ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    2018/11/23
    2
    0

Question استفاده از سیلندر گاز r22 بعنوان یه پیک نیک

با سلام
    بنده یه سیلند مخصوص گاز r22g دارم که روش یه شیر پیک نیکی گزاشتم توشو گاز مایع lpg پر کردم و ازش بعنوان یه پیک نیکی دارم استفاده میکنم...
    ایا این موضوع خطر ناک هستش ؟
    کپسول قابل شارژ گاز یخچال های صنعتی بوده که توش گاز معمولی پیک نیک پر کردم...
    تصاویرشو قرار میدم ببینید الان اوکی هست و داره کار میکنه اما نمیدونم خطر داره یا خیر !

2016/10/21
    34
    4

پاسخ : استفاده از سیلندر گاز r22 بعنوان یه پیک نیک

سلام دوست عزیز
    از نظر کاربردی میشه استفاده کرد ولی ضخامت دیواره پیکنیک با این کپسول گاز یخچال تفاوت داره و مقداری ضخیم تره
    و نکته اینجاست که پیکنیک تو ضربه مقاومت بیشتری داره ولی اینی که شما درست کردید سعی کنید ضربه ای به دیوارش وارد نشه مثلا بندازید رو زمین که اگه پر گاز باشه و بیفته روی شعی نوک تیز ممکنه سوراخ بشه
    رعایت نکان ایمنی بد نیست
    سعی کنید حداکثر تا نصفه گاز توش نگه دارید
    موفق باشید
    2018/11/23
    2
    0

ممنونم از پاسختون....اما اگر قطر بدنه با پایه و دستگیره بالای کپسول هم ضخامت باشه... من با کولیس اندازه گرفتم 2 دهم دستگیره و پایه این کپسول از پایه و بدنه پیکنیکیه 5 کیلویی ضخیم تر بود...
    البته برای نکانت ایمنی که فرمودید واسش یه لباسی تهیه میکنم که کمی خیالم راحت تر باشه...
    البته نمیدونم سایز این تو بازار هست یا نه اگر پیدا کنم یه شیر سیلندر صنعتی ازین افقی ها قرار میدم.... که روی کپسول های اکسیژن - co2 و این جور چیزا هستش...
    اما رگلاتور که واجب نیست واسش درسته ؟
    تشکر...
    2016/10/21
    34
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط leksoz

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

ممنونم از پاسختون....اما اگر قطر بدنه با پایه و دستگیره بالای کپسول هم ضخامت باشه... من با کولیس اندازه گرفتم 2 دهم دستگیره و پایه این کپسول از پایه و بدنه پیکنیکیه 5 کیلویی ضخیم تر بود...
    البته برای نکانت ایمنی که فرمودید واسش یه لباسی تهیه میکنم که کمی خیالم راحت تر باشه...
    البته نمیدونم سایز این تو بازار هست یا نه اگر پیدا کنم یه شیر سیلندر صنعتی ازین افقی ها قرار میدم.... که روی کپسول های اکسیژن - co2 و این جور چیزا هستش...
    اما رگلاتور که واجب نیست واسش درسته ؟
    تشکر...
    دوست گرامی ضخامت اون دسته که در بالا جوش دادن بالاست ولی ضخامت خود دیواره کپسول خیلی نازکه چون من خودم قبلا خواستم بسازم همینجوری برای امتحان خیلی خیلی راحت تونستم با قیچی ورق بری بدنشو پاره کردم و ضخامتش حدود 7 دهم میلیمتر بود که خیلی کمه در مقابل ضخامت خود پیکنیک و با تراش کار هم مشورت کردم گفتن این کپسول ها تو فشار زیاد خطرناکه بعدشم خطر گاز بوتان با گاز یخچال در هنگام پارگی دیواره خیلی متفاوته
    لباسم نمیخواد اگه جایی قراره ثابت باشه برای استفاده
    در کل خطریه زیاد توش گاز نگه ندارین
    2017/12/01
    286
    200

گرچه فشار گاز کلروفلورو اتان (R22) برابر ۹۰۸ و فشار گاز پروپان برابر ۸۵۳ هست ولی اولی قابل اشتعال نیست و دمای خود انفجاری اش ۱/۵ برابر بالاتر از دومیه از این گذشته کپسول پیک نیک برای تحمل فشارهای بسیار بالاتر ساخته شده
    پیشنهاد می کنم با جان خود و اطرافیان بازی نفرمایید
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5