اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طریقه استفاده ونگهداری تلویزیون ledاسمارت سامسونگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طریقه استفاده ونگهداری تلویزیون ledاسمارت سامسونگ

سلام دوستان مشکلی که با تلویزیون lcdساسونگ داشتم که دوبارخراب شد بار دوم که تعمیراتیه یبار گفت تمام بکلایتهاش سوخته یبارم گفت نه ضعیف شدن بهش گفتم لامپ تهیه کنم ضمانت میدی که حداقل دوسال کارکنه که گفت این دیگه عمر خودشو کرده.روشنایی درخشندگیشو زیاد کرده بودی تواین مدت استفاده که باعث خرابشدنش شده.هرجاکه بکلایت میخاستم بخرم میگفتن محاله که یک تلویزیون تمام بکلایتهاش سوخته یاضعیف شده باشه.ترسیدم بعده این همه هزینه باز خراب بشه که تصمیم گرفتم یک تلویزیون سامسونگ ledاسمارت 43اینچ بخرم.دیروز خریداری کردم حالا از شما دوستان بامرام میخام که راهنماییم کنین که تنظیم تصویر(میزان درخشندگی و روشنایش)چقدباشه که به برد یا لامپها فشار نیاره که باعث سوختن یاضعیف شدنشون بشه و ایا تلویزیون ledهم مثل lcdهست یعنی زود خرابمیشه؟خودم که از دیروز تجربه کردم میبینم ledاندازه lcdداغ نمیکنه.اون تلویزیون lcdاز همون موقعه خریدم خیلی پشتش و صفحه ش داغ میشد.دوستان گل قبل راهنماییم کردن لینک دوتا پستی که بابت مشکل تلویزیون lcdایجاد کردم مطالعه کنین تا متوجه بشید که مشکلش چیبوده

https://www.eca.ir/forums/thread79755.html

https://www.eca.ir/forums/thread82133.html

دوستان عزیز خواهش میکنم ازتون تجربیاتتونو دراختیارم بزارید تواین گرونی خیلی هزینه کردم همش میترسم این تلویزیون ledعین اون تلویزیون lcdزود خراب بشه
    همیشه در قلبم زنده ی استاد تحیری

پاسخ : طریقه استفاده ونگهداری تلویزیون ledاسمارت سامسونگ

سلام دوستان بامرام،
    کسی نیست که راهنماییم کنه از دوستانیکه درزمینه تعمیر تلویزیون و نگهداریش وتنظیماتش اطلاعاتی دارن خواهش میکنم که اطلاعاتشونو دراختیارم بگذارید مدل تلویزیون خواستین الان حضور ذهن ندارم ولی اگه نیازشد دراختیارتون میزارم.دراین حد الان حضورذهن دارم،سامسونگ اسمارتled43اینچ فرمت تصویر4kهستش.خواهش میکنم از راهنماییم دریغ نفرمایید تاپست دفن ن
    شده
    جدیدترین ویرایش توسط pika3; ۲۳:۳۶ ۱۳۹۷/۰۸/۲۸.

دیدگاه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pika3 نمایش پست ها
        سلام دوستان بامرام،
        کسی نیست که راهنماییم کنه از دوستانیکه درزمینه تعمیر تلویزیون و نگهداریش وتنظیماتش اطلاعاتی دارن خواهش میکنم که اطلاعاتشونو دراختیارم بگذارید مدل تلویزیون خواستین الان حضور ذهن ندارم ولی اگه نیازشد دراختیارتون میزارم.دراین حد الان حضورذهن دارم،سامسونگ اسمارتled43اینچ فرمت تصویر4kهستش.خواهش میکنم از راهنماییم دریغ نفرمایید تاپست دفن ن
        شده
        با سلام برای ما هم ال ای دی یک لایتش خراب شده بود یکی از اونها
        آب شده بود کلش رو عوض کرد بهش گفتم گفت سایر ال ای دی ها
        هم ضعیف شده اگه همشو عوض نکنم دوباره خراب میشه ما هم به
        ناچار قبول کردیم برای اینکه نور بک لایت کم بشه سه یا چهار مقاومت
        اس ام دی رو از روی برد خودش جدا کرد ولی تنظیماتی روی دستگاه
        انجام نداد الان نورش معقول هست و به گفته خودش حالا حالا ها کار
        می کنه
        قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط خلبان نمایش پست ها
          با سلام برای ما هم ال ای دی یک لایتش خراب شده بود یکی از اونها
          آب شده بود کلش رو عوض کرد بهش گفتم گفت سایر ال ای دی ها
          هم ضعیف شده اگه همشو عوض نکنم دوباره خراب میشه ما هم به
          ناچار قبول کردیم برای اینکه نور بک لایت کم بشه سه یا چهار مقاومت
          اس ام دی رو از روی برد خودش جدا کرد ولی تنظیماتی روی دستگاه
          انجام نداد الان نورش معقول هست و به گفته خودش حالا حالا ها کار
          می کنه

