اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با ثابت نبودن گین آپ امپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با ثابت نبودن گین آپ امپ

با سلام. یه مدار ساده آپ امپی بستم ولی اصلا گینم ثابت نیست که نیست یعنی کلا خواصیت آپ امپ همینه یا یه مشکلی وجود داره؟؟ الان به تنها چیزی که شک دارم تغذیه مدارم هست که سویچینگه.
    توی این مدار گینم تقریبا از 16 تا 22 متغییره در صورتی که باید 21 باشه . اینم بگم که مقاومت R24 رو 20 کیلو گذاشتم و R23 رو 1کیلو

پاسخ : مشکل با ثابت نبودن گین آپ امپ

با سلام مقدار r24 رو بین دو تا ده کیلو انتخاب کن
    قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط خلبان نمایش پست ها
      با سلام مقدار r24 رو بین دو تا ده کیلو انتخاب کن
      این کارم کردم ولی هیچ فرقی نکرد متاسفانه

دیدگاه

با سلام هدفتون از بستن این مدار چی هست تقویت یک سیگنال یا چیز دیگری مد نظر شما هست اگر می خواهید فقط یک سیگنال کوچک رو تقویت کنید با گینی که مد نظرتون هست یک ای سی lm741 رو بردار به صورت تقویت کننده مثبت ببند سیگنال رو بهش بده به شرط اینکه کین شما بیشتر از ولتاژ راهاندازی اپ امپ نشه سیگنال رو برات تقویت میکنه

دیدگاه

خازن C13 رو حذف کنید ببینید درست میشه؟خازن C25 رو هم همینطور
          گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
          همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

با سلام هدفتون از بستن این مدار چی هست تقویت یک سیگنال یا چیز دیگری مد نظر شما هست اگر می خواهید فقط یک سیگنال کوچک رو تقویت کنید با گینی که مد نظرتون هست یک ای سی lm741 رو بردار به صورت تقویت کننده مثبت ببند سیگنال رو بهش بده به شرط اینکه کین شما بیشتر از ولتاژ راهاندازی اپ امپ نشه سیگنال رو برات تقویت میکنه
            حدفم 20 برابر کردن ولتاژ خیلی کوچک هست از 3 صدم ولت تا 100 میلی ولت. ,ولی مشکلم با گین هست که به صورت خطی کار نمیکنه و کم و زیاد میشه.در ضمن فرکانس ندارم تقریبا ولتاژی که میاد تو ورودی ثابت هست

دیدگاه

با سلام یک مدار تقویت کننده مثبت با lm741 ببند و تست کن فرمول گین vo/vi=1+r2/r1 که مقدار r2=19k و r1=1k هست r2 به پایه 2و 6 وصل میشه r1هم به پایه 2وزمین سیگنال رو ب ه به پایه سه و دوباره تست کن خازن هم نگذار

دیدگاه

با سلام یک مدار تقویت کننده مثبت با lm741 ببند و تست کن فرمول گین vo/vi=1+r2/r1 که مقدار r2=19k و r1=1k هست r2 به پایه 2و 6 وصل میشه r1هم به پایه 2وزمین سیگنال رو ب ه به پایه سه و دوباره تست کن خازن هم نگذار
                با تشکر از پاسختون.من هرچی خازن بود رو حذف کردم+مقاومت r21 رو . و گین مدارم خیلی بهتر شد.فقط من این مدار توی محیط صنعتی میخام بزارم فکر میکنم خیلی نویز بگیره بدون خازن.درسته؟؟ چه فیلتری باید سر راهش بزارم؟؟

دیدگاه

سلام. خازن C13 با مقاومت R19 شبیه به یک فیلتر پایین گذر عمل می*کنه و نویزهای ورودی را تضعیف میکنه. وجود خازن C15 هم باعث میشه در فرکانس های بالا گین بیاد پایین یعنی بازم نویز (فرکانس بالا تقویت نمیشه.) تو خروجی هم باز یه فیلتر پایین گذر هست.
                  بین تغذیه مثبت و منفی آپ آمپ هم در نزدیک ترین نقطه ممکن به آی سی یک خازن صد نانو بذار.
                  جدیدترین ویرایش توسط Mostafa.y; ۰۱:۵۸ ۱۳۹۷/۰۹/۰۳.

دیدگاه

با سلام من چندنمونه ازاین رو تو محیط صنعتی بستم نویز روش نیفتاد بیشتر نویز از منبع تغذیه میتونه باشه که اگه درست منبع تغذیه با خازن فیلتر بشه جواب میده خازنی هم که دوستمون گفت در بالا بین پایه های تغذیه میتونه مفید باشه

دیدگاه

با سلام من چندنمونه ازاین رو تو محیط صنعتی بستم نویز روش نیفتاد بیشتر نویز از منبع تغذیه میتونه باشه که اگه درست منبع تغذیه با خازن فیلتر بشه جواب میده خازنی هم که دوستمون گفت در بالا بین پایه های تغذیه میتونه مفید باشه
                      میتونید نقشه یکی از اونا که تو محیط صنعتی بستین بدین لطفا

دیدگاه

با سلام نقشه خاصی نداره قسمت اول مربوط به مداری بود که به ما یک میلی ولت میداد قسمت دوم که به کار ما مربوط میشه همون تقویت کننده بود که من معمولا با lm741 میبندم و در بالا گفتم خروجیش هم که بعد از تقویت کننده بود میرفت جای دیگه میتونی در مورد این مدل تقویت کننده تو نت سرچ کنی مطلب زیاد هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X