دیدگاه

ست پوینت به عنوان ورودی pid تعریف شده و خروجی pid در pwm قرار میگیره
                      اما وقتی ست پوینت مثلا 10 خروجی pid هم از 10 بیشتر نمیشه و درنتیجه pwm هم از 10 بیشترنمیشه

دیدگاه

خب پس pid تون از اساس مشکل داره.
                        ست پوینت باید دور موتور باشه و شما حتما باید از دور موتور فیدبک داشته باشید و ست پوینت هم با ضریب مناسب باید هم رنج اون بشه.
                        بعدش تفاضل ایندو، یعنی اختلاف ست پوینت و دور موتور واقعی رو باید بدین به ورودی pid.
                        توی pid هم با انتخاب ضرایب مناسب سه جمله باید شرایط عملکرد مناسب رو فراهم کنین.
                        حتما یادتون باشه که درصورت وجود ورودی غیر صفر، ضریب انتگرالگیر، خروجی رو انقدر بالا میبره تا دیوتی سایکل 100 درصد بشه و اصلا محدود شدن خروجی به یه عدد دیگه معنی نداره.
                        پس اگه مثلا به 10 محدود میشه سیستم شما اصلا pid نیست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X