سلام
          خوشبحال شما چنین تعمیرکار باتجربه نسیبتون شد.ازمن یبارگفت تمام12بکلایت سوختن بازعوض بشن گفتم اگه سوختن پس چطور چنددقیقه اول روشن میکنیم تصویرمیاد وقتی گرم میشه صفحه سیاه میشه بعدگفتن نسوخته ضعیف شدن.دوماه tvم اونجابود گفتم حالابرم 12تابکلایت نو بخرم درست میشه ضمانت میدهی که یک میلیون تومن بدم حداقل دوسال کارکنه هردفعه مرا تعمیراتی نکشونه، گفت این عمرخودشوکرده گفتم ده ساله که خریدمش عمرشوکرده!!!؟حرفی نزد درصورتیکه دوستان عزیزانجمن میگفتن مال بکلایت نیس هیچموقعه بکلایتها یهو نمیسوزن ایراد ازبرد پاورشه.خلاصه انقد لفتش دادکه رفتم یهtv اسمارتled43اینچ خریدم رفتم tvمو از مغازش بیارم گفت عیب از بردشه گفتم tvخزیدم تو دلم شکرکردم که خوبشد نرفتم یک میلیون تومن 12بکلایت بخرم.جا میخریدم میگفت مشکل ازبردشه.مجبورشدم تواین گرونی tvبخرم.راسی دوست عزیز هزینه تعمیر tvتون که الان ازش راضی هستین چندتومن شد؟؟؟

دیدگاه

سلام
            خوشبحال شما چنین تعمیرکار باتجربه نسیبتون شد.ازمن یبارگفت تمام12بکلایت سوختن بازعوض بشن گفتم اگه سوختن پس چطور چنددقیقه اول روشن میکنیم تصویرمیاد وقتی گرم میشه صفحه سیاه میشه بعدگفتن نسوخته ضعیف شدن.دوماه tvم اونجابود گفتم حالابرم 12تابکلایت نو بخرم درست میشه ضمانت میدهی که یک میلیون تومن بدم حداقل دوسال کارکنه هردفعه مرا تعمیراتی نکشونه، گفت این عمرخودشوکرده گفتم ده ساله که خریدمش عمرشوکرده!!!؟حرفی نزد درصورتیکه دوستان عزیزانجمن میگفتن مال بکلایت نیس هیچموقعه بکلایتها یهو نمیسوزن ایراد ازبرد پاورشه.خلاصه انقد لفتش دادکه رفتم یهtv اسمارتled43اینچ خریدم رفتم tvمو از مغازش بیارم گفت عیب از بردشه گفتم tvخزیدم تو دلم شکرکردم که خوبشد نرفتم یک میلیون تومن 12بکلایت بخرم.جا میخریدم میگفت مشکل ازبردشه.مجبورشدم تواین گرونی tvبخرم.راسی دوست عزیز هزینه تعمیر tvتون که الان ازش راضی هستین چندتومن شد؟؟؟
            با سلام هفتصد هزار تومان از ما گرفت
            قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

در تلویزیونهای سامسونگ بخاطر نزدن چسب سیلیکون زیر ال ای دی ها در مونتاژ کننده ایرانی حرارت بخوبی دفع نمیشه و ال ای دی ها میسوزه. معمولا یدونش میسوزه یا نهایت دو تا. اما کل خط از کار میوفته. این قطعات ریز هم زینر هستن که از روی برد بکلایت برداشته.

برای جلو گیری از همه این مشکلات به این مسیر برید: تنظیمات > سیستم > راهکار صرفه جویی و گزینه رو روی کم بزارید. 10 درصد نورو کم میکنه و عمرش با نوح یکی میشه

تعمیرکارم. با بیست سال سابقه کار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ormax نمایش پست ها
                در تلویزیونهای سامسونگ بخاطر نزدن چسب سیلیکون زیر ال ای دی ها در مونتاژ کننده ایرانی حرارت بخوبی دفع نمیشه و ال ای دی ها میسوزه. معمولا یدونش میسوزه یا نهایت دو تا. اما کل خط از کار میوفته. این قطعات ریز هم زینر هستن که از روی برد بکلایت برداشته.

برای جلو گیری از همه این مشکلات به این مسیر برید: تنظیمات > سیستم > راهکار صرفه جویی و گزینه رو روی کم بزارید. 10 درصد نورو کم میکنه و عمرش با نوح یکی میشه

سلام دوست بامرام،
                ممنون که راهنماییم کردی گزینه رو روی صرفه جویی گذاشتم.کل سوالم اینکه tv ledمثل tv lcdعمرشونه یا بیشتره.چون tv lcdخریدم ازظهر تاشب روشن بود خیلی خیلی صفحه وپشتش داغ میشد حتی گرمیش از رادیاتور خانه داغترمیشد.اماtv ledسری7خریدم ازقصد بهمون اندازه حتی بیشترهم روشنش گذاشتم صفحه وپشت tvتست کردم یکم گرم میشه،منطقم میگه پس tv led عمرش ازtv lcdبیشتراست.منطق شما دوستان چه میگوید؟؟راستی tvled3اینچ بزرگتراز lcdیه هست

دیدگاه

گزینه راهکار صرفه جویی روی کم گذاشتم.حالت تصویر روی گزینه پویا گذاشتم.اشکالی نداره که رو حالت پویا گذاشتم؟؟؟

دیدگاه

سلام دوست بامرام،
                    ممنون که راهنماییم کردی گزینه رو روی صرفه جویی گذاشتم.کل سوالم اینکه tv ledمثل tv lcdعمرشونه یا بیشتره.چون tv lcdخریدم ازظهر تاشب روشن بود خیلی خیلی صفحه وپشتش داغ میشد حتی گرمیش از رادیاتور خانه داغترمیشد.اماtv ledسری7خریدم ازقصد بهمون اندازه حتی بیشترهم روشنش گذاشتم صفحه وپشت tvتست کردم یکم گرم میشه،منطقم میگه پس tv led عمرش ازtv lcdبیشتراست.منطق شما دوستان چه میگوید؟؟راستی tvled3اینچ بزرگتراز lcdیه هست
                    در LED و LCD پنل یکی هست با تفاوتهای اندک
                    اما یکلایت یا نور ضمینه فرق میکنه در این دو. در LCD ها بکلایت از نوع لامپهای CCFL هست و دقیقا تکنولوژی اونها مثل لامپ کم مصرف میمونه. داخلش هم جیوه که مخرب محیط زیست و بسیار برای سلامتی مضره وجود داره. ( البته اگه هر نوع لامپ کم مصرفی بشکنه و گردش رو استشمام کنید بسیار مضر و خطرناکه. اگه نشکنه که هیچ. ) این نو لامپ مقداری از انرژی برق رو به گرما و نورهای نا مرعی تبدیل میکنن . در این تلویزیونها برای این قسمت از ولتاژ بالا استفاده میشه و این تکنولوژی در حال حاضر منصوخ شده و در نهایت راندمان لامپ و ترانهای چوک مربوط به راه اندازی این لامپها عمرشون به سر میرسه. مصرف برق این تلویزیونها چند برابر بیشتره. هر نوع لامپ CCFL نظیر همین LCD ها و لامپ مهتابی جیوه دارن و مخربن و از خودشون نور UV تولید میکنن که اون هم بسیار مضره.

اما در LED ها بکلایت ( نور ضمینه ) با لاپهای LED تامین میشه. این لامپها ضمن مصرف برق خیلی کمتر عمر بسیار بیشتری دارند. بشرطی که حرارتشون به درستی دفع بشه و ولتاژ زیاد بهشون اعمال نشه. در ضمن بازدهیشون بیشتره و برق رو فقط به نور مرئی خالص تبدیل میکنند و حرارتشونم کمتره. حتی تحقیقاتی ثابت کرده که نور LED سفید برای پوست بسیار مفیده و تا حدی ترمیم میکنه پوست رو. در بعضی تلویزیونها بخاطر عدم دفع حرارت یا ولتاژ کمی بیشتر عمر این تلویزیونها کم میشه و البته تعمیرش هم سخت نیست برای ما. علت اینه معمولا کاربر نور اون رو در حد اکثر قرار میده و این کاملا اشتباست مخصوصا اگه داعم روی حد اکثر باشه. مگرنه بسیار عمر بیشتری نسبت به LCD ها دارن.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

گزینه راهکار صرفه جویی روی کم گذاشتم.حالت تصویر روی گزینه پویا گذاشتم.اشکالی نداره که رو حالت پویا گذاشتم؟؟؟
                    نه هیچ مشکلی ایجاد نمیشه. مهم نور ضمینه و کاهش اونه که شما کمش کردید. حالت پویا مربوط به پردازش تصویر توسط پردازشکر تلویزیون شماست و طبق سلیقه خودتون میتونید تنظیمش کنید. مهم اینه راهکار صرفه جویی رو فعال و روی کم بزارید و یا نور ضمینه رو کم کنید.

دیدگاه

در LED و LCD پنل یکی هست با تفاوتهای اندک
                      اما یکلایت یا نور ضمینه فرق میکنه در این دو. در LCD ها بکلایت از نوع لامپهای CCFL هست و دقیقا تکنولوژی اونها مثل لامپ کم مصرف میمونه. داخلش هم جیوه که مخرب محیط زیست و بسیار برای سلامتی مضره وجود داره. ( البته اگه هر نوع لامپ کم مصرفی بشکنه و گردش رو استشمام کنید بسیار مضر و خطرناکه. اگه نشکنه که هیچ. ) این نو لامپ مقداری از انرژی برق رو به گرما و نورهای نا مرعی تبدیل میکنن . در این تلویزیونها برای این قسمت از ولتاژ بالا استفاده میشه و این تکنولوژی در حال حاضر منصوخ شده و در نهایت راندمان لامپ و ترانهای چوک مربوط به راه اندازی این لامپها عمرشون به سر میرسه. مصرف برق این تلویزیونها چند برابر بیشتره. هر نوع لامپ CCFL نظیر همین LCD ها و لامپ مهتابی جیوه دارن و مخربن و از خودشون نور UV تولید میکنن که اون هم بسیار مضره.

اما در LED ها بکلایت ( نور ضمینه ) با لاپهای LED تامین میشه. این لامپها ضمن مصرف برق خیلی کمتر عمر بسیار بیشتری دارند. بشرطی که حرارتشون به درستی دفع بشه و ولتاژ زیاد بهشون اعمال نشه. در ضمن بازدهیشون بیشتره و برق رو فقط به نور مرئی خالص تبدیل میکنند و حرارتشونم کمتره. حتی تحقیقاتی ثابت کرده که نور LED سفید برای پوست بسیار مفیده و تا حدی ترمیم میکنه پوست رو. در بعضی تلویزیونها بخاطر عدم دفع حرارت یا ولتاژ کمی بیشتر عمر این تلویزیونها کم میشه و البته تعمیرش هم سخت نیست برای ما. علت اینه معمولا کاربر نور اون رو در حد اکثر قرار میده و این کاملا اشتباست مخصوصا اگه داعم روی حد اکثر باشه. مگرنه بسیار عمر بیشتری نسبت به LCD ها دارن.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نه هیچ مشکلی ایجاد نمیشه. مهم نور ضمینه و کاهش اونه که شما کمش کردید. حالت پویا مربوط به پردازش تصویر توسط پردازشکر تلویزیون شماست و طبق سلیقه خودتون میتونید تنظیمش کنید. مهم اینه راهکار صرفه جویی رو فعال و روی کم بزارید و یا نور ضمینه رو کم کنید.

سلام دوست عزیز.
                      تشکرفراوان از بابت توضیحاتتون.خیلی خوب بود.دنبال همین بودم که ایا lcdها ledها عین همن یا لامپهاشون فرق داره که با توضیحات شما کامل فهمیدم.چون حالت پویا رو ازتون پرسیدم موقعی روحالت پویا زدم رنگها پررنگترو شفافترشدن.فککردم حالت پویا نورزمینه رو زیاد میکنه.بازم ممنون دوست عزیز

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X